Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Program do obfuscacji (C#) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Program do obfuscacji (C#) (/program-do-obfuscacji-c-9136-t)



Program do obfuscacji (C#) - Magesty - 07.09.2010 22:08

Jak myślicie który obfuscator (program do zaciemniania kodu) jest w miarę dobry do programu napisanego w C#? chciałbym aby zaciemniony program nie crashował z powodu obfuscacji no i aby było widać StackTrace Uśmiechnięty Uzywałem 9raysa - czasem zaciemniony program crash'uje.. wersja niezabezpieczona działa idealnie. Eziriz - message box podczas uruchomienia - odpala (program tez czasem crashowal). Teraz chce przetestowac Macrobject Obfuscator.NET 2009.. Target framework tego programu to 3.5.

I proszę bez komentarzy abym przeniósł się na język niższego poziomu lub inny Zadowolony


RE: Program do obfuscacji (C#) - bodziulla - 07.09.2010 22:16

Hej.
Chodzi Tobie aby współgrał z samym programem napisanym w C# (żałóżmy przez Ciebie lub kogoś) czy ma też być współbieżny z VS 2008 lub inny?


RE: Program do obfuscacji (C#) - Magesty - 07.09.2010 22:27

Chodzi mi aby zabezpieczył exe'ke lub dll'ke. Nie chce aby obfuscator był połaczony z kompilatorem.. Preferowałbym zewnętrzny program.


RE: Program do obfuscacji (C#) - bodziulla - 07.09.2010 23:04

Hej.
Wypowiem się na moją wiedzę. Praktycznie z tego odszedłem (inaczej się chcę lansować w infie), ale powiem to co pamiętam. Nie wiem czy pomoże.
Jest tylko jeden sposób zabezpieczenia logiki programu. Trzeba umieścić ją w miejscu niedostępnym dla użytkownika np: stworzyć WebService, który udostępnia pewne metody i na dane wejściowe daje odpowiedzi. Wada taka, że użytkownik musi być podłączony do internetu żeby móc połączyć się z webservicem.
Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nigdy nie osiągniesz 100% skuteczności tzn. że zawsze znajdzie się ktoś, kto zabezpieczenia złamie itd.

- EazFuscator.Net,
- w VS jest dodany Dotfuscator Community,(z tego kiedyś korzystałem)
- smartassembly (ten bym polecał)

Refleksja:
Obfuscator jedynie "obrzydzi" Twój kod, nic poza tym.
Jest to właśnie powodowane tym że wszystko jest kompilowane do kodu pośredniego.
Tylko tyle mogę wspomóc. Nie wiem czy fachowo czy coś Tobie to da, ale tyle pamiętam.Uśmiechnięty
Pzdr