Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Formatowanie pendrive - chroniony przed zapisem (rozwiązany)

 
bodziulla
VIP

Liczba postów: 2.364
Post: #1
Lightbulb 

Formatowanie pendrive - chroniony przed zapisem (rozwiązany)


Hejka.
Mam pytanie odnośnie pendrive. Otóż było wgrywane dane na pendrive tylko raz i jak chciałem je usunąć to dostaję komunikat, że dysk jest chroniony przed zapisem. W końcu udało mi się go sformatować z poziomu W7, ale teraz jak wgrałem ponownie dane powyżej 2GB dostaję komunikat, że dysk jest chroniony przed zapisem. Kopiowanie zostaje przerwane i znowu dysk jest chroniony przed zapisem (ale dane są na pendrive).W tym czasie gdy pen zostaje wyłączony od kompa mam ponownie komunikat o skanownie pendrive, gdy zostaje przeskanowany pen jest już widoczny. Próbowałem za pomocą Partition Manager 2010 zrobić partycje i usuwać, ale znowu pojawia się komunikat po wgrywaniu danych powyżej 2GB. Jakby blokowało i jakby był uszkodzony pen na dalszych klastrach. Z tym, że jak uda się mi zrobić format czy otworzyć partycję na nim za pomocą PM 2010 to jest widoczne w całości 3.8 GB.
Został sprawdzony pod kątem błędów czy badsektorów i nic jest czysty.
Jest to pen firmy King 4GB.
Pzdr

Jeżeli uważasz, że pomogłem kliknij POMÓGŁ. Pzdr :)

13.05.2010 09:18

Znajdź wszystkie posty użytkownika
stingear
VIP

Liczba postów: 2.295
Post: #2

RE: formatowanie pendrive chroniony przed zapisem


Opcji może być kilka. Pierwszą może być przełącznik na pendrive'ie typu LOCK służący do blokowania pendrive'a przed zapisem. Druga opcja to typ plików jest FAT albo FAT32, który ma ograniczenie rozmiaru pliku, w tym wypadku polecam sformatować go typem NTFS. Pamiętaj aby formatowanie NIE było szybkie, czyli bez zaznaczonej opcji szybkie formatowanie.
Trzecia opcja to jakiś wirus w kompie, spróbuj sformatować go przez inny komputer. Ostatnią opcją jest że poprostu pendrive jest walnięty i musisz oddać go do reklamacji.

No more Pleace ...

13.05.2010 09:46

Róża Podziękowania od: bodziulla
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bodziulla
VIP

Liczba postów: 2.364
Post: #3

RE: Formatowanie pendrive - chroniony przed zapisem


Hejka.
Ni tak okazało się, że pendrive jest walnięty. Wszystkie Twoje porady już zastosowałem, ale dziękuję za odpowiedź. Zastosowałem ostatnią z opcji możliwych z mojej wiedzy i posłużyłem się KillDiskiem i wykazał uszkodzone sektory w pewnym przedziale.
Temat mogę uważać za zamknięty.
Pozdrawiam.

Jeżeli uważasz, że pomogłem kliknij POMÓGŁ. Pzdr :)

14.05.2010 11:04

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lista plików lub folderów z przed padnięcia dysku SSD/HDD ? tremorpl 1 1.340 22.09.2019 23:00
Ostatni post: Shark
Czarny ekran BIOS'a przed załadowaniem systemu Asopos 2 2.356 02.01.2016 16:19
Ostatni post: Asopos
Pendrive czy SD do ReadyBoost Manietu 1 1.375 28.11.2015 15:41
Ostatni post: Glover
Konwersja pendrive na USB HDD AlecClaire 0 1.503 28.07.2015 14:54
Ostatni post: AlecClaire
Drugi dysk w kieszeni napędu optycznego chroniony przed zapisem adamlun 1 1.082 11.07.2015 09:13
Ostatni post: thermalfake
Część komputerów odczytuje pendrive dopiero po restarcie coopra 8 2.985 20.03.2015 16:07
Ostatni post: coopra
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.