Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu (/windows-7-xp-problem-z-wyborem-systemu-906-t)



Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - me-to - 06.08.2009 19:34

Witam
Mam jeden dysk, 3 partycje na C jest XP na D pliki a na E zainstalowałem 7 - system się elegancko zainstalował ale po restarcie nadal uruchamia się XP - nie pokazuje sie ekran wyboru systemu - co zrobić?


RE: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - Dzejkop - 06.08.2009 19:44

1. Przeszukaj forum.
2. Jeśli nie ma
Płyta z 7 naprawianie systemu: fixmbr i fixboot. Nie pomaga - szukaj programu-loadera.


RE: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - me-to - 06.08.2009 20:35

kiedy wystartuje z płyty z opcją repair w kosoli nie ma wogole takich poleceń jak fixmbr fixboot


RE: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - Dzejkop - 06.08.2009 20:59

jak to nie ma? Wpisujesz je i co?
To płytka z XP -> wciśnij R i wpisz wtedy...


RE: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - me-to - 06.08.2009 21:47

Znalazłem te polecenia na płtce win7 ale to nie pomaga, wyswietla mi juz liste wyboru systemu. zrobiłem to za pomoca programy EasyBCD ale kiedy wybiore Win7 pokazuje sie błąd o numerze 0xc000000e oraz komunikat że nie może znaleźć pliku winload.exe - sprawdzałem i ten plik fizycznie istnieje na dysku.
Ma ktoś jakiś dobry pomysł jak to naprawić?
Jutro spróbuje ręcznie edytować BCD może to coś da.

EDIT: niestety nic to nie dało, próbowałem tez przeinstalować siódemke po wcześniejszym formacie jego partycji i przywróceniu bootloadera z XP ale nic nie pomogło.


RE: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - Thunderbolt - 24.08.2009 18:09

bcdedit /delete {BootMgr}
bootrec /fimbr
bootrec /fixboot


RE: Windows 7 + XP - problem z wyborem systemu - bartholo - 24.08.2009 19:12

A czemu nie można prościej.
Start-komputer-właściwości-zaawansowane-uruchamianie i odzyskiwanie-domyślny system/Czas menu uruchamiania.
I tam zmieniasz Zacieszacz