Odpowiedz

[News] Windows 7 pokonał Vistę

 
HrabiaHodon
VIP

Liczba postów: 750
Post: #1
Information 

Windows 7 pokonał Vistę


Z najnowszego badania Janco Associates wynika, że Windows 7 jest już zainstalowany na większej liczbie komputerów niż Vista, a jego popularność cały czas lawinowo rośnie.

Autorzy raportu zauważyli, że Windows 7 pod względem marketingowym powtórzył sukces Windows XP i po 9 miesiącach sprzedaży jest już zainstalowany na 14,8% komputerów na świecie. Co ważne, najnowszy kliencki system Microsoftu zyskuje na popularności średnio dwa razy szybciej niż Vista, która po 9 miesiącach sprzedaży była obecna na ledwie 6% komputerów. Twórcy raportu udostępnili także dane o popularności poszczególnych przeglądarek internetowych - wynika z niego, że w ciągu ostatniego roku rodzina przeglądarek Internet Explorer straciła 3,71% udziału w rynku i obecnie używa jej 67,73% internautów. Zyskiwał za to Firefox (o 0,79%) i Chrome (o 1,49%) zwiększając swój udział do 17,88% i 5,40%.

Specjaliści z Janco Associates zauważyli także, że Windows Vista osiągnął już wartość szczytową i jest obecnie usuwany z większości firmowych maszyn, zaś udział Microsoftu w rynku przeglądarek internetowych spadł do poziomu z 1998 roku.

Źródło: dobreprogramy.pl

Windows 7 pokonał Vistę

[Obrazek: windowsphone_logo.jpg]

05.05.2010 06:47

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
glucik
Młodszy user systemu

Liczba postów: 168
Post: #2

RE: Windows 7 pokonał Vistę


To było wiadome Cwaniak

05.05.2010 12:17

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
StoProcent
User systemu

Liczba postów: 597
Post: #3

RE: Windows 7 pokonał Vistę


Dokładnie co w tym dziwnego, chociaż znam osoby które uważają na odwrót i wmówić sobie nie dają że Vista im muli etc. Zacieszacz...

05.05.2010 12:51

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
mlmFMpl
Młodszy user systemu

Liczba postów: 151
Post: #4

RE: Windows 7 pokonał Vistę


Nie dziwię się Uśmiechnięty
Gdyby nie Vista Siódemka jeszcze szybciej by się wspinała na szczyty,
a tak jeszcze sporo ludzi obawia się, że to Vista Bis [sama miałam takie obawy]

Windows 7 x64 Home Premium :)
(Pomogłam - Kliknij [Obrazek: postbit_thx.gif])

05.05.2010 17:14

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
mg.40
Wdrażany

Liczba postów: 36
Post: #5

RE: Windows 7 pokonał Vistę


Na dobrym sprzęcie Vista chodzi bardzo dobrze. Ale na gorszym to katastrofa ;]

05.05.2010 17:32

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
bartholo
User systemu

Liczba postów: 429
Post: #6

RE: Windows 7 pokonał Vistę


WG mnie i wszystkich Vista to porażka.
Na moim kompie:
Intel C2D E5300 2x2.6
4GB ram
GeForce 9600GT
A zvista i tak się strasznie tnie, nawet włączenie głupiego WMP trwa nawet minute, a na 7 kilka sekund.
Tak jest zawsze pierwsze zawsze jest gorsze, później powinno być tylko lepiej Zacieszacz

05.05.2010 17:44

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
mlmFMpl
Młodszy user systemu

Liczba postów: 151
Post: #7

RE: Windows 7 pokonał Vistę


W sumie może coś w tym jest... ja Vistę tylko oglądałam na kompie u kumpla, ale mi wystarczyło Zadowolony
[Jakoś nie zapałałam do niej pozytywnym uczuciem]

Windows 7 x64 Home Premium :)
(Pomogłam - Kliknij [Obrazek: postbit_thx.gif])

05.05.2010 17:53

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
glucik
Młodszy user systemu

