Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 instalacja na innym dysku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 instalacja na innym dysku (/windows-7-instalacja-na-innym-dysku-9519-t)



Windows 7 instalacja na innym dysku - siódmy - 17.09.2010 18:08

Witam
W7HP dostałem z komputerem.
Bawię się trochę obróbką dżwięku i właśnie dysk 5400 rpm okazał się za wolny.
Czy jak zmienie dysk na inny to da się na nim zainstalować tego samego Windowsa?
Pzdr

Nie ten dział wiem chciałem przenieść dzięki.


RE: Windows 7 instalacja na innym dysku - House - 17.09.2010 18:20

Teoretycznie TAK i NIE.
Zakładam że system na licencji OEM. Niby "nie można instalować na nowym sprzęcie", a dysk to "nowy sprzęt", ale 2 klucz przypisywany jest zazwyczaj do płyty głównej. Ja uważam, że śmiało możesz instalować. Oczywiście system nie może być na więcej niż na 1 PC.
Chyba, że wersja BOX systemu, no to takie spekulacje odnośnie instalowania stają się czystym faktem, że można śmiało.


RE: Windows 7 instalacja na innym dysku - siódmy - 17.09.2010 18:29

Mam płytę i kod przyklejony pod baterią,dowiadywałem się czy opcja instalowania na trzech innych komputerach jest możliwa ale niestety nie dla mojej wersji.


RE: Windows 7 instalacja na innym dysku - House - 17.09.2010 18:30

Tak jak napisałem ja i trefl. Jeśli system będzie używany na 1 sprzęcie (z 2 dysku go usuniesz), jest to legalne i będzie jak najbardziej działało etc.


RE: Windows 7 instalacja na innym dysku - siódmy - 17.09.2010 18:35

Jeżeli tak to Dzięki.


RE: Windows 7 instalacja na innym dysku - House - 17.09.2010 18:37

Najlepiej jednak to sprawdzić, poprzez szybki telefon do MS. Tak jak pisałem jest parę "ale".