Odpowiedz

Windows 7 RC vs Windows 7 RTM

 
Chamelleon
Młodszy user systemu

Liczba postów: 52
Post: #7

RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM


Dziwne zachowania systemu są głównie spowodowane brakiem kompatybilności z innymi programami. Jedyne dziwne zachowanie jakie można zaobserwować na czystym systemie to nie wiem po kiego włączona opcja automatycznego wyłączania dysków.

Jestem serwisantem komputerowym i prawdę mówiąc dobre kilka dni siedziałem aż wpadłem o co w tym chodzi. Co jakiś czas miałem dosyć dziwną zwiechę systemu i po tej zwieszce dyski mi zaczynały się włączać. Na początku myślałem,że jest to kwestia padniętego, któregoś z dysków co mi się już wielokrotnie zdażyło i dopiero kiedy przypomniałem sobie klienta z Siemensem Fujitsu, który narzekał na podobne zwieszki a dysk w laptopie miał w porządku to dopiero wtedy zacząłem bawić się z opcjami zasilania i znalazłem super skrytą opcję automatycznego wyłączania dysków po 20 minutach co w przypadku 4 dysków 1TB jest dosyć uciążliwe. Następnymi problemami, z którymi się spotkałem były to jedynie błędy wynikające z braku zgodności jak we wszelkich Deamon Toolsach gdzie brakowało nowego sterownika itp.

Tak jak napisałem poza 2 poważnymy błędami na czystym systemie nie zanotowałem żadnych innych błędów w tej wersji RC i system poza tym, że posiada wiele niedociągnięć, które mam nadzieję, że są rozwiązane w wersji finalnej to jest bardzo stabilny. Planuję dzisiaj się zainstalować tą teoretycznie nie ruszaną wersję X64.Po testach wrzucę opinie jak to się ma do wersji RC.
Pierwszy poważny problem z wersją RTM:
Niestety zmieniona zgodność sterowników.Niektóre sterowniki działające na wersji RC nie są już rozpoznawane jako kompatybilne w wersji RTM.
Przykład: JMB36X w wersji Windows Vista/beta Seven wywala błąd braku pliku .INF.
Na szczęście pojawiła się nowa wersja sterownika JMicron w wersji R1.17.50.02,która jest kompatybilna.
Przypuszczalnie problem jest związany ze zmianą jądra systemu.

Kolejne dwie uwagi:
- pozytywna: czysty system pobiera około 30% mniej pamięci fizycznej niż w przypadku RC.Na RC zuźycie pamięci około 30% (z 8GB) na RTM około 17%.
- negatywna: opera strasznie powoli chodzi,nawet z flash playerem w wersji 10b okna ładują się z lekkim "mrużeniem" co w wersji RC nie występowało.Dla jasności w IE nie ma tego problemu.


Na razie system stoi.Wszelkie konflikty rozwiązałem,sterowniki oraz programy są w nowych wersjach i nie sypie tysiącem błędów na powitanie.To na razie tyle względem różnic pomiędzy RC a RTM.Jeśli trafię jeszcze na jakąś ciekawostkę to dorzucę ją do puli.Ogólnie teraz zostały tylko 3D Marki,testy gier itp.
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 12.08.2009 10:23 przez lc0ne:

Poprawiono: interpunkcja, dodane przerwy pomiędzy kolejnymi myślami. Staraj się pisać bardziej czytelnie... Uśmiechnięty


CPU - Intel Core 2 Q9550 4x 2.83GHZ
RAM - 4x 2GB OCZ DDR2
MB - DFI LanParty X48
Video - Gigabyte GeForce GTX 280
Sound - Creative SoundBlaster X-Fi Elite Pro
HDD - 4x Seagate 1TB
Power - 1000W

Jeśli pomogłem Ci swoją poradą poproszę o + . :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.08.2009 15:01 przez Chamelleon.)

12.08.2009 10:03

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - Skymad - 12.08.2009, 07:49
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - slawektor - 12.08.2009, 09:13
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - Skymad - 12.08.2009, 08:51
RE: Windows 7 RC vs Windows 7 RTM - Chamelleon - 12.08.2009 10:03
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.