Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Konfiguracja konta użytkownika - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Konfiguracja konta użytkownika (/konfiguracja-konta-uzytkownika-9513-t)



Konfiguracja konta użytkownika - diabelek2222 - 17.09.2010 14:16

Witam mam taki problem otóż mam dwa konta na Systemie Założone Administrator i użytkownik standardowy i tu zaczyna się problem bo na koncie użytkownik standardowy większość aplikacji nie można zainstalować albo jak już się zainstaluje to przy odpaleniu krzyczy o Hasło Administratora może ktoś wie jak to wyłączyć oczywiście bez zmiany na konto Administracyjne lub wie gdzie i jak się konfiguruje konto standardowe bo ja już cały system przeszukałem Pozdrawiam.


RE: Konta użytkowników Konfiguracja - Portator - 17.09.2010 14:32

Witaj. Możesz wyłączyć ochronę konta UAC, komunikaty nie będą wyświetlane, ale nie zmieni to statusu konta standardowego. Aby z jego poziomu móc instalować, musisz podnieść mu uprawnienia.
Panel sterowania > konta użytkowników > zmień typ konta.


RE: Konta użytkowników Konfiguracja - House - 17.09.2010 14:34

Standardowe zabezpieczenie. Na moją wiedzę jedynym wyjściem jest przejście na konto Administratora (które tak naprawdę nie ma jego pełnych praw). Ewentualnie - prawoklik - uruchom jako administrator - może wtedy nie będzie wolało o hasło.


RE: Konta użytkowników Konfiguracja - HrabiaHodon - 17.09.2010 15:29

Administrator może nadać dowolne prawa danemu użytkownikowi - zarządzanie kontami i uprawnieniami.


RE: Konta użytkowników Konfiguracja - diabelek2222 - 17.09.2010 15:41

Więc nic nie da się nic zrobić może jakiś program jest? Nie bardzo chce bratu dawać prawa Administracyjne, chyba że da się jakoś zablokować. Może być przez rejestr.

- konta użytkowników
- Narzędzia administracyjne
- Edytuj zasady grupy
- Zasady zabezpieczeń lokalnych

Dzięki Edytuj zasady grupy mogę zablokować panel sterowania, ale jak brat będzie miał prawa administracyjne, to odblokuje i będzie mógł usunąć mój profil. Dlatego interesuje mnie żeby to zablokować.


RE: Konfiguracja konta użytkownika - bodziulla - 17.09.2010 20:50

Hej.
Wszystkie rzeczy jakie chcesz zrobić, aby na koncie standardowym można było wgrywać lub miał jakiekolwiek przywileje musisz wszystko zrobić na koncie admina (jak już powyżej wspomniał Hrabia). Odnośnie zmian w rejestrze to niestety nie ta instytucja. Jeżeli nie masz hasła na koncie admina to w trakcie o zapytanie hasła wystarczy kliknąć ok i nic nie wpisując.Cwaniak
Pzdr