Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Windows XP nie uruchamia się

 
Msk89
Nowy
Liczba postów: 3
Post: #1
Lightbulb 

Windows XP nie uruchamia się


Witam.
Mianowicie przejdę od razu do sedna.

Windows XP Home, komp stacjonarny

Wieczorem wyłączyłem komputer, rano już nie odpalił..
Objawia się to w ten sposób, że włączam komputer i rozruch dochodzi do paska ładowania XP'ka, ładuje go, po czym znika i pojawia się czarny ekran z którym nic nie da się zrobić. Na tym "odpalanie" kompa się kończy. Później pozostaje tylko twardy reset. I nie pisałbym tu, gdyby nie fakt, iż nie działa żaden z trybów ani awaryjnych, ani ostatnia dobra konfiguracja..

Próbowałem przeinstalować też Windowsa wkładając płytkę i bootując ją w napędzie.
Instalator odpala, ładnie pięknie. Ładuje wszystkie potrzebne do instalacji pliki po czym ekran również robi się czarny i nic nie da się zrobić nawet czekając godzinami.
Kiedy przy starcie instalatora wcisnę F6 w celu załadowania plików instalacyjnych SCSI lub RAID, instalator załaduje je, jednak później wyskakuje komunikat, że instalator systemu W-XP nie widzi dysków twardych na których można by zainstalować system. Poprzez wciśnięcie literki "S" można (teoretycznie) wybrać pamięć gdzie zainstalowany ma być Windows, ale i tak nie ma nic do wyboru.

Niestety nie mam możliwości podłączenia dysku do drugiego kompa bo nie wyrabia mi w nim zasilacz, widocznie dwa dyski to dla niego za dużo i restartuje w kółko komputer.

Zastanawiam się, czy po prostu dysk się nie sypnął, ale nie znam się aż tak dogłębnie w owych sprawach. Co możecie ewentualnie poradzić?

Dziękuję za każdą poradę i pozdrawiam.
Msk

27.12.2009 10:10

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Windows XP nie uruchamia się - Msk89 - 27.12.2009 10:10
RE: Windows XP nie odpala.. - slump - 28.12.2009, 04:35
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Vista długo się uruchamia w komputer nie bootuje z dvd ani usb Pawelelo520 1 1.187 27.09.2015 17:29
Ostatni post: thermalfake
Windows XP uruchamia sie bez ikonek i bez pasków na pulpicie stefan13 2 1.506 28.12.2014 02:24
Ostatni post: czerwin97
System nie uruchamia się po zmianie ekranu logowania Sasuke77 1 3.330 19.09.2010 15:36
Ostatni post: ihatebuffering
Windows XP nie uruchamia się po instalacji Windows 7 DamiaX 6 5.252 18.09.2010 17:13
Ostatni post: DamiaX
Problem z instalacją Windows XP - po restarcie uruchamia się Windows 7 rybda1 1 5.231 06.04.2010 16:26
Ostatni post: stingear
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.