Wątek zamknięty

Kupno samego klucza produktu Windows 7

 
nieboraku
User systemu

Liczba postów: 359
Post: #16

RE: Kupno samego klucza produktu Windows 7


(30.12.2009 16:28)E.R.R.O.R. napisał(a):  No właśnie a mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to w końcu jest z tym upgrade'em?
Z tego co wiem to mogę aktualizować XP do siódemki tylko:
Czy można kupić system na licencji OEM i zainstalować go na składaku?

To jest dyskusyjna sprawa i tutaj się nie wypowiem

Cytat:Czy to prawda, że nawet jeśli kupie upgrate na licencji BOX to i tak to będzie na licencji OEM bo XP mam na OEM?

Nie. Nie ma znaczenia, czy Twój system to OEM*, czy Box.

Hmm, poszukałem na szybko w necie, i niestety nie mogę znaleźć stanowiska MS, aczkolwiek opinie są takie, że jeśli masz OEM XP, to W7 będzie przywiązany do tej maszyny, tak jakby to był OEM. Chociaż spotkałem się z rożnymi opiniami, również takimi, że można przenosić W7 dowolnie... Na żadne z tych stanowisk, nie znalazłem potwierdzenia na stronach MS - może też poszukaj.

Cytat:Czy jest różnica pomiędzy upgratem XP i Visty? Bo w przypadku XP trzeba chyba stawiać system od początku.

Nie ma. No może poza tym, co wspomniałeś, czyli, ze w przypadku XP nie da się 'nad instalowac' 7 na XP. Aczkolwiek, jeśli miałeś Viste 32 bit, a chcesz kupić 7 x64, to i tak musisz postawić system na nowo - tak zwana świeża instalacja.

Cytat:Czy można zakupić upgrade professional gdy obecnie posiadam XP home?

Tak, można.

* - tu pozostaje kwestia legalności OEMa...
(30.12.2009 17:03)Lalik napisał(a):  Z tego co wiem a tak mnie informowano w sklepie MS, nie można kupić upgrade do wersji oem upgrade można kupić jedynie do wersji BOX wiec jeśli masz XP oem to złamałbyś licencje i tak czy siak kupiony system zostałby zwykłym piratem, w takiej sytuacji pozostaje jedynie wersja OEM.

To Cie moim zdaniem źle poinformowano, bo wystarczy spojrzeć na akcje upgarde'u Visty na W7 w sprzedawanych komputerach po zdaje się 26 lipca - a te licencje to typowe OEM są Cwaniak
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2009 19:12 przez nieboraku.)

30.12.2009 18:57

Róża Podziękowania od: E.R.R.O.R.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Kupno samego klucza produktu Windows 7 - nieboraku - 30.12.2009 18:57
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Kupno systemu - laptop HP 4525s lee 90 8 3.775 13.12.2010 20:11
Ostatni post: lee 90
Legalny zakup samego nośnika Windows 7 alco81 6 10.182 26.02.2010 10:55
Ostatni post: jakubi
Kupno nowego Windows 7 diablo-82 8 5.650 13.02.2010 12:30
Ostatni post: sir-greg
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.