Wątek zamknięty

HP 710C nie działa pod Windows 7

 
pawmind
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #1

HP 710C nie działa pod Windows 7


Posiadam wymienioną wyżej drukarkę, która nie działa pod Windows 7 64bit. Pod Vistą 64 bit też nie działała a nasz gigant z Redmont i producent HP nie zrobili nic aby naprawić sytuację. Proponuję zatem zrobić listę sprzętu który nie działa pod Windows 7, tak dla informacji innych użytkowników.

30.12.2009 21:22

Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #2

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


System jak rozpoznaje tę drukarkę?

Jako nieznane urządzenie, czy jako znane ale nie wiesz jakie dać sterowniki?

Być może to Ci pomoże: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

30.12.2009 21:28

Znajdź wszystkie posty użytkownika
trefl
User systemu

Liczba postów: 354
Post: #3

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


System w ogóle nie rozpoznaje tego typu drukarki podczas instalacji występuje komunikat " system nie obsługuje tego sprzętu" i zamyka instalator.Jeśli się mylę to proszę Pawmind popraw mnie. Ta sugestia jest chyba słuszna i przydało by się założyć odrębny watek informacyjny forum. Lista nieobsługiwanego sprzętu przez system Vista oraz Windows 7. Nie potrzebne by były pytania o sterowniki i rozpoznanie drukarki przez system

"Nie ma żadnego powodu, dla którego ktoś chciałby mieć w domu komputer." 1977 Ken Olson, prezes i założyciel DEC.
-----------------------------------------

30.12.2009 22:03

Znajdź wszystkie posty użytkownika
pawmind
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #4

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


Drukarka instaluje się poprawnie po pobraniu aktualizacji. W urządzeniach ją widać, wszystko miód, malina, urządzenie zainstalowane poprawnie a drukarka nie działa. Powód? Jedno małe ale. Producent Windows 7 przyznał się do błędów w sterownikach do tej drukarki. Żeby było ciekawiej problem występował już na etapie Visty 64. Od tamtego czasu nie zrobiono NIC ani ze strony producenta drukarki ani producenta systemu. Niech ten post posłuży jako informacja - ostrzeżenie dla chcących kupić Windows 7 użytkowników starszego sprzętu, bo teraz pozostaje mi wyrzucić działającą i spełniającą moje potrzeby drukarkę albo odinstalować Windows 7.
Tu post potwierdzający, że z problemem HP serii 710 i wyższych nie jestem sam, a raczej pozostawiony sam sobie:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-All...050/page/2
proszę o zwrócenie uwagi na ostatnią wypowiedź.
Problem dotyczy nie tylko drukarki. Problemy mam również z oprogramowaniem do karty grafiki ATI Radeon X600Pro. Nie ma oprogramowania dotyczącego trybu teatralnego, które było po prostu wspaniałe i bezproblemowe pod XP. Sterowniki i oprogramowanie instalujące się przy Windows 7 do tej karty to po prostu żenada.

30.12.2009 22:43

Róża Podziękowania od: slump
Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #5

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


A porada która podałem nic nie pomaga?
Instalacja sterowników z XP w trybie zgodności też nie daje rady?
Linka zaraz poczytam.

Ok przeczytałem to nie pomoże, ale spr zainstalować sterowniki od 32 bitowej wersji Visty możną. To nie rozwiązanie ale kombinuje może dzięki temu ruszy? Nie wiem czy to nie narobi problemów, wiec zrób punkt przywracania systemu. No dali ciała koncertowo Smutny

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

30.12.2009 22:46

Znajdź wszystkie posty użytkownika
pawmind
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #6

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


Niestety, nie próbuję nawet podać sterowników od Visty 32. Ten temat już przerabiano. Napisałem do serwisu HP. Ciekawe czy odpowiedzą, czy zlekceważą - zgodnie z racją "duży może więcej".
Reasumując, jestem mocno zawiedziony Windowsem 7 64bit. Generalnie na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że zarówno producent oprogramowania jak i wielu producentów sprzętu nie przygotowało porządnie albo wcale wejścia nowego systemu. Zgodnie z zapowiedziami system miał być w odróżnieniu od Visty bardziej przyjazny dla użytkownika. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że Windows 7 ma bliżej do Visty niż do starego ale ciągle jarego XP, pod którym dużo mniej stresująco wszystko działało. U mnie w każdym razie decyzja zapadła. Dysk z Windows 7 wędruje do szuflady, zapinam stary ze sprawdzonym windowsem XP, nie mam po prostu czasu na wożenie się ze sprzętem. TO PO PROSTU MA DZIAŁAĆ. SPRZĘT JEST DLA UŻYTKOWNIKA, A NIE NA ODWRÓT.

