Odpowiedz

Kabel DP - problem z wyłączeniem i rozruchem PC

 
piotrass007
Wdrażany
Liczba postów: 27
Post: #1

Kabel DP - problem z wyłączeniem i rozruchem PC


Witam serdecznie.

Mam pewien dziwny problem z kablem DP. Jako, że mój monitor posiada wyłącznie jedno wejście hdmi, z którego korzysta już konsola to postanowiłem, że podepnę go pod nowego PC kablem DP. Wcześniej używałem kabla AVG (wejście analogowe) ale był on stary i lekko szwankował, a do tego w nowym PC zmuszony byłem używać jakiejś przejściówki z powodu braku odpowiedniego wejścia. Wejście DP było wolne, dlatego też postanowiłem kupić taki kabel. Generalnie chodziło mi o to aby nie żonglować kablami i nie bawić się w przepinanie, tylko przy odpaleniu obu sprzętów przyciskiem przełączać się pomiędzy PC a konsolą.

Podpiąłem kabel DP i wszystko śmiga bez zarzutu. Obraz jest ok, przełączenie działa natomiast problem pojawia się, gdy chcę wyłączyć komputer. System się zamyka ale PC nie wyłącza zasilania, po prostu zachowuje się jakby przeszedł w stan czuwania. Pozostaje albo wyłączyć go z listwy albo pobudzić przyciskiem do ponownego uruchomienia... ale gdy chcę go pobudzić do działania to system "startuje" i wyświetla komunikat "Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key".

Gdy odpinam kabel DP i łączę PC z monitorem przy pomocy kabla hdmi to wszystko działa normalnie i taki problem się nie pojawia. Wszystko jest też ok, gdy używam wcześniej wspomnianego lekko szwankującego kabla pod wejście analogowe.

Czy ktoś orientuje się w czym tkwi problem? Ostatecznie kupię nowy kabel AVG i za pomocą ww. przejściówki podłączę to tak jak było na początku. Mam jednak wrażenie, że zarówno obraz z hdmi jak i z DP jest lepszy niż z wejścia analogowego, dlatego też proszę o pomoc w uzyskaniu jakiejś informacji dotyczącej rozwiązania tego problemu. Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Mój sprzęt:
Kabel DP - problem z wyłączeniem i rozruchem PC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2016 11:04 przez piotrass007.)

22.05.2016 10:37

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Kabel do monitora bez gniazda HDMI Feewear 3 1.572 09.08.2013 00:04
Ostatni post: szymnax
Sposób podłączenia drukarki: jaki kabel? Tak 1 1.378 30.06.2013 17:00
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Brak sygnału na monitorze przez kabel HDMI aro.cfc 3 4.927 28.03.2012 10:47
Ostatni post: peciaq
GeForce 8600GT Problem z rozruchem Gabrielek 4 2.253 28.02.2012 22:50
Ostatni post: Gabrielek
Kabel 3.5mm samoróbka: czy jest bezpieczny? bar123tek 5 4.210 28.01.2012 20:24
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Kabel USB (rozwiązany) koper 13 6.531 17.05.2011 07:45
Ostatni post: koper
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.