Wątek zamknięty

Totalna porażka - wracam na XPka...

 
drNK
Młodszy user systemu

Liczba postów: 95
Post: #16

RE: Totalna porażka - wracam na XPka...


(24.07.2009 19:55)maciekl1916 napisał(a):  
(23.07.2009 02:05)drNK napisał(a):  Założyłem konto na tym forum, tylko i wyłącznie po to, aby skomentować ten system... Nie ukrywam faktu, iż instalując go i czytając opinie innych użytkowników, miałem nadzieje ze posiedzi u mnie trochę czasu... jednak z biegiem czasu a dokładnie po 3 tygodniach mogę stwierdzić, że jeśli ktokolwiek mnie zapyta jaki jest najgorszy system obecnie na świecie, odpowiem mu bez wahania - Windows Seven czy 7 nie wiem jak się pisze... jest tak żałośnie niekomatybilny ze wszystkimi programami, że to jest po prostu masakra... pomijając fakt ze mam 8Gb ramu, procesor E7200, 2 karty graficzne to i tak Vista chodziła mi jakieś 5 razy szybciej i lepiej... żeby zagrać w typowa gierkę Counter-Strike możemy zapomnieć już na starcie, gdyż moduł administratora i chęć zrównania się z linuksowymi metodami rootowania został tak doszczętnie zmaszczony, że nie ma opcji żeby normalnie pograć... minimalizować też oczywiście nie ma opcji, ale to już jest stary obcykany bug... jednak co najbardziej mnie uderza to akcje typu, komputer dead - zawieszony... ale posłuchać muzyki z foobara owszem mogę... pooglądac obrazki na pulpicie też mogę, pogadać z kimś na aqq wiadomo - tez mogę... ale wykonać prostą operacje nie licząc na wyskoczenie głupiego błedu - nie ma mowy...

Instalując wersję x64 mamy z głowy większość softwaru, tutaj opcja integracji programów x86 do x64 jest zerowa... żaden program nie działa poprawnie z tych, których używam czyli ventrilo, skype, aqq, opera, firefox, mirc, STEAM, jakikolwiek firewall, jakikolwiek antywirus.

Następny ciekawy fakt - sterowniki i programy sterowania sprzętem... tu jest najciekawszy psikus bo wszystko na pozór wygląda sprawnie... zero problemów podczas instalacji itd... jednak po głębszej analizie dla prostego przykładu - jeśli ktoś ma kartę dźwiekową realteka, może zapomnieć o podpinaniu zestawu 5.1 bo nie wiem jak wygląda sprawa z 7.1, ale tutaj jest już pies pogrzebany... po prostu Windows Seven nie umie poradzić sobie z wejściami audio i miesza np subwoofer z całkowicie innym głosnikiem... ustawianie centrali realteku jest daremne, gdyż żeby poprawnie działało, musimy ustawić (biorąc pod uwagę, iż posiadamy 5.1) 7.1 i w zakładace efekty ustawić "pokój" wtedy dopiero mamy dźwiek... to jest paranoja.

Jedyny pozytywny akcent jaki zauważylem to wygląd, chociaż po tygodniu mi się znudził i wróciłem do starego windowsowego wyglądu klasycznego.

Problemy z routerem i wykrywaniem internetu - wiadoma sprawa dla tego systemu. Nie ma mowy o szybkim i sprawnym połączeniu się z lokalna siecią, gdyż jakiś idiota ze staffu Microsoftu wpadł na genialny pomysł super zaawansowanego trybu wybierania połączenia z internetem... gdzie możemy się połączyc przez router z dwoma sieciami na raz ale zwyczajnie za pośrednictwem kabla nie ma opcji.

Gry chodzą na oko jakies 3 razy wolniej niż na Viście...

PODSUMOWANIE: (plusy i minusy)
(-) Brak kompatybilności z oprogramowaniem (nie mowie ze nic się nie da zainstalowac, ale nic po prostu nie działa zgodnie z opisem programu).
(-) Brak kompatybilności ze sterownikami.
(-) Częste zwiechy.
(--) Idiotyczny moduł uprawnień administratora do wykonywania zwykłych ruchów...
(-) Aero (czy co to jest) spowalnia komputer o 50%.
(-) Brak kompatybilności z instalowaniem sieci.
(-) Wydajnośc spada w grach o 50% biorąc punkt odniesienia Vistę...
(-) Żałosne menu start... nie da się wrócić do klasycznego...
(-) Beznadziejne grupowanie aplikacji na pasku, którego też nie da się wyłaczyc...
(-) Spolszczenia Microsoftowe obejmują (żeby nie skłamać) 40% całego systemu
(+) Ładne tapety i style

Ogólnie jestem zażenowany tym systemem... własnie walczę 3 godzinę z usunięciem tego ścierwa z komputera... jednak dla przykładu, jeśli chcemy sformatować usb - nie ma opcji, nie masz praw administratora... smutne.
Odradzam z całego serca

Test przeprowadzany na systemie Windows Seven wersja normalna build 7201
Specyfikacja komputera:
core 2 duo E7200
2x ati radeon hd 4870 (żeby wykryło mi 2 karty męczyłem się połtorej godziny. na XPku dla porównania nie było w ogóle problemu)
2x 4GB kingston ddr2
realtek sound

coś Cie troche ponioslo, bo aktulanie jade na x64 i nie mam problemu z firefoxem, skype itd, cos pewnie zle zainstalowales albo bawiles się w plikach systemowych, x64 dziala o niebo lepiej od x32 zaznaczajac ze wiekszosc jak nie wszystkie porgramy dzialaja bardzo dobrze lacznie z antywiurusami, moze twoj build 7201 byl jakis trefny bo z nielegalnego zrodla i z dodatkami wypuszczajacego, sprawdz sobie np build najnowszy 7600 to szybko zmienisz zdanie Cwaniak...

powiem ci ze nawet nie mam sily juz probowac go nawet odinstalowac bo bez kitu jest narazie dobrze nic sie nie zawiesza Zacieszacz

24.07.2009 20:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Totalna porażka - wracam na XPka... - draxterix - 23.07.2009, 17:56
RE: Totalna porażka - wracam na XPka... - draxterix - 23.07.2009, 20:10
RE: Totalna porażka - wracam na XPka... - drNK - 24.07.2009 20:30
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wracam do Visty... KubaXP 5 3.750 10.07.2009 18:31
Ostatni post: matii44442
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.