Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Monitor nie chce się włączyć - migający przycisk Power (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Monitor nie chce się włączyć - migający przycisk Power (rozwiązany) (/monitor-nie-chce-sie-wlaczyc-migajacy-przycisk-power-rozwiazany-945-t)



Monitor nie chce się włączyć - migający przycisk Power (rozwiązany) - vague - 11.08.2009 10:09

Witam. Otóż dzisiaj zauważyłem pierwszy problem z moim sprzętem pod W7. Wyłączyłem monitor i poszedłem na śniadanie. Po 10 minutach wracam i chcę włączyć monitor. Nie działa. Miga tylko przycisk power od monitora, pomaga dopiero twardy reset. Tak samo jest nawet po 1 minucie wyłączonego monitora. Jednak gdy wyłączę i za sekundę włączę wszystko jest OK. Choć też nie do końca, bo długo się włącza dosyć. Nie tak szybko jak pod XP. Instalowałem stery do karty graficznej i monitora. Nie wiem co jest nie tak. Sprzęt.

Samsung SyncMaster 2232BW.
Amd 64 X2 5200+ 2.61 GHz
GeForce 8600GT


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - Skymad - 11.08.2009 10:15

Włączyło się oszczędzanie energii i monitor się wyłączył Cwaniak
Żeby go włączyć spróbuj:
- poruszać myszką
- LPM, PPM
- wcisnąć enter, spację
- ctrl+alt+delete.


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - vague - 11.08.2009 10:17

Zaraz sprawdzę, tylko parę rzeczy dokończę bo nie bawi mnie kolejny reset Zacieszacz

Jeśli masz racje, to jak wyłączyć oszczędzanie energii?


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - Romanek100 - 11.08.2009 10:43

Uszkodzony monitor. Nie jest to oszczędzanie energii. Bo oszczędzanie energii owszem wygasza monitor, ale potem wystarczy dotknąć jakikolwiek klawisz na klawiaturze (czasami wygaszacze mają wyłączone wznawianie myszką) i monitor ponownie startuje. Jak jest tak jak piszesz, że monitor długo startuje, to podczas startu Windows włączaj i wyłączaj klawisz zasilania monitora i będzie wchodził szybciej.


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - vague - 11.08.2009 10:44

Nie jest uszkodzony, zaświadczam. Pod XP nie było żadnych problemów.


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - Romanek100 - 11.08.2009 10:56

Wymiana sterownika z XP na Viste.


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - vague - 11.08.2009 11:18

Za równo stery od grafiki jak i od monitora są pod Viste Uśmiechnięty


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - slawektor - 11.08.2009 11:34

Jaką masz częstotliwość odświeżania ekranu ? Jechałeś na tych sterach ? ..Zobacz i jak jesteś podłączony? Miałem kiedyś podobny problem po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej od nvidi (nowe nie zawsze znaczą najlepsze)
(11.08.2009 11:18)vague napisał(a):  Za równo stery od grafiki jak i od monitora są pod Viste Uśmiechnięty

masz Wersję: 190.38 ?


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - P4w3l - 11.08.2009 11:51

Moim zdaniem masz ustawiona hibernacje systemu. W ustawieniach oszczędzania energia zapewne masz ustawione żeby po 5 minutach go hibernował.
Też miałem ten problem. Nie wiem dlaczego po hibernacji nie moglem uruchomić kompa tylko twardy reset. Wyłączyłem hibernacje i gra muzyka Cwaniak


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - Skymad - 11.08.2009 12:23

Hibernacja hmm... w takim razie start- uruchom - powercfg -h off o ile dobrze pamiętam.


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - damian-Win2000 - 12.08.2009 08:48

Jak monitor przechodzi do tego stanu to po prostu wciśnij przycisk power na obudowie PC to nie wyłączy PC a wybudzi z snu (hibernacji).


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - kenobi13 - 16.08.2009 06:50

Jak mojego na dłużej zostawiam, to najpierw muszę pokręcić rolką, a potem dopiero poruszać myszą. Trochę to dziwne, ale przynajmniej zabezpiecza przed nieproszonymi userami.


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - lc0ne - 16.08.2009 10:27

To nic innego jak przejście monitora w stan uśpienia Cwaniak Trzeba tylko pomachać myszką i zaczekać chwilkę.

Można to wyłączyć klikając:
Prawym na pulpit -> Personalizuj -> Wygaszacz ekranu -> Zmień ustawienia zasilania -> Zmień ustawienia planu -> Nigdy, nigdy

Można także wejść dalej w Zaawansowane ustawienia zasilania, przejść do pozycji uśpienie i wyłączyć hibernację.

To wszystko Uśmiechnięty


RE: Monitor nie chce się włączyć. Miga przycisk POWER. - rybak - 12.03.2010 21:00

Dzięki za pomoc IcOne rybak z Olkusza