Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jdownloader vs. Java (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jdownloader vs. Java (rozwiązany) (/jdownloader-vs-java-rozwiazany-9861-t)



Jdownloader vs. Java (rozwiązany) - wiisixtythreePL - 27.09.2010 19:44

Witam.
Mam problem podczas instalacji najnowszego Jdownloader 0.9580. Otoz podczas instalacji wyskakuje okienko Javy by ją zanistalować pomimo, że mam zainstalowaną najnowszą 6.21. Klikam, ładnie sie ściąga lecz pod koniec wyskakuje komunikat:

[Obrazek: 63027425.jpg]

a później:

[Obrazek: 61725200.jpg]

Czyli tak jakby instalotor Jdownloader'a nie wylapywał, że jest zainstalowana Java.

Windows 7 Home Premium 64bit, Java 64bit

Pozdrawiam.


RE: Jdownloader vs. Java - House - 27.09.2010 19:47

Uruchom instalator jdownloadera jako administrator (prawoklik - uruchom jako administrator).
Ewentualnie ściągnij inną wersję jd.


RE: Jdownloader vs. Java - War_3_ - 27.09.2010 19:50

Najprościej ściągnąć ręcznie i zainstalować jako admin najnowszą wersję Javy i Java Development Kit. Potem dopiero JDownloadera.


RE: Jdownloader vs. Java - wiisixtythreePL - 27.09.2010 20:54

Jestem zalogowany jako admin. Ściągałem ręcznie Jave i instalowałem.

Ściągnąłem starą wersje i przy uruchamianiu wyświetla, że program potrzebuje przynajmniej Javy 1.5.0 czyli jakby system nie wykrywał.
Włączyłem kurnik by sprawdzić i też nie chodzi.
A w panelu mam wyraźnie zainstalowaną.


RE: Jdownloader vs. Java - War_3_ - 27.09.2010 21:00

Czy restartowałeś kompa po instalacji Javy? Spróbuj zainstalować Javę 32bit zamiast 64 jeśli po restarcie nie będzie jej system widział.


RE: Jdownloader vs. Java - wiisixtythreePL - 27.09.2010 21:57

Po restarcie nadal nie wyszukało, więc odinstalowałem i pobrałem wersje 32 bitową. Co dziwne z oryginalnej strony nie chciało mi zadziałać, ale ściągnąłem z innego źródła i poszło Uśmiechnięty
Jdownloader pomyślnie zainstalowany, system ładnie wychwytuje Jave.

Wielkie dzięki! Uśmiechnięty

Do zamknięcia.