Odpowiedz

[News] Przesiadka na Windows 8? Zobacz jakie dane i ustawienia stracisz, a co zachowasz

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1

Przesiadka na Windows 8? Zobacz jakie dane i ustawienia stracisz, a co zachowasz


Co prawda proces aktualizacji do Windows 8 będzie można wykonać nawet z leciwego Windows XP. Niemniej, będziesz musiał liczyć się z utratą danych i ustawień.
Przesiadka na Windows 8? Zobacz jakie dane i ustawienia stracisz, a co zachowasz
Nie od dziś wiadomo, że nowe wersje Windows możemy instalować zarówno "na czysto", jak i przeprowadzić aktualizację ze starszej wersji okienek. Nie inaczej będzie w przypadku Windows 8. Niestety, ale jeśli zdecydujecie się na drugą z wymienionych opcji, to musicie liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Generalnie z im starszej wersji Windows będziecie chcieli przeprowadzić aktualizację, tym więcej danych i ustawień nie zostanie zachowanych.
Przesiadka na Windows 8? Zobacz jakie dane i ustawienia stracisz, a co zachowasz
- Uaktualnienie z Windows 7 - użytkownicy siódemki chcący przeprowadzić aktualizację do Windows 8 będą w najlepszej sytuacji. Proces będzie można przeprowadzić do "zwykłego" Windows 8 z wariantów Starter, Home Basic oraz Home Premium siódemki.


Zachowamy przy tym wszystkie ustawienia, aplikacje oraz dane przechowywane w folderach lokalnych. Z kolei do Windows 8 Pro uaktualnienie będzie można wykonać z poziomu następujących wersji Windows 7: Starter, Professional, Home Basic, Home Premium i Ultimate. W tym przypadku również zachowane zostaną ustawienia, dane oraz zainstalowane programy.

Warto wspomnieć, że proces będzie możliwy także do Windows 8 Enterprise (wariant na licencji zbiorowej), ale już tylko z Windows 7 Professional i Enterprise. Dziwi trochę brak sposobności z wersji Ultimate.

- Uaktualnienie z Windows Vista - w nieco gorszej sytuacji będą użytkownicy Visty. W tym przypadku nie ma opcji, że po aktualizacji zostaną zachowane zainstalowane programy. Te niestety przepadną. Ponadto jeśli nie będziecie posiadać przynajmniej Service Packa 1, to po uaktualnieniu do Windows 8 zastaniecie na dysku tylko własne dane, ale ustawienia nie zostaną zachowane.

- Uaktualnienie z Windows XP - co ciekawe, Microsoft zamierza również zaoferować możliwość aktualizacji do Windows 8 z poziomu leciwych okienek. Niestety, w tym przypadku po pierwsze wymagany będzie Service Pack 3, a po drugie zachowane zostaną tylko dane. Ustawienia środowiska i programy nie zostaną przechwycone.

Warto również dodać, że w przypadku aktualizacji do Windows 8 obowiązują ten sam rygor, który w przypadku Windows 7 czy Visty. Mianowicie chodzi o zgodność z architekturą systemową. Nie będzie istniała możliwość przeprowadzenia procesu z 32-bitowych wariantów systemu na 64-bitowy i vice versa.

Źródło: ZDNet,

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

29.06.2012 08:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News BumpTop 1.2 - multidotykowy pulpit 3D w Windows 7. Zobacz co potrafi Admin 3 3.702 04.10.2009 21:57
Ostatni post: Luke
News Zobacz screeny Windows 7 build 7048 Admin 0 1.394 05.03.2009 15:20
Ostatni post: Admin
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook