Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Chwilowe zatrzymanie dysku WD

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #8

RE: Chwilowe zatrzymanie dysku WD


(26.10.2014 20:31)QooCis napisał(a):  Nie pisałem o spadku transferu do zera, choć to też prawdopodobne, test pokaże. Chodziło mi bardziej o coś w rodzaju częstego parkowania głowicy, które skutkuje bardzo krótkim zatrzymaniem pracy dysku

Zupełny spadek transferu jest właśnie wynikiem np zaparkowania głowicy, chwilowym zanikiem zasilania, problemami z elektroniką na pcb sterującą mechaniką, problemami z płytą główną.

Cytat:uprzedzając pytanie: tak, mam ustawiony plan zasilania na wysoką wydajność oraz wyłączone "wyłączanie dysku"

Podczas wykonywania operacji I/O na dysku te ustawienia nie mają nic z tym wspólnego. Wyłączanie dysku działa dopiero po czasie bezczynności a nie w trakcie jego pracy. Ekonomiczny plan także nie wyłączy dysku podczas operacji odczytu/zapisu. Obrazowo - system operacyjny żyje praktycznie cały czas. Zapisuje sobie i odczytuje dane których nie widzimy (a możemy sprawdzać np Process Explorerem) Zanik dostępu do zasobu jakim jest pamięć dyskowa zanika dopiero po przejściu systemu w stan wstrzymania.

Cytat:na innych forach wyczytałem, że producenci dysków coraz częściej ukrywają opcję zmiany parkowania głowicy aby szybciej się one eksploatowały, nie wiem ile w tym prawdy)

Patrząc się na awaryjność dysków nie widzę w tym interesu producentów aby w taki nieprzyjemny sposób skracać żywotność do tego psując komfort użytkowania. Nie wyobrażam sobie na skalę masową takiego sabotażu żeby w trakcie pracy dysk zachowywał się w tak nieprzewidywalny sposób.
Kluczowym jest powiedzmy okres gwarancyjny dla awarii. Im więcej dysków go przetrwa tym bardzo duża szansa jest na dalsze poprawne działanie. Gdyby było tak jak piszesz to po pierwsze ludzie by się dawno zbuntowali a dwa awaryjność była by dużo większa. Jakiś czas temu widziałem artykuły na ten temat.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

26.10.2014 20:52

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Chwilowe zatrzymanie dysku WD - thermalfake - 26.10.2014 20:52
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Mysz Bluetooth - chwilowe przycięcie kursora napster 6 6.395 08.08.2010 18:26
Ostatni post: napster
Nvidia - zatrzymanie sterownika TheWallAR 7 2.700 19.01.2010 07:26
Ostatni post: Romanek100
Wirtualne zajęcie dysku - miejsce na dysku wyparowało Poper 8 5.766 29.11.2009 10:54
Ostatni post: Poper
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.