Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Połączenie TV z komputerem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Połączenie TV z komputerem (/polaczenie-tv-z-komputerem-9390-t)



Połączenie TV z komputerem - bodziulla - 14.09.2010 22:38

Hej.
Wiem, że są takie możliwości, ale mam do zrobienia dla niepełnosprawnej osoby połączenie TV z komputerem. Ogólnie wygląda to tak jest sieć. Gniazdo główne podłączone jest do routera. Z routera idzie sygnał na komp i tv. Tutaj już ustawiłem IP i takie tam i jest połączenie na kompie i TV z sieci i można połączyć się z siecią (pierwsze było łatwe i w sumie drugie też).
Aha system na kompie to Windows XP Home Edition. Ustawiłem serwer na systemie IIE, ale coś nie tak. Gdy TV wyszukuje serwer nie widzi go. Czy może zna ktoś alternatywny serwer na w/w system?. Dwa lub może miał ktoś z tym styczność?.
Praktycznie chodzi o to, aby w/w osoba mogła sobie przeglądać za pomocą TV swój zasób na kompie i/ lub ewentualnie włączać filmy, zdjęcia itd?.
Pzdr


RE: Połączenie TV z komputerem - LadyInBlue - 20.09.2010 11:58

A może spróbuj połączyć TV i kompa przez kabel VGA tak jak przy łączeniu z rzutnikiem multimedialnym? Ten sposób wydaje się łatwiejszy. Albo jeżeli komp jest nowszy to przez kabel HDMI ?