Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Brak dostępu do dysku twardego pod USB (rozwiązany)

 
ugupu
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #1

Brak dostępu do dysku twardego pod USB (rozwiązany)


Witam.
Mam dysk ze starego lapka. Kupiłem na niego obudowę zewnętrzną, podłączyłem przez usb do nowego i mam problem. Nowy komp z Win7 widzi ten dysk jako 2 (były na nim 2 partycje). Do jednego jest dostęp a do drugiego nie. Na tym niedostępnym są WinXP. Co zrobić, aby uzyskać dostęp do tego dysku? Mam tam ważne dane które muszę odzyskać!

05.08.2011 09:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
ugupu
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #2

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


Czy naprawde nikt nie może mi pomóc? Problem was przerasta?

08.08.2011 11:13

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #3

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


A może tak zadałbyś sobie więcej trudu i wrzucił fotkę z zarządzania dyskami jak wygląda sytuacja logiczna z partycjami. Jaki system plików ma niedostępna partycja ? Co znaczy, że nie ma dostępu - chce formatować, pisze o braku uprawnień ?

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

08.08.2011 12:52

Znajdź wszystkie posty użytkownika
ugupu
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #4

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


Po podłączeniu dysku zewnętrznego w win Explorerze widać go jako dysk lokalny (F) i (G) jako dyski twarde. System plików to NTFS. Do (F) jest dostęp, do (G) nie ma, pisze, że nie ma dostępu do pliku. Na (G) były win XP, 2 konta użytkownika z czego 1 chronione hasłem, które oczywiście znam bo było to moje konto.
Nie każdy piszący na forum jest ekspertem. Ja nim nie jestem, tak jak zapewne ty nie jesteś w dziedzinie którą ja się zajmuję. Jak bym wiedział jak zrobić i wrzucić na forum fotkę to bym to zrobił.
Pozdrawiam,
Janek
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 08.08.2011 16:53 przez peciaq:

Upominam o obowiązku kontaktu z innymi w relacjach grzeczności. Kąśliwe komentarze są zbędne, gdyż nie tego dotyczy wątek.

08.08.2011 13:46

Znajdź wszystkie posty użytkownika
ugupu
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #5

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


Nie chciałem komukolwiek ubliżyć. Jeśli tak zostało to odebrane proszę o wybaczenie. Nie było to moim zamiarem.

10.08.2011 09:41

Znajdź wszystkie posty użytkownika
peciaq
VIP

Liczba postów: 5.100
Post: #6

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


Nic się nie stało.
Thermalfake jest ekspertem, jeśli prosi o screenshota czegoś, to znaczy że on mu się przyda w rozwiązaniu problemu.

[Obrazek: havensygn.jpg]

10.08.2011 10:36

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #7

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


Porównaj na obu partycjach zakładkę Zabezpieczenia (PPM na właściwości).
Z łatwiejszych sposobów bez bawienia się to ściągnąć i wypalić płytkę ratunkową np hirens boot cd. Wykonać z niej rozruch przy włączonym dysku zewnętrznym i odpalić mini XP do przekopiowania plików.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

10.08.2011 10:57

Róża Podziękowania od: komanczewa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
wolfstein8
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #8

RE: Brak dostępu do dysku twardego pod USB


Witam

Mam pewien problem, szukalem juz wszedzie ale nic konkretnego nie moge znalezc.
Mianowicie jadac na wakacje zablokowalem komputer wszystkimi mozliwymi haslami czyli bios, dysk, haslo administratora. Dziecko ogladalo na wakacjach bajki z netbooka ale zona nieroztropnie polozyla go na lozku na poscieli. Jak sie mozna domyslac tylko mnie poinformowala ze notebook sie nagle wylaczyl. Jak przyszedlem byl okropnie goracy i juz nie dalo sie go wlaczyc. Po powrocie okazalo sie ze padla plyta ale nie w tym klopot, a w dysku na ktorym mam dosyc istotne rzeczy. Podlaczylem dysk aby sprawdzic czy dziala do innego komputera i okazalo sie ze dziala oraz prosi o haslo, ktore znam i pamietam. Haslo przyjmuje i startuje sytem ale w miejscu gdzie pojawia sie logo win XP oraz postep ladowania nagle pojawia sie na 1s niebieski ekran i gasnie. Czytajac na necie okazuje sie ze moze byc konflikt miedzy systemem zainstalowanym na dysku, a konfiguracja w notebooku, a wiec kupilem kieszen na dysk zewnetrzny aby podpiac go na usb. Dysk podpinam pod usb zaczyna chodzic mrugają diody ale niestety go nie widac w"moj komputer" natomiast w "menadżeze urzadzen" pokazuje ze go zainstalowal. Czy jest to spowodowane zalozonym haslami? i czy mogę w jakis sposób np. programem spowodowac aby byl widoczny?
Nadmienie ze wszystkie hasla znam i pamietam

Dzieki za pomoc
Notatka została dodana nie znane. Ostatnia edycja dokonana 18.10.2011 10:10 przez peciaq:

Nie odgrzebuj starego tematu. Załóż wątek w odpowiednim dziale (w zależności od tego czego dotyczy twój problem).
Przypominam o odpowiednim nazewnictwie wątków: Jak poprawnie tytułować wątki?
oraz o zasadach pisowni na forum (polskie znaki, wielkie litery, itd.)

17.10.2011 19:39

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
odmowa dostępu do dysku zewn. choć tv wszystko widzi gregor jones 3 3.206 23.11.2016 21:26
Ostatni post: gregor jones
Brak rozpoznawania dysku zewnętrznego pod złącze usb BLADE 2 2.488 30.05.2015 02:38
Ostatni post: BLADE
Rozwiązany Zakup dysku twardego 2,5" sierars1 4 1.332 15.08.2014 19:43
Ostatni post: sierars1
Rozwiązany Test dysku twardego (zewnętrznego) przez HDTune Pro lejwoda 2 1.577 07.08.2014 10:56
Ostatni post: lejwoda
Problem ze znikającymi partycjami dysku twardego w laptopie sylwinekb 6 2.382 10.06.2014 22:14
Ostatni post: irocket
Brak widocznego dysku zewnętrznego marki Seagate 750 GB BLADE 1 1.604 26.04.2014 19:20
Ostatni post: Majkelus16
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.