Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak odinstalować Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Jak odinstalować Windows 7? (/jak-odinstalowac-windows-7-9411-t)



Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 15.09.2010 10:34

Posiadam Laptop Toshiby , w którym miałem odrazu wgrany Windows 7 , użytkując go przez kilka miesięcy postanowiłem wgrać zamiast niego , system XP. Jednak kiedy staram się zrobić format, i po prostu wgrać XP okazuje się to nie możliwe , ponieważ tóż po wgraniu plików instalacyjnych wywala mi Blue Screen , z komunikatem iż albo dysk jest zawirusowany , albo uszkodzony.

Może ktoś mi jakoś pomóc ?


RE: Jak odinstalować Windows 7? - House - 15.09.2010 10:38

Instalujesz z poziomu Windowsa, czy z poziomu Biosu ?


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 15.09.2010 11:00

Z biosu


RE: Jak odinstalować Windows 7? - House - 15.09.2010 11:05

Nośnik MS oryginalny, czy ściągany z np. MSDNAA, czy inna opcja ?


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 15.09.2010 11:09

Oba oryginalne.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - House - 15.09.2010 11:12

Wyskakuje do tego jakiś kod błędu ? (tzn. literki/cyferki).
Wejdź w BIOS i sprawdź czy masz opcję AHCI dla dysku włączoną, jeśli tak - zmień na IDE.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 15.09.2010 11:16

Wyskakują 0x00000cośtam nie podam dokładnie , chyba z 4 . Zaraz zobaczę jak z tym IDE pójdzie.
Nie miałem opcji IDE tylko Compatibility , włączyłem więc ja. Przeszło dalej , wszstyko ładnie , zrobiłem format , jednak w trakcie wgrywania już systemu pojawia się nowy błąd - lsass.exe , błąd systemu(po odinstalowaniu woluminów podjęto na nim probę operacji zapisu) , komputer się resetuje , i w kółko to samo .Kiedy wybieram opcje AHCI jest ten sam błąd co wcześniej informacje techniczne 0xF78A6524,0XC0000034,0X00000000,0X0000000.

Komunikat blescreena "sprawdź czy na komputrze nie ma wirusów . Usuńwszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków. sprawdźdysk twardy. Aby upewni sie że jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany..
Uruchom chkdsk /f aby sprawdzidysk twardy ni jest uszkodzony, następnie ponownie uruchom komputer.

Dodam iż usunąłem wszystkie partycje , zrobiłem nowe , jednak kiedy pojawia się ekran instalacji (tam że zostało 39 minut) laptop się wyłącza , i następnie wyskakuje ten błąd lsass.exe. (Powtarzałem formaty , i wciąż to samo)


RE: Jak odinstalować Windows 7? - House - 15.09.2010 13:54

Przywróć w biosie opcje domyślne.
Ponownie zmień na IDE.
Jeśli to nie pomoże, skłonny jestem stwierdzić, że jest "coś nie tak/uszkodzony" nośnik Windows. Skoro 7 działa, dysk jest raczej OK. Zaktualizuj jeszcze BIOS jeśli jest nowszy niż masz.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - ihatebuffering - 15.09.2010 14:01

A jaką masz wersję Windows XP ? Jeśli to SP1 lub SP2, to możesz mieć problem z instalacją na dyskach Sata.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 15.09.2010 14:33

Mam samego XP , bez sp . A z AHCI na Compatibile zmieniałem już , kilka razy , ciągle to samo. Płytka jest sprawna
Zrobiłem jak napisał house , i znowu lapek mi się wyłączył przy samym instalowaniu Windowsa.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 15.09.2010 19:00

Popraw następujące błędy:
Użytkownik trefl, do którego chcesz wysłać PW, ma wyłączony system prywatnych wiadomości - wiadomość nie może zostać wysłana. 7265931


RE: Jak odinstalować Windows 7? - ihatebuffering - 15.09.2010 22:51

Nie wiem, czy instalacja XP bez żadnego SP, będzie możliwa na dysku Sata. Będziesz musiał zintegrować SP1, SP2 i SP3 do obrazu płyty. Następnie go wypalić.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - bodziulla - 15.09.2010 23:55

Hej.
Co do Twojego problemu nie masz wirusa. Jest to praktycznie standardowy komunikat przejścia z systemu na inny i nie masz się czym obawiać. Tutaj są różne opcje zmiana dysku, zmiana systemu lub nie wyłączenie w biosie opcji szukania wirusów itd itp. Ja dołączam się tylko i wyłącznie dla wypowiedzi IHate, bo i tak za długo czekał, że masz brak SP w systemie XP. Jeżeli masz swój system tylko i wyłącznie pobierz sobie N- Lite skompiluj wraz z SP i po sprawie. Jak nie wiesz co i jak piszCwaniak
Pzdr


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 16.09.2010 11:05

Jakbyście mogli poda mi na rsach albo na innych share'ach ten system ,byłbym wdzięczny , ponieważ z torrentów w noc 5% mi ściągnęło. Próbowałem z płytą sp3 i to samo.


RE: Jak odinstalować Windows 7? - House - 16.09.2010 11:14

Service packi możesz ściągnąć z http://search.microsoft.com/results.aspx?q=service+pack&form=MSSBMNS&mkt=pl-PL


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 16.09.2010 14:56

Próbowałem z service packiem 3 , nic to jednak nie daje .


RE: Jak odinstalować Windows 7? - hamanamana - 17.09.2010 09:20

Płyta z XP którą posiadałem , miała sp2 , zrobiłem format wszystkich partycji (wcześniej też go robiłem), i o dziwo jakoś poszła instalacja . Teraz tylko kłopot bo na XP nie ma sterowników.