Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jest połączenie, ale internet nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Jest połączenie, ale internet nie działa (/jest-polaczenie-ale-internet-nie-dziala-8782-t)



Jest połączenie, ale internet nie działa - wasli - 27.08.2010 22:19

Witam, mam następujący problem:

Od tygodnia używam laptopa z Win 7 Starter. Od początku działał mi internet w domu (zachowałem sieć jako domową). Następnie połączyłem się z innym wifi w pracy i prawdopodobnie przypadkowo kliknąłem, żeby sieć zastąpiła tą domową.
Po powrocie z pracy laptop wykrył moją sieć, połączył się z nią pomyślnie, ale internet nie działał.
Po wielu próbach zrobiłem Windows restore do punktu z dnia wcześniej i nagle internet zaczął działać.
Jednak następnego dnia po powrocie z pracy wystąpił ten sam problem, a podczas restore do punktu sprzed dwóch dni wyskoczył błąd.
Od tego czasu cały czas jest to samo - połączenie nawiązuje się pomyślnie, ale faktycznie go nie ma.
Na innym laptopie, korzystającym z tego samego routera, wszystko chodzi bez zarzutu.

Pewnie to jakaś prosta sprawa, ale próbowałem wszystkiego co przychodziło mi do głowy i nic.
Aha, jeśli to ma znaczenie to mam angielską wersję.


RE: Jest połączenie, ale internet nie działa - ihatebuffering - 28.08.2010 09:38

Spróbuj usunąć tą sieć bezprzewodową z listy. Następnie ustawić/wyszukać ją na nowo.


RE: Jest połączenie, ale internet nie działa - wasli - 28.08.2010 09:49

Już próbowałem, bez efektów.


RE: Jest połączenie, ale internet nie działa - ihatebuffering - 28.08.2010 10:02

Przeinstaluj lub zaktualizuj sterownik dla Wi-fi np programem Drivermax. Porada:

Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada)


RE: Jest połączenie, ale internet nie działa - stingear - 28.08.2010 21:10

Zrestartuj Zaporę systemu Windows. Ona często powoduje problemy albo z internetem, albo z siecią. Po restarcie działa dobrze. Wyłącz dla wszystkich sieci, restart komputera i włącz ponownie Zaporę.