Wątek zamknięty

Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

 
kolejkalinowa
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #75

RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7


Mam nadzieje, że tym razem mój post nie zostanie usunięty, nie wiem z jakiego to powodu, może dlatego, że nie przywitałem się, a więc WITAM SIĘ z wszystkimi użytkownikami forum, chciałbym również aby poinformowano mnie na PW jaki był powód usunięcia posta.
Udało mi się wyłączyć wygładzanie fontów ("czcionek").
Tutaj krotki opis:
Mój komputer > Prawy przycisk wybieramy Właściwości / Zaawansowane ustawienia systemu pojawi nam się okno z zakładką Zaawansowane > wybieramy pierwszy button "Ustawienia" pod etykieta "Wydajność" i tam mamy rożne zakładki w tym "Efekty wizualne" i pod nią listę wyboru i opcje "Wygładź krawędzie czcionek ekranowych" odznaczamy i w firefoxie i w oknach windows (nie wszystkich) mamy ostre fonty, muszę jeszcze pogrzebać i sprawdzić czy da się jako standardowy font ustawić tahome, bo ten podstawowy font szeryfowy Win 7 bez wygładzenia wygląda jeszcze gorzej niż wygładzony Uśmiechnięty, najważniejsze jest to, ze pod firefox jest tak jak dawniej Uśmiechnięty
Proszę o nie usuwanie, może komuś się przydać ta informacja.

Nie wiem czy wcześniej nie przeoczyłem zakładki Advanced w ustawieniach ClearType, a może po prostu nie było jej przed wyłączeniem wygładzania? ale jest tam tez opcja umożliwiająca to. Więc aktualnie wyłączyłem wygładzanie fontów w firefox i w niektórych oknach, a w nazwach, na pulpicie i w windows jest wygładzone, a więc ten stan da się zaakceptować.
Czy ta forma jest dopuszczalna? czy powinienem uzywac "ogonkow" co w przypadku uzytkownikow mieszkajacych za granicami kraju ? korzystajacych z innej wersji niz polska?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2009 23:22 przez kolejkalinowa.)

06.12.2009 20:11

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7 - kolejkalinowa - 06.12.2009 20:11
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 3 głosów.