Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekaźnikiem "radiówki" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekaźnikiem "radiówki" (/polaczenie-bezprzewodowe-laptopa-z-przekaznikiem-radiowki-9773-t)



Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekaźnikiem "radiówki" - matrixsio - 24.09.2010 18:19

Witam!
Wiem że moderatorzy uważają mnie już chyba za natrenta ale mniejsza z tym.
Ostatnio wpadłem na pomysł aby podłączyć laptopa bezprzewodowo do przekaźnika miejscowej radiówki
(mam maksymalny zasięg i jestem jego klientem na komputerze stacjonarnym)
Czy jest coś takiego możliwe? I jak skonfigurować laptopa? dodam ,że jak się łącze to mam komunikat
"Sieć niezidentyfikowana-brak dostępu do internetu"


RE: Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekażnikiem "radiówki" - House - 24.09.2010 18:22

Nie nie jest to możliwe. Przekaźniki są "dobrze zabezpieczane".


RE: Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekażnikiem "radiówki" - matrixsio - 24.09.2010 18:25

A gdyby pobawić się z adresem Mac?


RE: Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekażnikiem "radiówki" - House - 24.09.2010 18:27

Nic Ci to nie da, a takie praktyki są nielegalne. Chyba, że to niezabezpieczona sieć Wi-Fi, do której możesz wejść łącząc się i otrzymując automatycznie dane z DHCP. W innym wypadku łamiesz prawo.


RE: Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekażnikiem "radiówki" - matrixsio - 24.09.2010 18:38

Jest to sieć niezabezpieczona próbowałem wpisać dane z umowy i nic to nie dało


RE: Połączenie bezprzewodowe laptopa z przekaźnikiem "radiówki" - House - 24.09.2010 18:44

Dalej nie rozumiesz...
Nie ma takiej możliwości, żebyś Ty się pod "przekaźnik podpiął" a nawet jak by... to i tak Ci internet nie będzie działał. Rozumiesz ? Tak jak pisałem takie praktyki są nielegalne. Nie masz prawa wchodzić w ten przekaźnik "wpisując cokolwiek ręcznie w ustawieniach połączenia". Temat zamykam.