Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz (/gothic-2-problem-z-grafika-zanikajace-tekstury-i-obraz-910-t)



Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz - bartholo - 07.08.2009 09:33

Witam.
Mam pewien problem z moją 7 i grami serii Gothic.
Otóż, dużo czytałem że Winda ma pewne problemy z tą serią oprócz 3 u mnie chodzi Tip top.
Ale wcześniejsze wersje 2,1 nie działają tak jak działać powinny, a oto problem:
1)W budynkach jest normalnie, ale jeśli wyjdę na zewnątrz gra "wariuje" obraz znika, strasznie się tnie zanikają tekstury, po prostu nie da się grać.
2) Zaś Gothica 1 nie da się włączyć.
Podobno to problem sterowników, czy to prawda?
Pozdrawiam BatholoxD


RE: Windows 7 a Gothic - Dzejkop - 07.08.2009 09:35

Nie czyta się przyklejonych to tak jest.
Przeczytaj przyklejony w Software nt. Trybu zgodności i uruchamiania jako administrator.


RE: Windows 7 a Gothic - bartholo - 07.08.2009 09:40

Sorki, ale nie jestem takim noobem aby nie pokombinować, a i trochę programować umiem.
Sprawdzałem wiele opcji, sterowniki, tryb zgodności, admin, itp ale nic nie pomaga więc piszę do was.
Może trzeba z edytować sterowniki?


RE: Windows 7 a Gothic - Skymad - 07.08.2009 09:42

Jakie masz sterowniki? Jeśli masz kartę ATI, masz Catalysty?


RE: Windows 7 a Gothic - Dzejkop - 07.08.2009 09:47

(07.08.2009 09:40)bartholoxD napisał(a):  Sorki, ale nie jestem takim noobem aby nie pokombinować, a i trochę programować umiem.
Sprawdzałem wiele opcji, sterowniki, tryb zgodności, admin, itp ale nic nie pomaga więc piszę do was.
Może trzeba z edytować sterowniki?

To się pisze...
Jaka karta i poprawiasz tytuł albo temat leci do kosza.


RE: Windows 7 a Gothic - bartholo - 07.08.2009 09:47

Niestety ale nie.
Konfig Kompa:
Intel C2D E5300
Gigabyte G31M-Es2c
4Gb ram
GeForce 9600GT fabrycznie kręcona.
Muza/Zintegrowana.
A sterowniki mam: 190.38_desktop_win7_winvista_32bit_international_whql


RE: Windows 7 a Gothic - Skymad - 07.08.2009 09:51

To masz dobre stery... Może poszukaj na forach Gothica albo coś?


RE: Gothic2 Problem z Grafiką - bartholo - 07.08.2009 09:54

Szukałem, jedyne co piszą to że to wina 7 i sterów, i trzeba czekać na nowe.
Cytuje "Po prostu gra za stara, a system za nowy"


RE: Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz. - Skymad - 07.08.2009 10:13

Poniekąd się z tym zgodzę Zadowolony Do G2 były jakieś patche, zainstalowałeś je? Aha, i przeczytaj to: http://windows7forum.pl/XP-mode-w-windows-7-czyli-wirtualizacja-xpka-t-329.html, wypróbuj ten XP mode...


RE: Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz. - bartholo - 07.08.2009 14:53

Do gothica były jakieś patche, ale mam wersje z tamtego roku (zakupioną), czyli wszystkie patche które wyszły posiada (sprawdziłem).
A co do tego XP mode, to wypróbuje, i dzięki za link.


RE: Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz. - esbath - 16.11.2009 07:49

Witam. Mam ten sam problem i również GF 9600 GT z tym że system Windows 7 Proffesional z MSDN. Jak odpalę grę i wyjdę z wieży Xardasa to wszystko się tnie. Zainstalowałem XP Mode dałem tamtemu XP-kowi 1 GB RAM ale i tak nie działa, w ogóle to się rozczarowałem tym narzędziem bo inne stare gry również tam nie działają. Na VirtualBox'ie to samo, coś mi się wydaję że warto zainstalować obok 7 winXP i w razie czego przełączyć i sobie pograć. Ale generalnie 7 przypadła mi do gustu (no gdyby jeszcze gierki działałyCwaniak ). Gothic 3 działa bez problemu! Zacieszacz pozdrawiam


RE: Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz. - Jason525PL - 16.11.2009 17:39

też mam to samo w grze...tylko że w G1...jak wchodzę to gra się zaczyna wieszać co chwilę i znikają teksturki :/ a G3 i G3 ZB chodzą za to na najwyższych bez ani jednej ścianki...


RE: Gothic 2 problem z grafiką - zanikające tekstury i obraz. - Krzywołap - 29.11.2009 14:02

jeśli koniecznie chcecie grać na siódemce w gothic 2 to w opcjach (w grze) ustawcie pole widzenia na 20 % i zanikanie tekstur też na 20 % gra już się nie psuje tylko mniej widać