Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Win 7 RTM - intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest używany (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Win 7 RTM - intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest używany (rozwiązany) (/win-7-rtm-intensywna-praca-dysku-podczas-gdy-komputer-nie-jest-uzywany-rozwiazany-988-t)



Win 7 RTM - intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest używany (rozwiązany) - boomcak - 14.08.2009 12:37

Witam! Zauważyłem, że jak zostawię system włączony np. bo coś ściągam z internetu to po jakimś czasie jak monitor się wygasi dysk twardy zaczyna intensywnie pracować (słychać prace i świeci się dioda) jak tylko poruszę myszka to dysk przestaje pracować. Wie ktoś co to może być? Sprawdzałem antywirusa - nie skanuje, w harmonogramie też nic nie ma, przywracanie systemu wyłączone, bitdefender też wyłączony.


RE: RTM intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest uzywany - lc0ne - 14.08.2009 12:41

Automatyczna defragmentacja albo indeksowanie Uśmiechnięty Stawiam na to drugie Cwaniak


RE: RTM intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest uzywany - Romanek100 - 14.08.2009 12:56

A ja stawiam na wirusik Uśmiechnięty


RE: RTM intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest uzywany - Dzejkop - 14.08.2009 13:43

(14.08.2009 12:56)Romanek100 napisał(a):  A ja stawiam na wirusik Uśmiechnięty

Zaraz wirus... Włączone indeksowanie na 99 %.
Autor - proponuję nie wyłączać indeksowania, nie robi nic złego, tylko przyspiesza wyszukiwanie. Zacieszacz
Też mam to włączone i nie narzekam. ; )


RE: RTM intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest uzywany - bartholo - 14.08.2009 15:54

Tak potwierdzam indeksowanie.
Gdy było włączone dysk "chodził",
Ale jeśli się je wyłączy to już problem znika. Uśmiechnięty


RE: RTM intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest uzywany - boomcak - 14.08.2009 17:41

Jak wyłączyć indeksowanie na wszystkich dyskach ? We właściwościach dysku nie bardzo bo się pluje, że nie ma dostępu do wszystkich plików itp...

Wyłączyłem "Windows Search" w usługach myślę, że to załatwi sprawę...


RE: RTM intensywna praca dysku podczas gdy komputer nie jest uzywany - lukasz_bigo - 09.10.2009 16:36

(14.08.2009 17:41)boomcak napisał(a):  Jak wyłączyć indeksowanie na wszystkich dyskach ? We właściwościach dysku nie bardzo bo się pluje, że nie ma dostępu do wszystkich plików itp...

Wyłączyłem "Windows Search" w usługach myślę, że to załatwi sprawę...

Indeksowanie najłatwiej wyłączyć za pomocą tego gadżetu instalującego się na pasku bocznym: [urln]http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=45c441a6-edbc-454d-9262-d264728d6a3a&bt=1&pl=1[/urln]

--
Łukasz Bigo
PC World