Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników (/wylaczenie-automatycznej-instalacji-sterownikow-8688-t)



Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - Artr - 25.08.2010 08:30

Witam!
Zajmuje się "grzebaniem" w telefonach. Softy, simlocki i takie tam. Mam zainstalowane sterowniki USB wydane przez Sony Ericssona. Niestety, przy niektórych operacjach system sam instaluje swoje sterowniki i telefon się... włącza. Jak przy transmisji plików.
Grozi to rozwaleniem telefonu, więc wolałbym jakoś tego uniknąć.
Więc pytanie jak w temacie: Jak wyłączyć automatyczną instalację sterowników? Nie mówię o tym żeby nie instalowało przez Windows Update, tylko ogólnie nic nie instalowało.
Pozdrawiam.


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - stingear - 25.08.2010 08:44

START -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Sprzęt -> Ustawienia instalacji urządzeń


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - Artr - 25.08.2010 09:15

I właśnie opcje o tym, żeby nic nie pobierało z Windows Update mam zaznaczoną. Aczkolwiek, jeżeli podłącze telefon przez kabel USB do komputera i tak są instalowane automatycznie sterowniki. Tego chcę się pozbyć


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - ihatebuffering - 25.08.2010 14:40

W menu start wpisz, msconfig, zakładka usługi i odznacz tam Instal Driver Table Manager. Napisz czy to pomogło, bo jest jeszcze jakaś usługa (nie pamiętam teraz dokładnie jaka), która za to odpowiada. Potem wpisz jeszcze services.msc i znajdź usługę o nazwie Windows Driver Foundation, kliknij PPM, zatrzymaj. Wtedy podłącz jakiś telefon.


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - Artr - 26.08.2010 11:04

Jaki jest polski odpowiednik "Instal Driver Table Manager"? Instalotor modułów systemu Windows?


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - ihatebuffering - 26.08.2010 11:11

Dokładnie nie wiem, u mnie ta usługa jest po angielsku...


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - yaroz - 19.09.2010 21:48

(26.08.2010 11:04)Artr napisał(a):  Jaki jest polski odpowiednik "Instal Driver Table Manager"? Instalotor modułów systemu Windows?

To jest dokładnie to. Mi wyłączenie tego pomogło, z tym że u mnie nie widział sterowników realteka po każdym uruchomieniu komputera win7 instalował je na nowo, a sterowniki miałem zainstalowane.


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - yaroz - 25.09.2010 08:24

(19.09.2010 21:48)yaroz napisał(a):  
(26.08.2010 11:04)Artr napisał(a):  Jaki jest polski odpowiednik "Instal Driver Table Manager"? Instalotor modułów systemu Windows?

To jest dokładnie to. Mi wyłączenie tego pomogło, z tym że u mnie nie widział sterowników realteka po kazdym uruchomieniu komputera win7 instalował je na nowo, a sterowniki miałem zainstalowane.

Niestety na długo to nie pomogło, w dalszym ciągu po uruchomieniu instalują mi się sterowniki od karty dźwiękowej (choć mam je zainstalowane) i muszę przydzielać wyjście na głośnik przedni w menadżerze Reaktek hd audio.


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - ihatebuffering - 25.09.2010 18:45

Ponieważ usługa startuje automatycznie lub ręcznie. Musisz wejść do usług, znaleźć ją na liście kliknąć PPM, właściwości i ustawić tryb uruchamiania na Wyłączony. Ale to pewnie problem sterowników. Załóż oddzielny wątek o tym.


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - bartosz93 - 12.06.2012 11:00

I problem dalej nierozwiązany.
Mam to samo, wiem co trzeba zrobić, ale niestety nie mam usługi Install Driver Table Manager. Pewnie jest po polsku, ale nie wiem jak się nazywa.. Pomóżcie Cwaniak


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - thermalfake - 15.06.2012 14:50

Windows 7 Manager -> Service Manager -> szukaj po command line "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe"
Prawdopodobnie nie masz takiej zarejestrowanej usługi.


RE: Wyłączenie automatycznej instalacji sterowników - bartosz93 - 18.06.2012 12:39

Poradziłem sobie poniekąd już, bo usunąłem poprzez wejście przez Live CD Ubuntu sterowniki standardowe od dźwięku. Teraz problem nieco zmalał.

Z tym, że teraz gdy uruchomię komputer to instalują się na nowo sterowniki od Realtek (wersja 2.69) i muszę co chwilę konfigurować ustawienia dźwięku, we wszystkich aplikacjach do których używam mikrofon i głośniki.. np. Skype.

Posiadam procesor AMD Athlon więc linia do Intela nie pomaga, jakieś inne propozycje? Uśmiechnięty