Odpowiedz

Jak zablokować dostęp do komputera?

 
Anon-Onan
Nowy

Liczba postów: 2
Post: #1

Jak zablokować dostęp do komputera?


Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę uniemożliwić przeglądanie mojego komputera który jest jednocześnie włączony i działają na nim programy. Przykładowo mam otwarte takie programy jak mIRC czy μtorrent, chciałbym odejść od komputera na kilka godzin ale nie chciałbym żeby mi wścibscy współlokatorzy buszowałi po komputerze. Jak ustawić coś takie w Windows7? Komputer mam bez hasła, ale to chyba bez znaczenia bo z tego co wiem takie metody jak START -> Przełącz użytkownika, czy START -> Wyloguj wyłączają procesy takie jak wspomniany mIRC czy torrenty.

Oczywiście proszę o jakieś porady softwareowe, nie typu 'weź ze sobą lapka' 'zakmnij go w sejfie' ;-)

31.01.2011 13:08

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
wupper
User systemu

Liczba postów: 272
Post: #2

RE: Jak zablokwać dostęp do komputera?


Używając programu Predator, można całkowicie zablokować komputer, gdy musisz opuścić stanowisko pracy. Do kontroli dostępu program używa dość niestandardowego rozwiązania, którym jest pendrive.

Jak to działa? To kombinowane zabezpieczenie programowo-mechaniczne. Do uruchomienia programu potrzebny jest włożony dysk USB, za pomocą którego możesz w prosty sposób zablokować komputer, wystarczy wyciągnąć pendrive. Po wyjęciu pendrive’a komputer zostaje zablokowany, nie działa klawiatura i mysz, a ekran jest wygaszony. Po włożeniu pendrive’a w gniazdo komputer zostaje odblokowany.

To jednak nie wszystko – Predator zapisuje wszystkie zdarzenia związane z bezpieczeństwem. Przeglądając rejestr programu, dowiesz się, czy ktoś próbował korzystać z komputera w czasie, gdy go zablokowałeś. Jeśli stracisz dysk USB, nie jesteś skazany na reinstalację systemu. Program skonstruowano tak, że komputer można uruchomić awaryjnie, korzystając z hasła. Za pomocą Predatora można chronić kilka komputerów tym samym napędem USB.

RE: Jak zablokwać dostęp do komputera?

Predator Download

[Obrazek: taamvwh.jpg]

31.01.2011 13:23

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
War_3_
VIP

Liczba postów: 1.711
Post: #3

RE: Jak zablokwać dostęp do komputera?


Bez hasła to sprzedają pomidory na rynku. Załóż sobie hasło, dowolne, a odchodząc od komputera alt+ctrl+delete -> zablokuj komputer. Programy działają, a komputer jest zablokowany.

[Obrazek: 1324491064247305.png]
"Time fades even legends..." - Kain


31.01.2011 13:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Anon-Onan
Nowy

Liczba postów: 2
Post: #4

RE: Jak zablokować dostęp do komputera?


Wupper, War_3, wielkie dzięki za pomoc. Poczytam trochę o tym Predatorze żeby przypadkiem czegoś nie sknocić, program wydaje się bardzo fajny. To rozwiązanie z nałożeniem hasła do mojego proofilu chyba jest łatwiejsze. Jestem mało zorientowany w ustawieniach OS, takze mam kolejne pytanie. Czy hasło mogę ustawić w każdej chwili gdzieś w opcjach, czy tylko podczas instalacji systemu?

31.01.2011 13:38

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
War_3_
VIP

Liczba postów: 1.711
Post: #5

RE: Jak zablokować dostęp do komputera?


Panel sterowania -> konta użytkowników -> wybierasz swoje z listy -> zmień hasło (lub ustaw hasło, ja mam od instalacji non stop hasło Zadowolony).

[Obrazek: 1324491064247305.png]
"Time fades even legends..." - Kain


31.01.2011 14:05

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
wupper
User systemu

Liczba postów: 272
Post: #6

RE: Jak zablokować dostęp do komputera?


Najprościej do ustawień konta użytkownika dostać się wchodząc do menu Start i klikając obraz swojego konta użytkownika na górze menu. Otworzy się nowe okno, w którym znajdziemy różne możliwości modyfikacji ustawień swojego konta. Pod napisem Wprowadź zmiany w koncie użytkownika możemy znaleźć kilka odnośników do różnych ustawień konta. Na pierwszym miejscu będą odnośniki do zmiany i usunięcia hasła, lub utworzenia hasła dla konta, jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z tej formy zabezpieczenia profilu. Po kliknięciu Zmień hasło lub Utwórz hasło, zostaniemy przeniesieni do nowej strony, w której będziemy mogli podać nowe hasło, oraz ustawić podpowiedź do niego na wypadek, gdybyśmy zapomnieli jakie hasło definiowaliśmy.

RE: Jak zablokować dostęp do komputera?

Po tym zabiegu możesz zablokować komputer za pomocą klawiszy "logo windows" + "L".Programy będą działać ale na ekranie pojawi się okno logowania i prośba o podanie hasła.
jednak jeżeli masz w kompie kilka kont to będzie możliwość przełączenia użytkownika.Jeżeli nie chcesz aby ktoś ci latał po innych kontach też ustaw na nich hasło.
Najszybciej do ustawień kont użytkowników możemy dostać się otwierając menu Start i klikając na obraz swojego konta użytkownika na górze menu. Teraz wystarczy kliknąć odnośnik Zarządzaj innym kontem i następnie klikniemy symbol wybranego konta użytkownika.

RE: Jak zablokować dostęp do komputera?

Tutaj możesz zmienić
* Nazwę konta użytkownika
* Utworzyć lub zmienić hasło dla danego konta
* Zmienić obraz wyświetlany m.in. na ekranie logowania systemu Windows 7
* Zmienić ustawienia Kontroli rodzicielskiej dla konta użytkownika
* Zmienić typ konta ze Standardowego na Administratora lub na odwrót
* Usunąć konto

Ponadto gdy w oknie wyboru konta zaznaczymy konto Gość możemy je włączyć, lub wyłączyć. Konto gościa można traktować jako swoiste konto publiczne. Nie jest ono chronione hasłem i jest ogólnodostępne, a dodatkowo ma dość ograniczone uprawnienia, więc gdy z komputera nieregularnie korzysta wiele osób prócz rutynowych użytkowników, warto to konto włączyć.

[Obrazek: taamvwh.jpg]

31.01.2011 14:21

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Jak zablokować funkcje i opcje systemu Oxide 0 1.282 12.01.2016 11:59
Ostatni post: Oxide
Czy mogę ograniczyć dostęp do pliku tylko dla jednego właściciela? sruj 4 1.353 30.06.2015 18:36
Ostatni post: sruj
Windows blokuje dostęp do internetu ? planqu 0 1.141 23.04.2015 17:43
Ostatni post: planqu
Rozwiązany W której edycji Windows jest dostęp do funkcji "msconfig"? maniuszy12 3 1.289 09.09.2014 21:39
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Czy można zablokować okienko podglądu w Windows 7 foxu 5 10.891 06.05.2013 22:02
Ostatni post: foxu
Rozwiązany Jak zablokować dostęp do dysku dla drugiego konta? kogote 1 9.255 03.01.2013 19:10
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.