Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Przenoszenie wiadomości w Thunderbirdzie (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Przenoszenie wiadomości w Thunderbirdzie (rozwiązany) (/przenoszenie-wiadomosci-w-thunderbirdzie-rozwiazany-9077-t)



Przenoszenie wiadomości w Thunderbirdzie (rozwiązany) - mirekwr1 - 06.09.2010 15:00

Witam. Przesiadłem się na Windows 7. Na drugim dysku mam jeszcze XP, ale zamierzam definitywnie z niego "migrować" do siódemki. Zrobiłem sobie backup Thunderbirda programem MozBackup. Ale, po zainstalowaniu Thunderbirda na siódemce i odpaleniu backupu okazało się, że nie ma starych wiadomości przychodzących z XP, mimo, że zaznaczyłem je w MozBAckup. O dziwo, są wiadomości wysłane, lecz po odebranych ani śladu. Potem zrobiłem kolejny backup-i znów nic... Póki mam jeszcze ten dysk z XP, chciałbym przenieść "stare" wiadomości do Thunderbirda na siódemce, mam tam ważne rzeczy. Może można przenieść to inaczej, niż przez MozBackup?


RE: Przenoszenie wiadomości w Thunderbirdzie - ihatebuffering - 07.09.2010 07:50

Sprawdź, czy nie masz tych plików w
C:/document and setting/nazwa usera/(folder mozili)

Jeśli będą, to skopiuj je na Win 7 do folderu:
C:\Users\Administrator\AppData\Local\Mozilla....


RE: Przenoszenie wiadomości w Thunderbirdzie - mirekwr1 - 07.09.2010 15:25

Dokładnie okazało się, że wiadomości w Windows 7 są w folderze C:\Users\<nazwa profilu>\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\<cośtam_default>\Mail. Dzięki za naprowadzenie mnie. W XP wszystko było prostsze... No, cóż, cena postępu, a siódemka 64bit w porównaniu do poczciwego XP, to jak porszak do poloneza. Ale, by go w pełni wykorzystać, trzeba nauczyć się tym "jeździć" po prostu.