30.12.2009 23:58

Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #7

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


No jest masakra, wydaje się, że nic nie da się zrobić ale mam pomysł ale to zależy od tego czy masz w domu jeszcze jakiś komputer/laptop pracujący pod kontrolą innego niż Windows 7 64 bit systemu?

Jeśli tak to można za mapować drukarkę i wszystko będzie tak jak zwykle ale drukować będzie na innym kompie, ale sam proces będzie identyczny jak normalnie.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

31.12.2009 01:40

Znajdź wszystkie posty użytkownika
dziki314
Starszy user systemu

Liczba postów: 837
Post: #8

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softw...g=pl&cc=pl








[Obrazek: 28562.gif]

31.12.2009 13:19

Znajdź wszystkie posty użytkownika
pawmind
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #9

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


Kolego dziki314, czytałeś post ze strony HP, do którego podałem linka kilka postów wyżej? Wygląda na to że nie. Odnośnik, który ty podałeś znam już na pamięć - w żaden sposób nie rozwiązuje on problemu.
Może napiszę jak wypowiedział się Microsoft w kwestii sterowników do drukarek serii 7 w niedosłownym tłumaczeniu z pamięci:

"Problem ze sterownikami do drukarki 710C jest znany. Microsoft przyznaje, że ze sterownikami do tej drukarki jest problem w systemie Windows 7 64bit i Vista 64 bit. Mimo to aktualnie nie są prowadzone prace nad rozwiązaniem problemu, nieznany jest także czas w jakim problem będzie rozwiązany"
To tyle.

HP również milczy w temacie uważając, że problemu nie ma, a drukarki serii 7, 8, (bo tych problem też dotyczy) to przeżytki.
Rzeczywiście jako półśrodek można byłoby podpiąć drukarkę do komputera z XP, ale mnie nie zależy już na Windows7. Wolę pracować na czymś co jest stabilne i sprawdzone, choć może nie najnowocześniejsze, niż na badziewiu, które przynosi więcej kłopotów niż korzyści (tak, tak z dobraniem sterowników wcale nie jest różowo w Windows7). Tak właśnie na tą chwilę oceniam Windows7. Dla mnie to podrasowana Vista, która zmieniła jedynie nazwę. Chwyt marketingowy, który ma w potencjalnym nabywcy wywołać nieodpartą chęć posiadania nowości.
W tej chwili pragnę podziękować wszystkim za pomoc i chęć wsparcia. Temat można chyba zamknąć. Rozwiązania problemu nie ma.

31.12.2009 14:38

Znajdź wszystkie posty użytkownika
pawmind
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #10

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


Wypowiedź Microsoftu:

A Microsoft engineer has confirmed there is a bug in the 64 bit version of the Deskjet 710 for both Vista and Windows 7. This also affects the 720, 810, 820 and 1000 series of HP Deskjet printers. The 32 bit version works properly. I do not know of any workaround for 64 bit Windows.

Bob Headrick, Microsoft MVP Printing/Imaging

01.01.2010 10:43

Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #11

RE: HP 710C nie działa pod Windows 7


Dziękujemy za stanowiska i za sugestię, na pewno stworzymy taki dział lub temat. Tymczasem temat zamykam, w razie konieczności proszę pisać do mnie lub do innych moderatorów a temat otworzymy.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

02.01.2010 02:11

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Mikrofon nie działa po aktualizacji Avasta (nie mam pojęcia czemu) Windows 7 Trimur 0 1.146 15.08.2015 15:04
Ostatni post: Trimur
Myszka nie działa na Windows 7 Desperados561 3 25.965 01.11.2011 11:30
Ostatni post: marcuuu
Nagrywarka nie działa pod Windows 7 jowita 8 4.035 17.09.2011 18:09
Ostatni post: jacek-placek
Windows się zawiesza, jednak myszka działa Caesum 0 3.846 15.03.2011 22:24
Ostatni post: Caesum
Mikrofon Creative Fatality nie działa na Windows 7 - filmik Kefirr 4 6.965 25.12.2010 16:12
Ostatni post: Kefirr
Po zainstalowaniu Windows 7 myszka nie działa ziarko1230 2 4.557 04.12.2010 16:35
Ostatni post: ihatebuffering
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.