Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem (/problem-z-pendrivem-kingstone-prosi-o-format-przed-uzyciem-9015-t)



Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 03.09.2010 21:41

Witam posiadałem XP-ka tam było okej uruchamiał się jako dysk wymienny. Ale gdy teraz chcę uruchomić pendriva wyskakuję napis aby go sformatować. Sterowniki usuwałem i instalowały się automatycznie od nowa i dalej nic.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - ihatebuffering - 03.09.2010 22:30

Rozumiem, że masz tam dane których nie chcesz utracić ? Jeśli nie, to go sformatuj.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 04.09.2010 08:17

Tak posiadam tam dużo danych jest to 32gb.. Co o tym myślisz?


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - ihatebuffering - 04.09.2010 10:21

Sprawdź, czy antywirus Ci go nie blokuje (wyłącz go). Najlepiej by było, gdybyś sprawdził pendriva na innym systemie/komputerze. Spróbuj jeszcze, otworzyć pendriva za pomocą Winrara, lub 7zip-a. Albo programem do partycjonowania. Spróbuj odinstalować/wyjąć pendriva. Następnie zaktualizuj sterowniki do magistrali USB programem Drivermax, według tej porady:
Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 04.09.2010 16:46

nic nie pomogło ;/ byłem nawet u koleegów sprawdzić na win7 i win XP dalej nic wyskakuję aby go sformatować.. Moze trzeba go sformatowac a dane nie znikną? Co ty na to?


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - House - 04.09.2010 17:25

Ale czekaj czekaj. Daj screena z komunikatem, bo coś mi się wydaje, że mylisz "formatuj" z opcją "dziwnego naprawiania pendrivów" W Windows 7.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 04.09.2010 17:46

Proszę.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - House - 04.09.2010 17:48

Anuluj. Chwilowo dane na dysk. Sformatuj. Przenieś ponownie. Czasem Windowsowi coś nie pasuje.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 04.09.2010 17:55

Mam kliknąć anuluj i co dalej? Mam skopiować na dysk ale co? Trochę wolniej Uśmiechnięty
Dziękuje za zainteresowanie sprawa.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - House - 04.09.2010 18:05

No tak. Anulowanie operacji nie spowoduje sformatowania dysku. Jeśli zawartość dysku będzie dała się otworzyć, to oczywiście: przenieś zawartość na dysk twardy (np pulpit), odłącz pendriva, podłącz ponownie i sformatuj zgodnie z poleceniem. Po zakończonej operacji dane przeniesiesz ponownie z pulpity na pena. I to wszystko.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 04.09.2010 18:16

W tym jest problem, nie mogę uruchomić go gdy, podłączę do komputera wysakuję to pytanie. Gdy klikam uruchom jak dysk wymienny to jest pusty. Mam tam 32GB dokumentów i nie mam pojęcia jak uruchomić go przed instalacją win7 miałem XP i wszytsko było okej. Z tego co pamiętam pendrive był w komputerze gdy robiłem formata i win7, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie..


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - ihatebuffering - 04.09.2010 18:31

Pewnie posypał się system plików na pendrive. Jeśli na XP i innym PC nie widzi plików, możesz jeszcze spróbować programami do odzyskiwania danych. Spróbuj np tym programem:
KLIK


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - bodziulla - 04.09.2010 20:02

Hej.
Hm trochę dziwna sprawa, ale teoretycznie podczas instalacji jak mnie się zdarzyło trzymałem pena no i zonk. Zrobiłem tzw. szybki format a potem zasotosowałem Ontrack i odzyskałem 100% danych (nie tylko na swoim), ale musisz zrobić quick formatCwaniak. Jeżeli nie masz Ontrack wyślę lub inny program.
Pzdr


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 05.09.2010 13:52

Czyli szybkie formatowanie fat czy fatex czy ntfs? Później programem odzyskać już po formacie pendriva tak?


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - House - 05.09.2010 15:43

Domyślnie Pendrivy są chyba na Fat ustawione, więc najlepiej formatuj na ten system plików.
Od siebie dodam, że 32 GB to Ci ten program NA PEWNO nie odnajdzie. Może jakieś cząstkowe dane, ale na pewno nie wszystko.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - ihatebuffering - 05.09.2010 18:25

House - mi program do partycjonowania, odzyskał partycję z Win 7, którą sam sformatowałem w taki sposób, że system się włączył Uśmiechnięty

Ja bym sformatował na NTFS, ponieważ FAT32 nie obsługuje plików większych niż 4GB, a może takie miałeś.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 05.09.2010 20:35

Jakim programem odzyskać dane? Ontrack nigdzie nie widzę.


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - patrycy - 05.09.2010 20:53

Z tego co widzę to na pendrive z fat lub ntfs zrobił sie raw które windows nie potrafi uruchomić da się jakoś zmienić?


RE: Problem z pendrivem kingstone - prosi o format przed użyciem - bodziulla - 06.09.2010 01:10

No to masz trochę ciepło. Będziesz musiał zrobić format lub zerowanie, ale przedtem spróbuj w rejestrze usunąć klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE->SYSTEM->CurrentControlSet->Control -> StorageDevicePolicies
po czym szybki format.