Wątek zamknięty

Monitor który zastąpi dobrego CRT za małe pieniądze

 
fourup
Niezarejestrowany
 
Post: #14

RE: Monitor któy zastąpi dobrego CRT za małe pieniądze


(03.01.2011 14:23)thermalfake napisał(a):  Tylko ilu jest takich co chcą inwestować w lepszy monitor, jak niejednokrotnie cena takiego cuda stanowi dodatkowo dużą część zestawu. I żeby ładnie się prezentował na biurku. Zacieszacz
Niskie ceny dla klienta, sprzedawca dodatkowo ma bonusy za dużą sprzedaż i wszyscy zadowoleni.

Życzymy powrotu do zdrowia. Chętnie Cię tu zobaczymy.

Na biurku, to ładnie wygląda szajsung T200 Zacieszacz

tylko, zwróć uwagę, że monitor jest tym urządzeniem, na które patrzysz największą część czasu w ciągu dnia. W związku z tym, to właśnie monitor ma największy wpływ na stan zmęczenia oczu, oraz szybkość "zużycia" oczu.
Ja od ponad 20 lat siedzę przed komputerami. Zaczynałem przy monitorach monochromatycznych z odświeżaniem 43Hz z interlace'm... I szybko się nauczyłem, ze to monitor jest NAJWAŻNIEJSZYM elementem zestawu. To z kolei zmieniło moje podejście do wymiany / upgrade'u sprzętu. Od bardzo dawna zmieniając sprzęt - najpierw wybieram monitor, a za to, co mi zostaje, wybieram resztę kompa... Dzieki temu, nadal nie muszę nosić okularów!
Natomiast większość ludzi robi zupełnie odwrotnie...

Kolejnym argumentem za takim tokiem myślenia jest ... statystyka.
Otóż, kupując monitor, wymienisz go za jakieś 4-5 lat.
Kupując komputer wymienisz go za jakieś 2-3 lata, a w trakcie użytkowania, wymienisz mu jeszcze kartę graficzną po roku, po 9 miesiącach dołożysz pamięci RAM, po 15 miesiącach dołożysz lub wymienisz dysk, przynajmniej 1 raz wymienisz napęd optyczny...
A monitora nie rozbudujesz, nic mu nie dołożysz, nic mu nie wymienisz...

Warto więc, spojrzeć z tej strony na kwestię wymiany monitora...

Przy okazji warto dodać, że siedząc przed komputerem po kilka, kilkanaście godzin, TRZEBA KONIECZNIE, przynajmniej raz na godzinę odejść od monitora i spojrzeć przez okno... Wynika to z budowy i działania oka ludzkiego. Otóż, oko ogniskując wzrok na monitorze nie zmienia napięcia mięśni regulujących wypukłość soczewki. A jak wiadomo, nieużywane mięśnie podlegają atrofii... A to powoduje, w długiej przestrzeni czasowej konieczność korygowania tego... okularami w przyszłości...

04.01.2011 09:08

Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Monitor któy zastąpi dobrego CRT za małe pieniądze - fourup - 04.01.2011 09:08
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Czarny ekran przy włączaniu laptopa, który po krótkim czasie od włączenia się wył Gabriel2 3 1.285 03.06.2019 07:25
Ostatni post: Gabriel2
Problem z połączeniem komputer > monitor Krystian4465 2 1.349 24.12.2016 05:52
Ostatni post: Krystian4465
2 Monitor nie wyświetla obrazu po zaktalizowaniu sterownika karty graficznej cienoj 4 1.995 10.06.2016 06:52
Ostatni post: cienoj
Który procesor wybrać ? whatever 3 1.542 12.05.2016 12:21
Ostatni post: irocket
Czy w tym zestawie monitor bedzie funkcjonowal? nexomes2388 5 1.583 17.08.2015 19:53
Ostatni post: nexomes2388
Pomoc w znalezieniu dobrego dysku zewnętrznego pankracy1991 23 4.634 24.05.2015 22:36
Ostatni post: pankracy1991
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.