Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zniknięcie stylu Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zniknięcie stylu Windows 7 (/znikniecie-stylu-windows-7-960-t)



Zniknięcie stylu Windows 7 - SkowroN - 12.08.2009 17:13

Witam, zainstalowałem sterowniki do Windows 7 Realteck '97 i po ponownym uruchomieniu komputera zniknął mi styl Sevena. Wyświetla styl klasycznego Windowsa 98 Cwaniak

Odinstalowałem sterowniki realteck ale nic to nie dało. Odinstalowałem także inne sterowniki ale również błąd się nie naprawił.

Chciał bym to naprawić bez reinstalacji systemu...


RE: Znikniecie stylu Win 7 - Copperfi - 12.08.2009 17:17

Przywracanie stanu moze ;]


RE: Znikniecie stylu Win 7 - SkowroN - 12.08.2009 17:22

"Nie utworzono punktu przywracania systemu..."


RE: Znikniecie stylu Windows 7 - Dzejkop - 12.08.2009 17:27

Jaki błąd się pojawia?


RE: Znikniecie stylu Windows 7 - Skymad - 12.08.2009 17:31

Najlepiej jakbyś od razu dał screena...


RE: Znikniecie stylu Windows 7 - SkowroN - 12.08.2009 17:34

Nie pojawia się żaden błąd.

W Rozwiązywaniu błędów znalazło mi 2 problemy:
Bieżąca kompozycja nie obsługuje efektów Aero
Menadżer okien pulpitu jest wyłączony

Screen:
http://img17.imageshack.us/img17/1362/sevenr.gif


RE: Znikniecie stylu Windows 7 - stanny - 12.08.2009 17:42

Przyłączam się do tematu : user:ziopl na inny forum umieścił rozwiązanie jednak u mnie ono się nie sprawdza mam win7 Pro:

Cytat:No więc, jeśli komuś ma pomóc :

1. Klikamy na „Klawisz Windows” + „R”, aby przejść do okna Uruchom.
2. Wpisujemy „regedit” i zatwierdzamy OK.
3. Odszukujemy w rejestrze Windows lokalizację: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM
4. Należy zmienić wartość klucza Composition na 1 oraz Composition Policy na 2

Restart kompa i gra!



RE: Znikniecie stylu Windows 7 - SkowroN - 12.08.2009 17:52

U mnie także to rozwiązanie się nie sprawdza... Też mam Win 7 Pro


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - Koral999 - 12.08.2009 19:28

U mnie zrobiło się tez coś podobnego, znikło mi aero, wcześniej było i nie ma, zmieniałem wartości w rejestrze i nic to nie dało, mam radeona 4850 więc nie powinien mieć problemów z obsługą, instalowałem też Direct X 9 i też nic to nie dało.


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - SuperVego - 12.08.2009 21:14

Przyłączam się do prośby po zainstalowaniu K-Lite Pack znikł mi schemat kolorów.. Windows7 i mam z 98


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - lukaz89 - 13.08.2009 23:08

Potwierdzam, u mnie tez cos takiego mialo miejsce, domyslam sie ze bylo to spowodowane pobraniemm i zainstalowaniem nowych aktualizacji.


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - Omega - 14.08.2009 08:34

Umnie po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej zmienił sie styl na podstawowy Windows 7 i tez pisze:
Menedżer okien pulpitu jest wyłączony
Menedżer okien pulpitu musi być włączony, aby było możliwe wyświetlanie efektów pulpitu Aero, takich jak przezroczystość.
Włącz Menedżer okien pulpitu
Włączenie Menedżera okien pulpitu umożliwi wyświetlanie efektów Aero, takich jak przezroczystość.

Wie ktoś jak temu zaradzić?


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - bartholo - 14.08.2009 09:36

A jakie masz sterowniki i jaką kartę?


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - Omega - 14.08.2009 10:19

Karta: Asus EAH4870
Sterowniki: ATI863_Win7Vista64 sciagane z oficialnej strony asusa ( http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl )

Problem zniknął, wystarczyło przeinstalować sterowniki i usunąć pozostałości po starych sterownikach.


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - kenobi13 - 16.08.2009 06:46

A możesz powiedzieć jak usunąć te pozostałości? Bo mam ten sam problem.


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - slawektor - 16.08.2009 07:06

przeczyść kompa CCleanerem: ..Pobierz
podczas instalacji możesz odchaczyć ,,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.
CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy:
u góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy

Nie zapomnij potem zainstalować DirectX który instaluje się zawsze po instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej.


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - witax12 - 29.11.2009 10:52

Jeśli ktoś ma jeszcze taki problem, to niech sprawdzi czy ma zainstalowany program Quick time player. Jeśli tak to po jego odinstalowaniu aero znów działa.


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - niunius93 - 29.11.2009 22:31

U mnie stało się tak zaraz po tym ..jak ściągnąłem sterowniki do Aparatu Canon ..nawet ich nie instalowałem tylko rozpakowałem i kliknąłem prawym klawisze bo chciałem zmienić ustawienia zgodności bo nie działało...


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - mirek123 - 26.01.2011 13:54

Wiem że to stary temat ale myślę że pomoże innym w przyszłości otóż gdy wystąpi problem z stylami aero poprostu otwieramy Menadżer zadań (ctrl+alt+del) wybieramy Menadżer zadań przechodzimy do zakładki procesy , odnajdujemy proces dwm.exe i klikamy zakończ proces . Proces się zrestartuje i wszystko wróci do normy.Mi ten sposób pomógł. Po co bawić się sterownikami potem nie dojdziecie końca co sie dzieje


RE: Zniknięcie stylu Windows 7 - Lady_Killer - 20.08.2011 07:38

Witam, mam podobny problem... mam win home premium. włączając dziś rano laptopa pokazał mi się wygląd klasycznego Windowsa... Smutny tragedia ! nie chcę go Smutny
Wszystkie wymienione wyżej sposoby nie działają, czy ktoś może coś jeszcze pomóc, nie chcę znów reinstalować systemu Smutny