Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi

 
ader10
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #1

Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi


Witam,

Mam problem z zaktualizowaniem sobie systemu Windows 7 Pro 64-bit z SP1 na swoim laptopie. Niedawno sformatowałem swojego laptopa i wgrałem Windows 7 Pro 64-bit z SP1 (OEM). Windows Update nie znajduje mi innych aktualizacji (ciągle jest "wyszukiwanie"). Dzisiaj użyłem oprogramowania do laptopa, aby zaktualizować sobie system (zdjęcie poniżej). Gdy program pobrał paczkę to przy instalacji wyskakiwały mi takie error-y (zdjęcie poniżej), było takich 81 błędów, zmieniały się tylko liczby przy ...\WINDOWS6.1-KBxxxxxxx-X64.MSU

Macie jakieś rozwiązane na ten problem?

Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi

Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.08.2016 14:22 przez ader10.)

04.08.2016 12:37

Znajdź wszystkie posty użytkownika
ader10
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #2

RE: Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi


Skanowanie nie znalazło problemu -> http://pl.tinypic.com/view.php?pic=qyxu0...6ORVqL1IqI
Nieudana próba pełnego resetu Windows Update -> http://pl.tinypic.com/view.php?pic=30uwd...6ORd6L1IqI

04.08.2016 20:04

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #3

RE: Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi


Z błędu widać dokładnie co się dzieje
Błąd 1618
Another installation is already in progress. Complete that installation before proceeding with this install. ERROR_INSTALL_ALREADY_RUNNING

Odpalasz skrypt w wierszu poleceń który próbuje hurtem zaaplikować kolejne poprawki lecz proces msiexec.exe (Microsoft Installer) jest już zajęty instalacją innego oprogramowania lub łatek w tle.
Trzeba przejrzeć systemowy i aplikacyjny dziennik zdarzeń. Do tego warto zajrzeć do pliku c:\windowsupdate.log i sprawdzić co się dzieje. Jeśli faktycznie proces Microsoft Installer jest zajęty łatkami proszę ubić usługę Windows Update (przez przystawkę services.msc) i wtedy próbować raz jeszcze odpalić skrypt a dopiero potem pozwolić dograć brakujące aktualizacje.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

06.08.2016 12:06

Znajdź wszystkie posty użytkownika
ader10
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #4

RE: Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi


Na wstępie, przepraszam, że nie odpowiedziałem dalej na postawionego posta w sprawie tego wątku ...

Zobaczyłem co się dzieje w WindowsUpdate.log z dnia 8 sierpnia. Moją uwagę przykuły trzy ostrzeżenia. Fragment pliku -> http://i67.tinypic.com/fp8lj6.jpg

Zanim jednak przejdę dalej oto moja krótka historia z Win 7 Pro:
Przed zakupem wersji OEM próbowałem poszukać u znajomych płytę instalacyjną z Win 7 Pro. Od znajomego dostałem informacje, że jeśli mam klucz oryginalny to mogę pograć od strony Microsoft obraz płyty do niego. Nie udało się ponieważ wyskakiwał błąd na stronie. Zostałem zmuszony, aby ściągnąć Win 7 Pro z innego źródła. Znalazłem obraz płyty Win 7 Pro z SP1, obrałem, wypaliłem na płyte, sformtowałem i wgrałem ten system. Po wszystkich instalacjach sterowników, zaczął się problem z poborem innych aktualizacji. Tak jak napisałem przy pierwszym poście, spróbowałem pobrać je przez program Samsung Update. Prawdopodobnie dnia 8 sierpnia, postanowiłem poszukać jeszcze raz instalacji Win 7 Pro i znalazłem wraz z SP1 oraz aktualizacjami z kwietnia 2015 roku. Ściągnąłem, zainstalowałem je i zaznaczyłem w ustawieniach Windows Update aby tylko wyszukał mi aktualizacje. Po paru godzinach dostałem komunikat z znalazł aktualizacje więc kazałem mu, aby je zainstalował. Przez kilka godzin coś ściągnął i coś zainstalował (przy zamykaniu systemu się aktualizował). Teraz dostaje podobna liste aktualizacje i coś ściąga -> http://i68.tinypic.com/35it4c8.jpg

Mimo tego jak mam dalej rozwiązać ten problem? Co sprawdzić/zrobić? Pozostawić to teraz tak jak jest, bo samo powoli wszystko się wgra? Co czynić mam?

Pozdrawiam

17.08.2016 17:18

Znajdź wszystkie posty użytkownika
ader10
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #5

RE: Aktualizacje dla Windows 7 - jak rozwiązać problem z nimi


Minęło sporo czasu odkąd zainstalowałem jeszcze raz Windows 7 z SP1 i aktualizacjami (z kwietnia 2015 roku). Windows Update znajdował mi już listę aktualizacji. Późnymi wieczorami wybierałem te aktualizacje z małą wagą (od kilku do stu MB), aby pobrał je i zainstalował. Codziennie pobierałem inne aktualizacje z listy (nie wszystkie), trwało to do końca sierpnia. W tym czasie udało się zaktualizować Win 7 z ważnymi aktualizacjami. Problem z wyszukiwaniem i pobieraniem aktualizacji się rozwiązał.

Proszę zamknąć temat

Pozdrawiam

04.09.2016 13:50

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lutowe aktualizacje - instalować? Rostov 1 859 13.02.2020 22:22
Ostatni post: LadyInBlue
Dziwne opcjonalne aktualizacje Vicente 2 1.995 04.03.2017 09:52
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany aktualizacje majowe - problem sojer 2 2.303 14.05.2016 17:41
Ostatni post: sojer
Rozwiązany Aktualizacje na Windows 7-dlaczego nie działa poprawnie Celownik 3 22.571 06.03.2016 12:47
Ostatni post: zdzwis
Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. FOZ 3 6.330 29.01.2016 17:19
Ostatni post: FOZ
Rozwiązany Nieaktualne aktualizacje bebok94 1 1.591 26.10.2015 00:19
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.