Wątek zamknięty

Myszka nie działa na Windows 7

 
Desperados561
Nowy
Liczba postów: 6
Post: #1

Myszka nie działa na Windows 7


Witam wszytskich
Mam taki problem poniewaz przesiadłem sie z Windowsa XP na Windows 7 Professional i na XP myszka ładnie fajnie działała a tutaj nie dziala... Posiadam myszke a4tech OPTO 013 (chyba taka nazwa to jest ) Na PS/2 komputer wykrywa ja ale jakos nie dziala. Jest napisane tylko ze nie mozna uruchomic tego uzadzenia (kod 10) Nie mam pojecia co jest nie tak czy nie ma sterownikow na Win 7 ?

Bardzo prosze o pomoc Bardzo ciezko jest mi sie poslugiwac sama klawiaturą (Tabem i strzałkamiZacieszacz)
Szukałem tematow ale nigdzie nie sa one rozwiazane

02.05.2011 15:06

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #2

RE: Myszka nie działa na Windows 7


Usuń sterownik ręcznie i potem pozwól systemowi na wyszukanie sterownika z sieci.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

03.05.2011 11:18

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Desperados561
Nowy
Liczba postów: 6
Post: #3

RE: Myszka nie działa na Windows 7


Nie wiem czy to o to chodzi ale wchodze w menadzer urzadzen i tam wybieram myszke i naciskam odinstaluj tak ?
A wiec jesli tak zrobie to myszki juz komputer nie widzi wiec robie restart po wlaczeniu komputera myszak jest normlnie zainstalowana i sterowniki sa najnowsze tak jest napisane.
Napisałem do a4tech z tym problemem moze cos pomoga

04.05.2011 11:14

Znajdź wszystkie posty użytkownika
marcuuu
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #4

RE: Myszka nie działa na Windows 7


Panowie i panie :-) , krótko bo pewnie tak jak ja macie już dość czytania "ja też mam taka myszkę, sraki komputer, telefele sterownik bla bla bla..."

Sterowniki typ myszki i system nie ma tu nic do rzeczy problem jest globalny i nie zależy od producenta czy typu urządzenia...

a rozwiązanie jest tak śmieszne, że po kilku godzinach siedzenia myślałem, że mnie coś trafi...

Do rzeczy...

1) Wyłączcie komputer

2) Jeżeli macie laptopa wyłączcie go i wyciągnijcie baterie, jeżeli macie stacjonarnego PC wyjmijcie wtyczkę z gniazdka (podpowiedź dla filozofów wyłączenie listwy też wystarczy) :-) :-P ps. nie jest konieczne wyciąganie baterii biosu dajcie temu spokój

3) Odłączcie myszkę od portu USB (Uwaga nie podłączajcie jej ponownie)

4) Po 5 do 15 minutach pozbawienia komputera energii podłączcie go do zasilania i uruchomcie Windows 7 (powtarzam bez podpiętej myszy)

5) Teraz najważniejsze (zaraz tak jak ja padniecie ze śmiechu bo wszyscy penie spodziewają się jakiegoś spektakularnego co najmniej grzebania w rejestrze) amatorów mocnych wrażeń zawiodę. Po uruchomieniu się wszystkiego ponownie włączcie myszkę do USB zainstaluje się sama bez żadnych problemów... ZONK :-) hehe ale działa

Ok od razu sprostuję używałem myszki kablowej... na takiej problem po powyższych operacjach zniknął. Nie wiem jak system reaguje na nei działające myszki bezprzewodowe. Ale zaryzykuję optymizm i powiem, że raczej ten sposób pomoże na wszystkie.

Dajcie znać czy pomogło...

Pozdrawiam
Marcu

01.11.2011 11:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Mikrofon nie działa po aktualizacji Avasta (nie mam pojęcia czemu) Windows 7 Trimur 0 1.147 15.08.2015 15:04
Ostatni post: Trimur
Myszka zwiesza się (freezuje) saku123 4 2.411 03.05.2015 15:31
Ostatni post: saku123
Problem z myszką bezprzewodową z usb Pomocny 0 2.072 11.07.2014 15:48
Ostatni post: Pomocny
Myszka laguje podczas grania po upłynięciu około 30 minut Pomocny 4 2.091 22.09.2013 17:54
Ostatni post: Pomocny
Nie działa myszka bezprzewodowa HollowStar 3 2.195 21.05.2013 22:58
Ostatni post: thermalfake
Problem z klawiaturą i myszką USB w Windows 7 semar 3 3.685 11.11.2012 22:06
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.