Liczba postów: 168
Post: #8

RE: Windows 7 pokonał Vistę


(05.05.2010 17:14)mlmFMpl napisał(a):  Nie dziwię się Uśmiechnięty
Gdyby nie Vista Siódemka jeszcze szybciej by się wspinała na szczyty,
a tak jeszcze sporo ludzi obawia się, że to Vista Bis [sama miałam takie obawy]

Dokładnie Cwaniak ile ja takich komentarzy słyszałem że Seven to Vista 2 - ale się uśmiałem Zadowolony

05.05.2010 20:29

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
StoProcent
User systemu

Liczba postów: 597
Post: #9

RE: Windows 7 pokonał Vistę


(05.05.2010 17:32)mg.40 napisał(a):  Na dobrym sprzęcie Vista chodzi bardzo dobrze. Ale na gorszym to katastrofa ;]

A słyszałeś powiedzenie - "Kiedyś do wysłania rakiety w kosmos potrzeba było kilku Mhz a teraz do uruchomienia normalnie Visty 3.0 Ghz" ZacieszaczZacieszacz..

06.05.2010 16:40

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Pawłowski
Wdrażany

Liczba postów: 14
Post: #10

RE: Windows 7 pokonał Vistę


Vista od początku była porażką (pamięciożerna, zasobożerna i na dodatek jak na mój gust niedopracowana lekko) do czego Microsoft później, ale jednak się przyznał. Pamiętam jak pierwszy raz zainstalowałem Vistę w czerwcu 2008 na nowiutkim komputerze z nieprzeciętną konfiguracją sprzętową (robiony na zamówienie) i jakie było moje zdziwienie kiedy zauważyłem, że system chodzi jeszcze gorzej niż XP. Między innymi z tego powodu zainstalowałem XP i dociągnąłem na nim do Windows 7. Co jak co, ale MS trzeba przyznać, że nowy system im się bardzo udał - nie ma takich wymagań/zapotrzebowań na pamięć jak Vista, ładnie wygląda, a przede wszystkim urzekła mnie jego prostota obsługi.. Już prościej chyba nie można było... Wielki Plus.. A do tego czytałem, że Microsoft podczas prac nad Win 7 wziął do siebie uwagi użytkowników pracujących z systemem Vista, więc mowy o powtórzeniu błędu (jak w przypadku poprzednika "siódemki") nie mogło być...

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z Windows 7. Zacieszacz

a to, że Windows 7 prześcignie Vistę było nieuniknione i do przewidzenia - jestem pewien, że znajdą się ludzie na tym forum (w tym ja), których nie raz i nie dwa krew zalewała kiedy przyszło im pracować na Viście.. ja osobiście nawet kląłem na system i MS za wypuszczenie TAKIEGO BŁĘDU.. ZacieszaczZacieszacz

*** Windows 7 Ultimate Happy User ***

06.05.2010 21:14

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
StoProcent
User systemu

Liczba postów: 597
Post: #11

RE: Windows 7 pokonał Vistę


Ale to zawsze jest tak, że naprawia się błędy Uśmiechnięty. Lecz w Viście co... System by musiał być przerobiony kolosalnie ponieważ nie była po prostu trafiona na owe komputery - prawie wszystkie sprzęty miały 1 GB RAM nie mówiąc o reszcie podzespołów, do normalnej pracy w Viście 3 GB potrzebne i nie lada 3.0 Ghz, dobra grafika, siódemkę instalowałem na 12 letnim komputerze - wynik... Chodzi lepiej niż XP a przy tym nie ma błędów z instalacją głupich programów etc. jak w 98 czy 95 Zacieszacz...

08.05.2010 15:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Windows 8 Pro wymienisz legalnie na Windows 7 lub Vistę Portator 1 1.934 04.09.2012 09:53
Ostatni post: toshioshinsuke
News Windows 7 już pobił Vistę w 17 krajach Europy Admin 9 2.657 11.05.2010 17:25
Ostatni post: Pawłowski
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.