Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Od czego zacząć programowanie?

 
Manjum
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #1
Lightbulb 

Od czego zacząć programowanie?


Cześć . Nie wiem czy jasno zatytułowałem temat ale jak coś to poprawie Uśmiechnięty Jestem młody i dopiero zaczynam wdrążać się w świat informatyki . Umiem już większość z HTML , ciągle się uczę Uśmiechnięty Teraz chciałbym się zacząć uczyć programowania lecz nie wiem jaki język wybrać . Wujek google oferuje masę topic'ów , że w głowie się przewraca Zacieszacz A więc mówiąc krótko . Co mam wybrać , Pascala , C , C++ , PHP(o ile mi wiadomo to język programowania stron) . Jeżeli jeszcze ktoś mógłby mi wytłumaczyć tak z grubsza o co kaman z programowaniem na czym to polega byłbym bardzo wdzięczny ! Uśmiechnięty Pozdrawiam , Mateusz Uśmiechnięty

PS. Wiem , że jest już kilka takich tematów ale nie znalazłem tam konkretnej odpowiedzi ! Zacieszacz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2012 01:13 przez Manjum.)

27.12.2012 01:10

Znajdź wszystkie posty użytkownika
DamiaX
Ekspert

Liczba postów: 2.920
Post: #2

RE: Od czego zacząć programowanie ?


Witaj Mateusz.
Hmm wybór języku programowania zależy czy chcesz programować na różne systemy operacyjne czy też nie. Lecz nie do końca... Jako iż jesteś początkujący to możesz wybrać Delphi. Lecz nie polecam... C++ to był by bardzo dobry wybór jeśli byś chciał coś dalej z tym robić... Zależy jakie programy też chcesz pisać.

[Obrazek: Sygnatura.png]
Copyright © 2014 revo-design.pl

27.12.2012 01:15

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Manjum
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #3

RE: Od czego zacząć programowanie ?


Dzięki za tak szybką odpowiedź Uśmiechnięty Znajomy też mówił mi żeby od Pascala zaczynać . C++ chyba wydaje mi się najlepszym wyborem bo ciągle się rozwija . Teraz doszlifowuje html a od ferii wezmę się pewnie za c++ Uśmiechnięty No nic to czekam na dalsze odpowiedzi Uśmiechnięty

27.12.2012 04:18

Znajdź wszystkie posty użytkownika
sybic
User systemu
Liczba postów: 334
Post: #4

RE: Od czego zacząć programowanie ?


Naukę najlepiej zacząć od potrzeby napisania programu, który chcesz mieć. Poza tym nie widzę problemu by uczyć się Pascala (Delphi) i C jednocześnie. Języki są podobne jeśli nie taki same. Uczenie się jednego języka i dyskryminacja tego drugiego, którego zdecydowało się wcześniej nazwać jako coś gorszego uważam, za duży błąd.

27.12.2012 08:21

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Manjum
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #5

RE: Od czego zacząć programowanie ?


Wątek prawie rozwiązany Uśmiechnięty Chociaż może niech się wypowie jeszcze ktoś Uśmiechnięty

29.12.2012 23:23

Znajdź wszystkie posty użytkownika
winekBOT
User systemu

Liczba postów: 416
Post: #6

RE: Od czego zacząć programowanie ?


A ja nie widzę potrzeby nauki Pascala, język nieużywany nigdzie już. Możesz śmiało atakować C++.

[Obrazek: dbvpD.gif]

Computers are like air conditioners, they stop working properly if you open windows.

29.12.2012 23:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
DamiaX
Ekspert

Liczba postów: 2.920
Post: #7

RE: Od czego zacząć programowanie ?


@Sybic
Delphi i c to dwa inne języki. Ucząc się najpierw delphi i długo w nim kodząc będzie moim zdaniem trudniej przerzucić się na c. Przez przyzwyczajenia...
Zależy też czy chcesz pisać aplikacje w języku wysokopoziomowym czy w języku niskopoziomowym poziomu.

[Obrazek: Sygnatura.png]
Copyright © 2014 revo-design.pl

29.12.2012 23:31

Znajdź wszystkie posty użytkownika
winekBOT
User systemu

Liczba postów: 416
Post: #8

RE: Od czego zacząć programowanie ?


C++ ma składnię familiarną z C i Javą/C#/PHP więc potem będzie Ci łatwiej przejść na inne języki. Dla siebie możesz pisać nawet w Fortranie, ale pracy powiązanej z tym językiem na obecnym rynku raczej nie znajdziesz.

[Obrazek: dbvpD.gif]

Computers are like air conditioners, they stop working properly if you open windows.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2012 23:40 przez winekBOT.)

29.12.2012 23:34

Znajdź wszystkie posty użytkownika
DamiaX
Ekspert

Liczba postów: 2.920
Post: #9

RE: Od czego zacząć programowanie ?


Bądź programuj w ASM Cwaniak.
Język niskopoziomowy Cwaniak...

[Obrazek: Sygnatura.png]
Copyright © 2014 revo-design.pl

29.12.2012 23:45

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Manjum
Wdrażany
Liczba postów: 10
Post: #10

RE: Od czego zacząć programowanie ?


Chyba wybiorę jednak C++ , tak jak wspominałem na razie szlifuje html , później PHP a następnie C++ Uśmiechnięty Myślę , że wątek rozwiązany . Pozdrawiam Cwaniak

11.01.2013 16:05

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zguba25
Młodszy specjalista

Liczba postów: 1.657
Post: #11

Od czego zacząć programowanie ? (rozwiązany)


Wątek rozwiązany.

"Przed użyciem zapoznaj się w tematami przyklejonymi i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub adminem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi hańbą i długotrwałym banem"

11.01.2013 16:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.