Wątek zamknięty

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku

 
max.872
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #1

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Witam, przeczytałem juz wiekszośc wątków na ten temat, jednak mój problem w dalszym ciagu pozostaje nierozwiązany. Sprawa dotyczy netbooka acer d257 z wgranym standardowo Win 7 lite. System zaczynał zamulać więc postanowiłem do wymienic na jakis starszy, niestety operacja ukonczyła sie zgonem tzn. "Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku" Ale od pocztaku, brak napedu zmusił mnie do zainstalowania Windowsa XP sp3 przez pendriv'a, a uczyniłem to przy pomocy programu wintoflash

pech chciał , że ja glupi i naiwny nie sprawdziłem co robie i teraz nistalacja Windowsa nie chce sie ukonczyc a Windows 7 z dysku nawet nie chce sie odpalic, jedyne co mi wyskakuje, to komunikat "Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błedu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdz ścieżkę oraz dysk" Przy pomocy panelu odzyskiwania sysatemu nie moge dostać sie do partycji, ponieważ jest hasło administratora którego ja nie znam. W samej instalacji win XP brakuje pliku hal.dll albo ntoskrnl.exe. Nie moge włączyć pełnej instalacji systemu Win 7 poniważ mam ważne dane na dysku systemowym i utknąłem w miejscu a wszytskie fora prowadza do nikąd. Nie moge utworzyć boot.ini ponieważ nie mam dostępu do dysku i koło sie zamyka. Prosze, jak naprawić instalacje, albo jakiś dobry program który z poziomu dosa pomoże mi odzyskać dane z dysku ntfs....

Mam dodatkowe fakty które mogłyby być pomocne, a dokładniej okazuje sie że ja miałem dysk podzielony na 5 partycji z czego 2 były ukryte i nie miały przydzielonej nazwy. Niestety Instalator windows XP postanowił zrobić mi zamieszanie i nadał im etykiety w taki sposób że wszytkie dyski teraz zmieniły nazwe. W ten sposób nie moge nawet wgrać przywracania systemu windows gdyż ona przywraca domyślnie z plikami bootującymi na lokalizacje dysku "c" jednak dysk "c nazywa sie teraz e" więc przy włączeniu komupera nawet nie ma śladu po instalacji Windows 7. Jedynie widzi zepsutą instalacje win XP. Moze znacie sposów na dogrzebanie się do plików startowych Win 7 i zmianę lokalizacji z "c" na "e"?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.12.2011 09:30 przez max.872.)

26.12.2011 02:31

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #2

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Postarać się o pakiecik hirens boot cd (hirensbootcd.org), zrobić sobie z niego bootowalnego pena.
Podpiąć zewnętrzny dysk lub inny pen do zrzutu danych. Zabootować hirka, odpalić mini XP i dokonać archiwizacji danych.
Tamten system Win 7 (lite jest nielegalny) mogło by się dać odzyskać ale trzeba przywrócić oryginalny mbr (szukać w google). Nie wiem też co już zniszczył XP. Zawsze szansa jest na postawienie Win 7 oem, i wklepanie numeru z naklejki COA spod netbooka.
Do postawienia XP na pewno potrzebne będzie przestawienie kontrolera sata do trybu ide zamiast ahci.
Jeśli sobie nie poradisz z mbr'em to proponuję po archiwizacji zczyścić dysk z wszystkiego za pomocą instalki win7 na pendraku
http://windows7forum.pl/nowy-komp-z-part...#pid113283

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

26.12.2011 15:30

Róża Podziękowania od: max.872
Znajdź wszystkie posty użytkownika
max.872
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #3

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Mała pomyłka Windows 7 w wersji Starter a nie Lite (oryginalny)

Naprawiłem kompa.

1 Ściągnąłem program do uruchomienia systemu z pena i zgrałem dane jakie były mi potrzebne.
2 Programem Wintoflesh zgrałem Windows 7 na usb, usunąłem nim dyski, tak aby przywrócić normalna kolejność, jednak pomimo tego zabiegu przywracanie oryginalnego Windowsa startera z dysku sie nie powiodło. Musiałem zainstalować Windows 7 z usb.
3 Po zainstalowaniu Windows 7 z płyty przywróciłem oryginalnego Windowsa z dysku i wszystko ruszyło.


Wydaje mi się, że głównym powodem awarii systemu było zamieszanie spowodowane niewłaściwą wersją Windowsa XP. Dokładnie instalowałem wersje XP Speed 2. Po sprawdzeniu plików instalacyjnych na płycie, okazało się iż ten windows został utworzony za pomocą programu nlite. Wgrywanie Windowsa XP na usb za pomocą wintoflesh'a zatraciło najwyraźniej niektóre pliki do instalacji.

Czy ktoś doradzi jakiś program za pomocą którego będę w stanie wgrać tą wersje Windowsa na netbooka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2011 15:39 przez max.872.)

