Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 (/konwersja-dysku-dynamicznego-na-podstawowy-w-windows-7-9530-t)



Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - hamstel - 18.09.2010 08:23

Witam Mam zainstalowany Windows 7 home premium na i notebooku Acer Aspire 5315 i jak się okazuje mam to na tzw.dysku dynamicznym. Nie wiem dokładnie o co chodzi i co to daje ale mniejsza oto. Głownie sprawa jest taka iż programem Acronis True Image Home 2010 chciałbym zrobić kopię zapasową moich danych, całego systemu ale co się okazało Acronis nie obsługuje dysków dynamicznych. Czyli należało by go przekonwertować na dysk podstawowy. Doradźcie jak to zrobić. Wiem że program Acronis Disk Director 11 ma możliwość konwersji dysku dynamicznego na podstawowy ale czy po takim zabiegu nie utracę swoich danych i będę mógł normalnie zalogować sie do systemu i na nim pracować czy jednak konieczna może być reinstalacja systemu albo odzyskiwanie danych jakimiś innymi programami. Czyli po prostu czy wszystko będzie działać tak jakby nic nie było robione. A może macie jakiś inny sposób na konwersję lub inny program.


RE: Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - House - 18.09.2010 10:56

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc776315(WS.10).aspx


RE: Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - hamstel - 18.09.2010 16:43

Ten post nic mi nie wyjaśnia, bo nie wszystko rozumiem co tam opisane.


RE: Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - ihatebuffering - 18.09.2010 16:46

A więc napisz na którym kroku stoisz ?


RE: Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - lucas7911 - 21.09.2010 10:43

Ja też próbowałem Acronisem i faktycznie trzeba sformatować dysk na podstawowy co wiąże się z utratą wszystkich danych (dlatego na stronie Microsoftu pisze żeby zrobić kopię danych z dysku który chce się przerobić na podstawowy)
Ja dałem sobie spokój z Acronisem i skorzystałem z narzędzia wbudowanego w Windows 7.
Zrobiłem sobie kopie partycji systemowej razem z zainstalowanymi programami i sterownikami, do tego utworzyłem i nagrałem awaryjny dysk startowy, a kopię partycji umieściłem na dysku zewnętrznym.


RE: Konwersja dysku dynamicznego na podstawowy w Windows 7 - Kriss - 07.02.2011 20:24

(21.09.2010 10:43)lucas7911 napisał(a):  Ja też próbowałem Acronisem i faktycznie trzeba sformatować dysk na podstawowy co wiąże się z utratą wszystkich danych (dlatego na stronie Microsoftu pisze żeby zrobić kopię danych z dysku który chce się przerobić na podstawowy)
Ja dałem sobie spokój z Acronisem i skorzystałem z narzędzia wbudowanego w Windows 7.
Zrobiłem sobie kopie partycji systemowej razem z zainstalowanymi programami i sterownikami, do tego utworzyłem i nagrałem awaryjny dysk startowy, a kopię partycji umieściłem na dysku zewnętrznym.
Za pomocą Acronisa wersja 11 można bez problemu prze konwertować dysk dynamiczny na podstawowy bez utraty danych (sprawdzone) Uśmiechnięty