Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa (rozwiązany) (/problem-z-wlaczeniem-komputera-nie-laduje-windowsa-rozwiazany-9295-t)Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa (rozwiązany) - Zwiru_NS - 12.09.2010 10:39

Witam! Znowu muszę zwrócić się do Was o pomoc. Tym razem mam kłopot ze swoją Toshibą. Mianowicie... Wczoraj zostawiłem sobie włączony komputer i wyszedłem. Kiedy wróciłem z komputera wydobywały się dziwne dźwięki. Jakby piski trzaski, nawet ciężko to opisać. Pomyślałem zrestartuje będzie dobrze. No i tu pojawił się problem bo po restarcie nie chce się załadować system. Na począku wszystko gra ale potem zatrzymuje się na "trwa ładowanie systemu Windows" tu chwilę nic się nie dzieje po czym wyskakuje pasek "trwa ładowanie plików przez system Windows" no i potem już nic nie ma... Na koniec pojawia się kursor na czarnym ekranie... Czy ktoś orientuje się co to może być? Problem sprzętowy ? Z góry dziękuje za sugestie Uśmiechnięty

Pozdrawiam


RE: Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa - War_3_ - 12.09.2010 10:50

Próbowałeś użyć opcji "Napraw" ?


RE: Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa - Zwiru_NS - 12.09.2010 11:25

Tak użyłem opcji "Napraw komputer" i po załadowaniu paska "trwa ładowanie plików przez system Windows" ponownie nic się nie dzieje. Taka sama sytuacja ma miejsce kiedy dam aby włączył ostatnią znaną poprawną konfiguracje czy coś w tym stylu. No w każdym razie nie reaguje na nic. Próbowałem też wrzucić płytę z systemem i tam dać "napraw" bo chyba jest taka opcja ale płytą też obraca tylko do pewnego momentu i potem już się nic nie dzieje.

W awaryjnym też się nie uruchamia nic. Wyskoczył ten sam pasek z ładowaniem plików i to by było na tyle.


RE: Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa - House - 12.09.2010 11:26

Piski i trzaski + późniejsza reakcja, ewidentnie świadczą o mechanicznej awarii komputera. Obstawiam na dysk twardy, ewentualnie płytę. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest podłączenie innego dysku dla testu.


RE: Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa - Zwiru_NS - 12.09.2010 11:39

To w takim razie jako że laptopa mam jeszcze na gwarancji sam się z tym nie będę bawił Cwaniak Dziękuje w każdym razie, tego się spodziewałem ale chciałem się upewnić. Temat do zamknięcia .


RE: Problem z włączeniem komputera - nie ładuje Windowsa - House - 12.09.2010 11:45

Jeśli jest na gwarancji to dzwoń. Co do laptopa to z góry uprzedzam, nie stawiaj go na ukośnych podkładkach. Dyski wtedy bardzo szybko lecą, gdyż laptop nie może pracować w "nachyleniu".