28.12.2011 15:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
jacek-placek
Młodszy specjalista

Liczba postów: 1.237
Post: #4

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Mam jedno pytanie- na cholerę wgrywać emerytalny system ( z racji wieku ), skoro ma się możliwość korzystania z najnowocześniejszej technologii??

[Obrazek: 04a55a03ba27.jpg]

28.12.2011 23:45

Znajdź wszystkie posty użytkownika
peciaq
VIP

Liczba postów: 5.100
Post: #5

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Może on taki woli i tyle. To nie nasza sprawa Jacku, może nie ma pieniędzy żeby korzystać z najnowocześniejszej technologii.

[Obrazek: havensygn.jpg]

29.12.2011 00:36

Znajdź wszystkie posty użytkownika
jacek-placek
Młodszy specjalista

Liczba postów: 1.237
Post: #6

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Nie musi ich mieć (pieniędzy) Kuba, bo na samym początku zaznaczył, że miał Windows 7 HP standardowo wgranyCwaniak
Stąd moje pytanie, tak z ciekawościUśmiechnięty

[Obrazek: 04a55a03ba27.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.12.2011 00:59 przez jacek-placek.)

29.12.2011 00:58

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #7

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Jak widać XP nadal wśród wielu rządzi, nie ważne czy są wszystkie sterowniki, grunt mieć XP "bo zawsze płynnie działa" ale jak też widać Starter do downgrade'u na XP za chiny ludowe nie uprawnia Zacieszacz

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

29.12.2011 01:43

Znajdź wszystkie posty użytkownika
max.872
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #8

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


A jakie to nowe technologie według was sprowadza ta super nowoczesna "Siódemka"? Jak dla mnie to żadna przyjemność z korzystania z tego systemu. Sporo programów które potrzebuje nie chodzi na nim, albo trzeba walczyć o włączenie. Może powiecie że szybciej się włącza, no super minuta XP albo 30s 7. Wole poczciwego staruszka, wrzuce mu sterowniki i cieszyć się świętym spokojem. Przekonajcie mnie że Win 7 jest lepszy na Acerze D257. Czyli 1 Gb ramu i Atomie N570 1,6GHz.

Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na instalacje staruszka z usb, czy pozostaje zakup jakiegoś zewnętrznego odtwarzacza płyt i modlitwa żeby odpalił
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2011 14:24 przez max.872.)

30.12.2011 14:17

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #9

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Nikt do niczego nie musi przekonywać. Zrobisz jak zechcesz. Wątków na temat wyższości jednego nad drugim i odwrotnie już jest kilka na forum. Ponadto nie napisałeś z jakimi aplikacjami jest problem. Kwestia supportu pod coraz nowsze sprzęty i systemy. Niestety tak działa cały światek IT, jeszcze są firmy nie uaktualniają swoich produktów pod nowe systemy czy się to nam podoba czy też nie. Netbooki z założenia były zabawką do internetu, szybkiego dostępu do danych, ogólnie taki podręczny sprzęcik a nie kolejny domowy komputer. W wątku skupiamy się tylko i wyłącznie na postawionym problemie. Rozważania należałoby przenieść już w inne miejsce.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

30.12.2011 16:20

Znajdź wszystkie posty użytkownika
max.872
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #10

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Barkuje następujących plików hal.dll albo ntoskrnl.exe, instalacja z usb nie następuje po "naciśnięciu dowolnego klawisza" tylko po wybraniu takiej opcji, po czym problem jest z brakiem tych plików pomimo tego iż znajdują się one na pamięci usb. Można uruchomić instalacje, jednak nie potrafi sie ona zakończyć pomyślnie z powodu tych plików. Nie wiem dlaczego nie potrafi ich zczytać. dysk ustawiony zarówno na ide jak i ahci.

30.12.2011 16:29

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #11

RE: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku


Zapytam kumpla jak zrobił działającą instalkę XP'ka - sam też już nie raz stawiałem na wielu różnej maści maszynkach.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

30.12.2011 23:47

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wymiana dysku na nowy a licencja Windows 7 firemantom83 6 5.762 29.07.2021 13:38
Ostatni post: eryk93
Nie mogę uruchomić instalacji z płyty PATISO 1 1.609 20.12.2017 02:23
Ostatni post: Illidan
Rozwiązany klawiatura oraz myszka nie działają podczas konfiguracji systemu windows jarusiek 2 4.062 19.07.2016 21:47
Ostatni post: thermalfake
Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji Kokoszka99 4 2.421 01.07.2016 14:52
Ostatni post: Kokoszka99
Jak uruchomić recovery z windowsem 7 PanKamil 4 3.006 23.02.2016 23:45
Ostatni post: thermalfake
Odzyskanie danych z dysku i instalacja nowego systemu kabzon312 1 1.482 27.01.2016 01:55
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.