Wątek zamknięty

Instalacja 7 bez płyty

 
Qontrol
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #1

Instalacja 7 bez płyty


Witam serdecznie. W kwietniu zakupiłem laptopa Samsung R780 z W7. Nie dostałem oczywiście do niego płyty z oryginalnym W7. Miałem płyty z kopią zapasową lecz niestety nie mogę ich znaleźć. Istnieje możliwość całkowitego przeinstalowania Windowsa od nowa ? Całkowity format itp. Jak to zrobić ? Pilnie proszę o pomoc.

Ojciec kupił przed wczoraj Asusa z W7 zrobił kopię zapasową lecz niestety u mnie nie działa.

18.12.2010 14:38

Znajdź wszystkie posty użytkownika
andrew-jar
Starszy user systemu
Liczba postów: 784
Post: #2

RE: Instalacja 7 bez płyty


Witam
Ojciec ma Asusa a ty Samsunga (oczywiście są i inne rzeczy mowa o sprzęcie i sterownikach).

Skoro masz Samsunga to i masz na ukrytej partycji Recover

a więc odpal Samsung Recovery Solution

1. Podczas włączenia komputera (widoczne logo) wciśnij F4.
2. Następnie kliknij przycisk Zgadzam się, aby zaakceptować Umowę licencyjną. Samsung Recovery Solution 4
3. Wyłoni się okno aplikacji, gdzie wybieramy Restore
4. itd.
Dalej chyba sprawa łatwa.

Pozdrawiam

18.12.2010 17:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Akino
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #3

RE: Instalacja 7 bez płyty


Witam,

Podobny problem, tylko co zrobić, gdy twardy dysk ulegnie awarii, a wraz z nim wszystkie inne partycje? A producent nie dostarczył żadnego nośnika!
Dawniej spotkałem się z rozwiązaniem, że na twardym dysku był obraz ISO płyty z systemem, którą można było sobie samemu wypalić. Czy w przypadku netbooka SAMSUNGA (model N150 z Win7 starter) można w jakiś sposób skopiować instalkę, aby wstawiając nowy dysk odzyskać system? (z danymi nie ma problemu).

21.12.2010 11:07

Znajdź wszystkie posty użytkownika
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #4

RE: Instalacja 7 bez płyty


Da się zrobić, tylko kwestia co uległo uszkodzeniu. Mając bad sectory na których znajdują się dane z ukrytej partycji można zapomnieć. Jak sprzęt na gwarancji sprawa prosta, producent wymieniając dysk z powrotem wgrywa ustawienia tak jak pierwotnie wyszło z fabryki. Jeśli nie to najszybciej i najtańszym kosztem jest wypięcie tego uszkodzonego dysku. Stary i nowy hdd wpinamy do kompa który ma złącze sata i robimy najpierw kopię sektorową. Oczywiście przedtem jeszcze należałoby zapuścić test starego dysku pokroju mhdd, żeby wiedzieć z czym startujemy do celu. Potem można już sobie na nowym dysku grzebać do woli
Co i jak zrobić masz konkretnie w faq
Inna możliwość to nowy dysk w obudowie usb, dodatkowo bootowalny soft z pendrive'a. Np pakiet hiren's boot cd < 10.4 i jedziemy dysk norton ghostem, opcja disc to disc oraz pomijanie uszkodzonych sektorów.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

21.12.2010 23:56

Róża Podziękowania od: Akino
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Nie mogę uruchomić instalacji z płyty PATISO 1 1.604 20.12.2017 02:23
Ostatni post: Illidan
Problem z bootowaniem płyty Win 7 spod dosa (Boot from cd/dvd) wlochatynos 0 1.582 05.01.2017 15:30
Ostatni post: wlochatynos
Nie bootuje płyty Windows 7 wichura 1 2.561 27.01.2016 01:13
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem z instalacja Windows7 / Instalacja Windows 8 przechodzi sprawnie. adenet 0 1.500 26.11.2015 14:59
Ostatni post: adenet
Komputer nie chce zabootować z płyty Windows 7 SebaKomp 16 4.648 06.09.2015 15:03
Ostatni post: SebaKomp
Instalacja Windows 7 home premium 64 zawiesza sie na "Instalacja aktualizacji" kubsonow 1 2.467 29.08.2015 12:21
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.