Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Tworzenie partycji i kopii zapasowej - kilka pytań (rozwiązany)

 
ihatebuffering
VIP

Liczba postów: 4.011
Post: #3

RE: Partycje kopia zapasowa i inne


Witam.

Partycje:
a) proponuję najpierw spróbować narzędziem systemowym. W przypadku gdy te narzędzie pozwoli na zmniejszenie partycji C np do ponad 100GB, użyj programu który podał bodziulla.
b) tak, tych partycji że tak powiem "nie dotykaj". Partycja Recovery - tam znajduje się system; partycja OEM - to jest pewnie 100MB partycja którą sobie tworzy Windows 7 na pliki rozruchu, nie należy jej usuwać ani modyfikować
c) przy założeniu, że będziesz tam miał system + wszystkie programy to 50 GB wystarczy Ci na pewno. Nawet 40 GB wystarczy.
d) tak, będzie możliwe utworzenie jeszcze 2 partycji, a to czy słusznie to zależy tylko od Ciebie
e) programy trzymaj na partycji systemowej, jest to znany standard od lat, zapobiega to syfu pozostawionego po programach. Nawet jeśli program zainstalujesz na innej partycji, to stworzy on foldery na partycji C z ustawieniami, zapisanymi kopiami projektów itp. Instaluj na C, tak jest najlepiej
f) do defragmentacji wystarczy nawet systemowe narzędzie, na razie nie instaluj programu do defragu, zrób to po "zabawie" z partycjami.

Kopia zapasowa:
a) jeśli chodzi Ci o kopię zapasową tworzoną przez system, to możesz ją utworzyć w każdym momencie. Jeśli utworzysz ją teraz, to będzie ona miała w sobie zainstalowane programy, wraz z ich ustawieniami
b) możesz tą kopię utworzyć na partycji, dysku przenośnym lub na płytach DVD/blu-ray itp. Niestety ta kopia może zajmować nawet 50 GB

Teraz coś od siebie. Jeśli masz partycję Recovery, to pewnie nie dostałeś systemy na płytach. W razie awarii dysku, lub w przypadku uszkodzenia Recovery, nie masz źródła instalacji systemu. W laptopach po pierwszym uruchomieniu, producent prosi o utworzenie dysków recovery (zgrywanie partycji recovery na płyty), ale do tego służy program do producenta ( u ciebie Dell). A więc jeśli masz taki komunikat, to utwórz tą kopię jak najszybciej ma dobrej jakości płytach Dvd, będą potrzebne 3 płyty DVD.


Cytat:Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że zakupiłem nowy komputer stacjonarny Della i dysponuje nim ok. tygodnia. Z początku kierowałem się instrukcjami Windows (home 64)- ściągnąłem programy zabezpieczające- Avira +comodo firewall (razem z defense i piaskownica). Po pogrzebaniu w sieci zainstalowałem również Malwarebytes - anti Malware oraz dr Web cure it. Mam nadzieję ze to wystarczy?

A więc tak, nie należy używać 2 antywirusów na raz, albo korzystasz z Aviry, albo z Comodo (comodo ma firewall, w takim wypadku należy wyłączyć zaporę windowsową). Programy typu Malware oraz Web cure, używa się w przypadku gdy antywirus nie potrafi wykryć infekcji. Na co dzień są zbędne. Po za tym Comodo to cały pakiet zabezpieczeń. Odinstaluj wszystko oprócz Comodo.

20.08.2010 22:10

Róża Podziękowania od: drugster
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Partycje kopia zapasowa i inne - ihatebuffering - 20.08.2010 22:10
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
BSOD w trakcie wykonywnia kopii mirror programem Fbackup 7.1.3 psg 0 1.199 27.02.2018 14:24
Ostatni post: psg
Brak opcji "wyłącz harmonogram" kopii zapasowej Psilocke 2 2.317 17.03.2016 19:11
Ostatni post: Psilocke
kilka problemów z Win.7, o co kaman...? ramirez77 0 940 26.05.2015 20:53
Ostatni post: ramirez77
Błąd wykonywania kopii zapasowej 0x8078011D - czy mogę przerobić partycję systemową z Vendeur 6 2.342 07.05.2015 19:40
Ostatni post: Meksyk1968
Nieprawidłowe przywracanie plików użytkownika z kopii zapasowej bartynp 0 1.513 07.05.2015 14:48
Ostatni post: bartynp
Rozwiązany Tworzenie partycji rozszerzonej w dual-boocie 7+8 diter77 0 1.017 19.02.2015 22:59
Ostatni post: diter77
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.