Odpowiedz

Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 na HP530

 
bodziulla
VIP

Liczba postów: 2.364
Post: #11

RE: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 na HP530


Hej Rambdal. Sorki, że długo czekałeś na mnie. A więc tak mówisz, że mam napisać krok po kroku.

Odnośnie procesu uruchamiania:
Start/ uruchom wpisujesz msconfig. Ukaże się Tobie okno ”Konfiguracja systemu”. W zakładce „Rozruch” masz „Opcje zaawansowane” klikasz na to i masz opcję „Liczba procesorów”. Jest tam okno klikasz, aby się rozwinęła gałęź okna i będzie pokazana liczba procesorów (rdzenie ile masz) jeżeli będzie 2 klikasz na 2 itp. Po czym zatwierdzasz zmiany.
Następnie zakładka w tym że samym oknie „Uruchamianie”. Jest ona odpowiedzialna za uruchamianie aplikacji podczas uruchamiania się systemu. Wystarczy, że odhaczysz moim zdaniem wszystkie (aplikacja Synaptics już wcześniej tłumaczyłem tutaj zrobisz jak uważasz) i sprawa załatwiona.

Odnośnie usług:
Start/ uruchom wpisujesz polecenie services.msc i ukazują się Tobie usługi. Będę pisać Tobie tylko te, które ma wyłączyć z objaśnieniem (klikasz na daną usługę i w oknie, które się ukaże możesz ją wyłączyć):
1. Centrum zabezpieczeń- możesz mieć wyłączony to zależy czy chcesz mieć powiadomienia systemowe, że np: nie masz zapory bądź programu anty i takie tam( to jest indywidualne) ja nie korzystam, bo wiem co mam wgrane na kompie do ochrony itd,
2. Defragmentator dysków- indywidulane, gdy masz programy zewnętrzne do partycjonowania lub defragmentacji możesz mieć wyłączone (gdy będziesz chciał za pomocą narzędzi systemowych powiększyć partycje to jest wtedy blokada, ale jeżeli tego nie zamierzasz to opcja wyłączone),
3. Faks- możesz mieć wyłączony, jeżeli nie korzystasz z tej opcji,
4. Kopia zapasowa Windows- teraz zależy od Ciebie czy chcesz mieć punkty przywracania systemu i czy będziesz korzystać w przyszłości z przywracania systemu. Jeżeli nie wyłącz,
5. Office source engine- możesz wyłączyć, ale w przypadku gdy nie chcesz pobierać aktualizacji dla pakietu Office,
6. Parental controls- w sumie zależy czy chcesz kontrole rodzicielską czyli Twoja decyzja moja jest na wyłącz,
7. Usługa aparat kopii zapasowej na poziomie bloku- możesz wyłączyć, ale tylko i wyłącznie gdy nie korzystasz z z pkt. 4 czyli kopia zapasowa Windows,
8. Usługa raportowania błędów systemu Windows- możesz wyłączyć,
9. Usługa szyfrowania dysków funkcją BitLocker- możesz wyłączyć, jeżeli nie chcesz szyfrować dysków tzn. zabezpieczać partycji inaczej blokować,
10. Usługa pulpitu zdalnego- możesz swobodnie wyłączyć, chyba że chcesz aby ktoś Tobie pomagał zdalnie na komputerze. Z reguły mało kto z tego korzysta,
11. Telefonia- jeżeli masz sieć lokalną nie przez np: Neo itd możesz wyłączyć (gdy sieć nie działa ponownie włączyć),
12. Usługa wykrywania serwera proxy...........- możesz mieć wyłączone, ale gdy nie korzystasz z proxy w co myślę, że wątpię?.
13. Rejestr zdalny- możesz mieć wyłączony, bo myślę że korzystasz sam z kompa i nikt nie ma do Ciebie dostępu sieciowo,
14. Windows serach- odpowiada za indeksowanie plików. Jedna z usług, która obciąża system. Możesz wyłączyć,
15. Windows Defender- wyłącz gdy masz program anty czyli nie potrzebne,
16. Zapora systemu Windows- możesz wyłączyć, ale tylko wtedy gdy masz zaporę z programu anty lub z programu zewnątrz,
To Tyle odnośnie usług i uruchamiania systemu.
Jak masz pytania wal Cwaniak

Jeżeli uważasz, że pomogłem kliknij POMÓGŁ. Pzdr :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2010 20:51 przez bodziulla.)

12.07.2010 20:41

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 na HP530 - bodziulla - 12.07.2010 20:41
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Optymalizacja zmulonego Win 7. nulus 1 1.270 21.08.2016 15:26
Ostatni post: jzdw
Rozwiązany konfiguracja pulipitu zdalnego Vorelith 10 5.349 20.03.2016 22:17
Ostatni post: Vorelith
Problem z konfiguracją aktualizacji, zapętlanie procesu Rejczel 6 3.753 02.03.2016 03:36
Ostatni post: Rejczel
Konfiguracja Win 7 - kopie zapasowe Delwin 0 1.210 19.01.2016 16:15
Ostatni post: Delwin
Konfiguracja drukarki dla wszystkich użytkowników batu1980 1 4.619 28.09.2015 15:07
Ostatni post: kathyboo
Konfiguracja karty dźwiękowej. Vorelith 0 2.403 07.05.2015 16:06
Ostatni post: Vorelith
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.