Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Partycjonowanie dysku bez formatowania czy się da? (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Partycjonowanie dysku bez formatowania czy się da? (rozwiązany) (/partycjonowanie-dysku-bez-formatowania-czy-sie-da-rozwiazany-9131-t)



Partycjonowanie dysku bez formatowania czy się da? (rozwiązany) - krish2 - 07.09.2010 16:43

Witam zakupiłem sobie laptopa firmy lenovo, i w standardzie fabrycznie jest w nim zainstalowany windows home premium 7, wraz ze wszystkimi sterownikami itd... i innym potrzebnym oprogramowaniem, mam nawet z tyłu licencje.

Zrobiłem sobie programem OneKey Recovery który jest w systemie, kopię całego systemu która mieści 2 plyty dvd 4,7gb, dysk twardy tego laptopa ma 500gb, w tym że jest tak podzielony że nie odpowiada mi to tak jak powinno, są dwie partycje partycja C: 421GB Partycja D: 28,9GB.

Chodzi mi o to czy istnieje możliwość partycjonowania dysku jakoś bez formatowania i bez utraty danych? Tak żeby partycja C: miała 28,9Gb a partycja D: 421GB


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - trefl - 07.09.2010 16:57

Wystarczyło wpisać w Google ten sam temat
http://www.komputerswiat.pl/download/278/kategoria,partycjonowanie-dyskow-twardych.aspx
Tylko pamiętaj czy masz 32 czy 64 bit


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - House - 07.09.2010 16:58

Są programy typu Partition Magic
oraz
Start (wpisz) - Utwórz i sformatuj partycję dysku twardego.
Zapraszam najpierw do odwiedzenia wątku : Tworzenie partycji pod systemem Windows (tutorial) .


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - krish2 - 08.09.2010 08:58

A czy istnieje jakiś program do zgrywania sterowników które są już w systemie? Że po nowym wgraniu systemu na czysto można by było z powrotem w grać je bez problemu?
Kiedyś widziałem taki program do pobrania ale dawno to było i nazwy nie pamiętam.


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - stingear - 08.09.2010 09:06

Sterowniki pobierzesz ze strony producenta lub przy pomocy programu Driver Max. Także sterowniki pod Vistę działają świetnie pod W7. Co do partycjonowania bez formatu, to dwa szybkie sposoby, pierwszy to PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzaj dyskami i tam bez problemu podzielisz dysk na mniejsze części, powiększysz o dostępną wolną przestrzeń i zrobisz wszystko, co potrzebne. Drugi sposób to użycie programu zewnętrznego, osobiście polecam "Paragon Partition Manager 9 Pro". Prosty w obsłudze, szybki i dobry.


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - krish2 - 08.09.2010 10:50

Stingear

A czy jak pobiore z neta windows home premium 7 i uzyje klucza licencji który mam na odwrocie laptopa, to bede miał legalnie Windowsa? bo obecnie mam Windows 7 fabrycznie wgrane, ale nie mam zadnych płyt, a wolałbym chyba jednak zrobic formata od zera i podzielic dysk przy instalacji systemu.


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - stingear - 09.09.2010 13:05

Masz prawo posiadać kopię swojego systemu na płycie, kopię oryginalnej płyty(jeżeli uważasz że używanie oryginalnej doprowadzi do jej zniszczenia). Jeżeli posiadasz oryginalny Windows, to zainstalowany przez Ciebie system z innego źródła, jeżeli użyjesz swojego klucza, będzie legalny. Pamiętaj, aby wypalić na płytach partycję Recovery. Rejestrację Windows po instalacji z innego źródła przeprowadź przez telefon(bezpłatne połączenie), gdyż przez internet mogą być problemy. Pobierz wszystkie sterowniki do systemu ze strony producenta i wtedy przystąp do formatowania. Sytuacja ta nie jest piractwem, gdyż posiadasz oryginalny system, lecz jest on w wersji Recovery, a ta nie pozwala na formatowanie dysku, co uniemożliwia poprawne zainstalowanie systemu. Na naszym forum nie propagujemy piractwa, więc posiadana przez Ciebie kopia systemu będzie tylko na własny użytek, a posiadasz oryginalny Windows, więc system jest legalny.


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - ihatebuffering - 09.09.2010 13:40

Najlepiej pożyczyć oryginalny nośnik od kolegi (jeśli masz znajomego z Win 7), lub iść do sprzedawcy (laptopa) i zapytać się o nośnik z systemem. Jest możliwość, że da Ci ten nośnik za darmo (no dobra, jest to niemożliwe), albo za dopłatą (od 20 zł nawet do 180 zł?). Jest jeszcze jedna możliwość której MS jasno nie zakazuje. Chodzi mi o przerobienie jednego pliku w obrazie Windows 7 Enterprise (jest to darmowa wersja Trial). Więcej tutaj:
Systemy na partycjach Recovery, a Windows 7 Enterprise


RE: Partycjonowanie dysku bez formatowania czy sie da? - krish2 - 09.09.2010 16:54

Już po formacie i wgrane całe potrzebne oprogramowanie, wraz z aktywowanym Windowsem 7 Cwaniak