Odpowiedz

[Rozwiązany] Udostepnienie katalogu baza na PC1 innym PeCetom na W7 Prof. Logowaniem na hasło

 
dobrykamil
Wdrażany
Liczba postów: 19
Post: #12

RE: Udostepnienie katalogu baza na PC1 innym PeCetom na W7 Prof. Logowaniem na hasło


Ok, więc ja gdybym był na Twoim miejscu zrobiłbym tak: (na przykładzie z mojej pracy - sorry za english ale własnie siedze teraz na takiej maszynie)
- PC1 (posiada tylko jedno lokalne konto np. ADMIN) ..osobna partycja, osobny HDD..obojętnie, tworze katalog BAZA, udostępniam go w sieci. Wchodze w ustawienia folderu BAZA -> zakładka Sharing - Advanced Sharing - > Permissions i tu dodaje tylko użytkownika ADMIN, reszte usuwam. Teraz: jesli chcesz aby użytkownicy PC2-5 mieli możliwość usuwania, tworzenia, zapisu i edycji plików zaznacz READ i CHANGE - Allow. Full Control zostaw odznaczony. Zazacz gdyby były jakieś problemy z zapisem danych.
Na kompach PC2 -5 niech zalogują sie docelowni użytkownicy i Ty przy pomocy konta i hasła z PC1, zmapuj im dysk sieciowy, najlepiej z przypisaną tą samą literą dysku. Pamietaj tylko, żeby podczas mapowania zanaczyć opcje "pamietaj moje hasło" czy jakoś tak. Od tej pory, każdy użytkownik PC2-5 będzie miał dostęp do katalogu BAZA z poziomu "Mój Komputer"
Mapowanie dysku sieciowego jest per użytkownik - oznacza to że bedziesz musiał powtórzyć ten proces mapowania dla nowego, lokalnego użytownika.

Backup: właśnie mi wpadł do głowy taki program jak GoodSync. Sam go używałem tylko przez chwile, ale być może ma on możliwość ustawienia harmonogramu do wykonania backupu. Dobre w tym programie jest to,że masz możliwość skopiowania z BAZA tylko plików które zostały zmodyfikowane tzw. incremental backup.
GoodSync to tylko jeden z wielu programów któy daje takie możliwości. Napewno w sieci znajdziesz też i inne.

13.05.2015 17:28

Róża Podziękowania od: mruk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Udostepnienie katalogu baza na PC1 innym PeCetom na W7 Prof. Logowaniem na hasło - dobrykamil - 13.05.2015 17:28
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
PC5 udostępnił katalog baza. Nie wyszukuje plików w menu szukaj w innych 4 PCetach mruk 0 775 22.07.2016 11:27
Ostatni post: mruk
Powiekszanie udziału współdzielonego katalogu na drugim PC w sieci lan mruk 3 1.344 19.02.2016 01:20
Ostatni post: thermalfake
Udostępnienie katalogu dla wybranych komputerów widmod 1 1.237 03.03.2015 15:02
Ostatni post: GamerPL
Win7 Prof x64 PL po wgraniu sterownika karty sieciowej nie pamięta adresu bramy mruk 0 1.804 10.02.2015 22:45
Ostatni post: mruk
Rozwiązany Nie działa internet na Win 7 nawet po formacie, na innym komputerze jest wszystko ok THEPLATE 5 2.660 07.02.2015 17:51
Ostatni post: THEPLATE
Problem z logowaniem do sieci koze 3 1.798 10.02.2014 20:40
Ostatni post: irocket
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.