Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Znaki drogowe - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Humor (/humor-25-f)
+--- Wątek: Znaki drogowe (/znaki-drogowe-9919-t)Znaki drogowe - LadyInBlue - 29.09.2010 09:26

[Obrazek: znak1.jpg]

UWAGA NA WYSOKĄ INFLACJĘ

Znak ten informuje o prognozowanej przez Główny Urząd Statystyczny rocznej inflacji przekraczającej 10% z tendencją wzrostową. Oczywistym skutkiem rosnącej inflacji jest wzrost cen samochodów. Dlatego po napotkaniu tego znaku należy jak najszybciej kupić na zapas kilka samochodów.
UWAGA! znak bywa stawiany przez nieuczciwych dealerów i handlarzy samochodami w okolicach salonów i komisów samochodowych, w celu ułatwienia sobie sprzedaży towaru. Zawsze należy wcześniej sprawdzić w Monitorze Rządowym, czy prognozy GUS faktycznie przewidują inflację.

[Obrazek: znak2.jpg]

UWAGA NA PONIEWIERAJĄCE SIĘ CZĘŚCI GARDEROBY

Znak może się pojawiać w okolicy plaż naturystycznych, agencji towarzyskich, firm odzieżowych i żeńskich internatów. Szczególne zagrożenie stanowią biustonosze o rozmiarach powyżej nr 3 z metalowymi wkładkami korygującymi, mogące spowodować trwałe uszkodzenia zawieszenia.

[Obrazek: znak3.jpg]

UWAGA NA KIEROWCÓW-ONANISTÓW

Tego znaku właściwie nie trzeba objaśniać - wszyscy wiemy, jak groźne dla bezpieczeństwa na drogach jest uprawianie samogwałtu w czasie jazdy. Szczególnie po wprowadzeniu głosnomówiących samochodowych zestawów hands-free do telefonów komórkowych, niektórzy kierowcy poczuli się zbyt swobodnie, uzyskawszy wolne ręce. Modne zrobiło się telefonowanie w czasie jazdy na numery 0-700, do różnego rodzaju sekxtelefonów, i równoczesne uprawianie onanizmu. Jeśli więc zobaczymy kogoś mówiącego głośno w samochodzie i nie trzymającego rąk na kierownicy - możemy być pewni, że mamy do czynienia z kierowcą-onanistą.

[Obrazek: znak4.jpg]

UWAGA NA ŹLE NAPOMPOWANE OPONY

W ten sposób oznacza się warsztaty wulkanizacyjne, nie dbające o zachowanie norm technicznych i nie utrzymujących sprzętu w należytym stanie. Pompowanie opon powietrzem zanieczyszczonym pyłami lub drobnymi kamyczkami jest bardzo niebezpieczne dla innych użytkowników dróg. W razie przebicia opony jej zawartość, wydostająca się na zewnątrz wraz ze sprężonym powietrzem, stanowi istotne zagrożenie. Notowano już wypadki uszkodzeń ciała, karoserii samochodowych lub wybicia szyb.
Kolejnym niepokojącym zjawiskiem jest fakt, że niektóre małe, niskobudżetowe warsztaty wulkanizacyjne w ogóle nie posiadają sprężarek do pompowania opon. Usługa jest wykonywana ustami właściciela, co w przypadku przebicia opony stwarza dodatkowe zagrożenie biologiczne.

[Obrazek: znak5.jpg]

UWAGA NA KROWY STOJĄCE W POPRZEK JEZDNI

Krowa stojąca w poprzek jezdni stanowi duże zagrożenie dla ruchu kołowego. Dlatego też po napotkaniu tego znaku należy koniecznie zapiąć pasy, włączyć światła przeciwmgielne, nastawić na maksimum wentylację kabiny, pozamykać szyby, zgasić papierosy i sprawdzić stan techniczny gaśnicy. Po tych przygotowaniach możemy rozpocząć manewr omijania krowy stojącej w poprzek jezdni. Manewr ten można przeprowadzić na kilka sposobów.
Pierwszym z nich jest próba ominięcia krowy z jednej lub drugiej strony. Jeśli jezdnia jest dostatecznie szeroka, są duże szanse powodzenia. Ważne jest jednak, z której strony zdecydujemy się krowę ominąć - zwolennicy omijania z lewej (od strony pyska) ryzykują zderzenie czołowe z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka. Omijanie z prawej (od strony ogona) jest wprawdzie bezpieczniejsze z punktu widzenia kodeksu drogowego, ale istnieje duże ryzyko, że w czasie omijania nasz pojazd zostanie zanieczyszczony krowim łajnem, co ogromnie szkodzi na lakier (zwłaszcza metalic).
Drugim sposobem jest próba przemknięcia pomiędzy nogami krowy. Udaje się to w przypadku małych samochodów, ale i tu istnieje duże ryzyko, że krowie cycki oberwą nam antenę, lusterka, bagażnik dachowy i inny osprzęt. Dlatego przed wykonaniem tego manewru należy upewnić się, czy krowa jest świeżo wydojona. Jeśli wymiona są duże i zagrażają naszemu pojazdowi, krowę należy wydoić i dopiero wtedy kontynuować manewr.

[Obrazek: znak6.jpg]

UWAGA NA ROLNICZĄ BLOKADĘ

Ten znak spotkamy przed rolniczą blokadą. Należy wówczas rozejrzeć się za przytulnym miejscem na biwak i nocleg, zorganizować sobie ciepłe posiłki, znaleźć jakąś zajmującą lekturę do czytania lub jeśli ktoś woli - wypożyczyć kasetę wideo z wypożyczalni oraz zawiadomić rodzinę, znajomych i szefa w pracy o planowanym spóźnieniu. Po zlikwidowaniu blokady ruszamy dalej.

[Obrazek: znak7.jpg]

UWAGA NA UŻYTKOWNIKÓW VIAGRY

Znak ostrzega przed napotkaniem pieszych, którzy zażyli Viagrę i utknęli po drodze. Ponieważ utknięcia mogą mieć miejsce również na drogach publicznych, poboczach i przejściach dla pieszych, musimy zachować szczególną ostrożność przy omijaniu unieruchomionych osób. Z reguły objawy ustępują po 4 godzinach, tak więc znak ten nie jest montowany na stałe, a jedynie stawiany na czas przebywania unieruchomionego pieszego w obrębie drogi publicznej.

[Obrazek: znak8.jpg]

KONIEC PROBLEMÓW Z VIAGRĄ

Ten znak informuje przywróceniu przejezdności drogi publicznej po jej zablokowaniu przez ofiarę Viagry (patrz znak powyżej).

[Obrazek: znak9.jpg]

TRZYMAJ NOGI PROSTO

Ten znak przypomina o konieczności trzymania nóg prosto w czasie prowadzenia pojazdu. Zakładanie nogi na nogę, splatanie nóg czy inne akrobacje mogą stać się przyczyną wypadku. Dobrym sposobem, aby nogi były cały czas proste, jest włożenie między nie wałka od tapczanu i przytroczenie go w dwóch miejscach - w kostkach i powyżej kolan.