Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany AHCII nie działa (komputer się restartuje) (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany AHCII nie działa (komputer się restartuje) (rozwiązany) (/ahcii-nie-dziala-komputer-sie-restartuje-rozwiazany-940-t)



AHCII nie działa (komputer się restartuje) (rozwiązany) - piter_praga - 10.08.2009 19:56

Witam. Kiedy przestawiam w biosie IDE na AHCII, system ładuje się kilka sekund po czym komputer się restartuje.
Sterowniki do chipsetu mam zainstalowane. Jak to odpalić?


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - Admin - 10.08.2009 21:29

Nie można tak po prostu przestawić sobie tej opcji po zainstalowaniu systemu. Dlaczego zmieniasz tą opcję? Instalator nie wykrywał Ci dysku? Miało to miejsce tylko w przypadku XP.


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - lc0ne - 10.08.2009 21:42

Zmiana trybu = format Cwaniak Jak napisał Anmato nie można zmieniać trybu po zainstalowaniu systemu.

Jeżeli chcesz tryb AHCII ustawiasz go i instalujesz system, jeżeli IDE to samo. Nigdy nie zmieniaj po instalacji systemu bo będzie się restartował Uśmiechnięty Tak się po prostu nie da.


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - piter_praga - 10.08.2009 21:51

Wiem, że w Viście się dało Zacieszacz Co do instalatora, system mam już postawiony i działa wyśmienicie. Rzecz w tym że po wybraniu AHCII, bios nie wykrywa mi napędu DVD i nie mogłem zbootować płyty. Posiadam dysk z NCQ, dla tego chciał bym żeby chodził w AHCII.


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - forgotten - 24.11.2009 01:40

Wejdź na stronę producenta twojej płyty głównej i pobierz najnowszy bios i uaktualnij go.
To samo zrób z biosem twojego DVD.


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - Mr.Polek - 27.11.2009 11:36

Nie wiem o co wam panowie chodzi ale... jeśli kolega używał wcześniej trybu IDE i postanowił zmienić na tryb AHCII to jak najbardziej można bo sam tak zrobiłem musi tylko zrobić:
"Przed zmianą trybu SATA dysku rozruchowego należy włączyć sterownik.

1. Zamknij wszystkie programy oparte na systemie Windows.
2. Kliknij przycisk Start, wpisz regedit w polu Rozpocznij wyszukiwanie, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
3. Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe Kontrola konta użytkownika, kliknij polecenie Kontynuuj.
4. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
5. W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Start w kolumnie Nazwa, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
6. W polu Dane wartości wpisz wartość 0, a następnie kliknij przycisk OK.
7. W menu Plik kliknij polecenie Zakończ, aby zamknąć Edytor rejestru.

Po wykonaniu powyższego należy wykonać restart. W BIOS tryb SATA zmienić na AHCI i zapisać zmiany.
Uruchomić komputer. Wszystko powinno działać poprawnie.
W przypadku problemów zawsze można w BIOS powrócić do trybu SATA -> IDE.
Skutek będzie taki, że system ponownie zainstaluje sterowniki do dysku i każe wykonać restart.
Osobiście robiłem to kilkakrotnie. Nie jest konieczne wyłączanie sterownika msahci.sys. System nadal działa poprawnie. "


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - jaco365 - 13.02.2010 11:20

Miałem podobny problem , u mnie w biosie przestawiła mi się opcja H P E T na disabled a w trybie AHCL ma być enabled.


RE: AHCII nie działa (komputer się restartuje) - ampa - 13.02.2010 12:46

Mr.Polek dzięki za podpowiedź, próbowałem kiedyś to zrobić ale podobno nie można było a po niektórych rozwiązaniach problemy były a teraz proszę działa...Uśmiechnięty