Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czytnik kart pamięci - problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Czytnik kart pamięci - problem (/czytnik-kart-pamieci-problem-868-t)



Czytnik kart pamięci - problem - scrabie - 03.08.2009 18:33

Witam mam wbudowane czytniki kart pamięci w kompie Win 7 widzi je w menadżerze urządzeń ale nie ma ich w folderze mój komputer ani nie działają , może wiecie jak to naprawić ?


RE: Czytniki kart pamięci - Admin - 04.08.2009 12:47

A jak włożysz jakąś kartę to nic się w Mój komputer nie zmienia i nie pojawia? Nie wszystkie po zainstalowaniu mają widoczne "dyski" w Mój komputer, czasem dopiero po zainstalowaniu karty.


RE: Czytnik kart pamięci - problem - scrabie - 04.08.2009 14:04

No właśnie jak włożę kartę to nic się nie dzieje dzisiaj jeszcze zaktualizuje wina do wersji 7600 może wtedy będą działać, jeśli nie to ponowie pytanie
zainstniały nowe okoliczności gdy włożyłem kartę mojego brata 1 gb komputer ją pokazał, moja 8gb nie działa myślicie że czytnik może nie obsługiwać kart o takiej pojemności ?


RE: Czytnik kart pamięci - problem - Skymad - 04.08.2009 15:58

A przedtem lub na innym systemie widział? Po za tym nie możesz sprawdzić w instrukcji/necie jakie karty i pojemności obsługuje? -.-


RE: Czytnik kart pamięci - problem - lc0ne - 04.08.2009 16:05

Dokładnie... sprawdź czy czytnik jest sprawny. Poprawnie wykryty i działający czytnik widnieje w Komputerze obok innych stacji jako puste sloty. U mojego kuzyna czytnik Chiefteca 8in1 widać w Komputerze jako 6 dysków wymiennych Uśmiechnięty


RE: Czytnik kart pamięci - problem - scrabie - 04.08.2009 16:39

Na poprzednim systemie (XP) widniał obok innych dysków i działał ( niestety wtedy miałem kartę maks 2gb) na Win 7 beta widniał ale nie działał, a teraz nie widnieje, ale pojawia się jak włożę kartę ( oprócz tej 8 gb) chyba spr everestem jaki to czytnik i zobaczę jakie karty obsługuje.
Prawdopodobnie karta jest dla niego za duża i dlatego nie obsługuje zastanawiam się jeszcze tylko czemu pojawia się w menu mój komputer dopiero po włożeniu karty jakieś pomysły ?


RE: Czytnik kart pamięci - problem - Skymad - 04.08.2009 17:57

A co to źle? Chyba lepiej jeśli się pojawia dopiero wtedy gdy jest używany? A tak tylko zaśmieca menu Zadowolony


RE: Czytnik kart pamięci - problem - pawelarc - 17.08.2009 06:57

(04.08.2009 16:39)scrabie napisał(a):  ... zastanawiam się jeszcze tylko czemu pojawia się w menu mój komputer dopiero po włożeniu karty jakieś pomysły ?
Ja tam bym się cieszył, mój reader widnieje jako osiem dodatkowych dysków Uśmiechnięty
Dodaj do tego dysk fizyczny z XP, fizyczny z 7, fizyczny z linuksem, partycje na tym z 7 i linuksowym i przypisywanie innych literek przez każdy system .... aż się boję odpalać sprzęt po spożyciu piwa nawet Uśmiechnięty
A ta karta 8 GB za duża jest do czytnika i tyle....
pzdr
pawelarc


RE: Czytnik kart pamięci - problem - Chamelleon - 17.08.2009 15:19

W Win7 jest funkcja (opcje folderów) "Ukryj Puste Stacje W Folderze Mój Komputer".Po odznaczeniu opcji normalnie są pokazywane a po włączeniu opcji pokaż ukryte foldery puste stacje są widoczne jako półprzezroczyste ukryte pliki.Jeśli natomiast po włożeniu karty do czytnika nadal się nie wyświetla (błąd systemu) należy włączyć widok ukrytych plików oraz odznaczyć opcję "Ukryj Puste Stacje...".To chyba na tyle.