Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z hasłem dostępu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Problem z hasłem dostępu (/problem-z-haslem-dostepu-8675-t)



Problem z hasłem dostępu - MR.GC - 24.08.2010 15:14

Witam

Kupiłem niedawno laptop Toshiba C650D z win7 home i mam problem z hasłem dostępu. Chodzi o hasło, które trzeba wpisać jeszcze zanim system się uruchomi, po pojawieniu się ekranu z napisem TOSHIBA Leading. Mimo że żadnego hasła nie ustawiłem, pojawia się plansza, której nie da się ominąć. I co ciekawe po kilkukrotnym złym wpisaniu hasła komputer w końcu się uruchamia.
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem problem, w razie pytań proszę pisać.
Liczę na Waszą pomoc, bo jest to strasznie uciążliwe.


RE: Problem z hasłem dostępu - House - 24.08.2010 15:17

Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników - Usuń hasło.


RE: Problem z hasłem dostępu - MR.GC - 24.08.2010 15:26

(24.08.2010 15:17)House napisał(a):  Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników - Usuń hasło.

Nie mam tam ustawionego hasła. Po trzykrotnym złym wpisaniu komputer się wyłącza, po kilkukrotnym zrestartowaniu w końcu wszystko się uruchamia, czym to jest spowodowane?


RE: Problem z hasłem dostępu - House - 24.08.2010 15:40

W instrukcji obsługi Twojego laptopa nie jest przypadkiem gdzieś wspomniane o fabrycznie ustawionym haśle ?


RE: Problem z hasłem dostępu - slawektor - 24.08.2010 15:45

Zobacz w opcjach zasilania - Wymagaj hasła przy wznawianiu.


RE: Problem z hasłem dostępu - stingear - 24.08.2010 15:53

Proponuję najpierw ustawić sobie hasło, restartnąć kompa, zalogować się przy pomocy tego hasła, a następnie je usunąć i znowu zrestartować komputer i sprawdzić czy problem nadal występuje.


RE: Problem z hasłem dostępu - slawektor - 24.08.2010 15:54

Ew: Panel sterowania/ system i zabezpieczenia/ opcje zasilania/ zmień ustawienia planu dla swojego ustawienia. Po czym "zmień zaawansowane ustawienia zasilania". Pojawi się okno i tak jest opcja wymagaj hasło przy wznawianiu.


RE: Problem z hasłem dostępu - MR.GC - 24.08.2010 16:18

Zanim go zrestartuje zapytam jeszcze co zrobić jeżeli to nie odpali? i powiedzcie czemu da się wejść bez hasła? W instrukcji nie ma nic o fabrycznym haśle


RE: Problem z hasłem dostępu - Portator - 24.08.2010 17:07

Witaj. Gdzieś przypadkiem czytałem o wpisaniu sześciu zer a potem ustawiasz własne hasło.


RE: Problem z hasłem dostępu - OBCY1910 - 24.08.2010 17:43

(24.08.2010 15:26)MR.GC napisał(a):  
(24.08.2010 15:17)House napisał(a):  Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników - Usuń hasło.

Nie mam tam ustawionego hasła. Po trzykrotnym złym wpisaniu komputer się wyłącza, po kilkukrotnym zrestartowaniu w końcu wszystko się uruchamia, czym to jest spowodowane?

Nie masz takiej opcji ?[attachment=1388].


RE: Problem z hasłem dostępu - andrew-jar - 24.08.2010 19:04

Witam.
Pobierz z sieci "Hiren's BootCD", uruchom twój sprzęt z płytki i wejdź w " Password Tools".
Zresetujesz hasła i po kłopocie.
Lub pobierz "Ophcrack" - pod windows Vista. Po nagraniu CD (jako obraz dysku) uruchamiamy z płytki komputer i po załadowaniu Linuksa Ophcrack automatycznie odczyta wszystkie konta i przystąpi do łamania hasła.

Pozdrawiam


RE: Problem z hasłem dostępu - MR.GC - 24.08.2010 21:38

(24.08.2010 17:43)OBCY1910 napisał(a):  
(24.08.2010 15:26)MR.GC napisał(a):  
(24.08.2010 15:17)House napisał(a):  Panel sterowania\Konta użytkowników i Filtr rodzinny\Konta użytkowników - Usuń hasło.

Nie mam tam ustawionego hasła. Po trzykrotnym złym wpisaniu komputer się wyłącza, po kilkukrotnym zrestartowaniu w końcu wszystko się uruchamia, czym to jest spowodowane?

Nie masz takiej opcji ?.

Nie, nie ustawiałem hasła więc nie mogę go usunąć.

Ale mam pytanie. Gdy ustawie w tym panelu hasło, to kiedy muszę je potem wpisywać? Gdy już pojawi się plansza z wyborem użytkownika czy wcześniej? Wiem, może to głupie pytania ale nie mam pojęcia skąd się ten problem wziął.


RE: Problem z hasłem dostępu - stingear - 24.08.2010 21:49

Jeżeli utworzysz hasło, zrestartujesz komputer, to pokaże Ci się ekran powitalny, na którym będziesz miał swojego użytkownika z obrazkiem i tam będzie pole do wpisania hasła. Wpiszesz je i się zalogujesz. Potem usuniesz hasło i znowu restart. Problem powinien ustąpić.


RE: Problem z hasłem dostępu - MR.GC - 24.08.2010 22:07

Znalazłem coś takiego
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1174117.html#5886553
Wiem że to jakiś stary temat ale czy może mieć związek z moim problemem?
(24.08.2010 21:49)stingear napisał(a):  Jeżeli utworzysz hasło, zrestartujesz komputer, to pokaże Ci się ekran powitalny, na którym będziesz miał swojego użytkownika z obrazkiem i tam będzie pole do wpisania hasła. Wpiszesz je i się zalogujesz. Potem usuniesz hasło i znowu restart. Problem powinien ustąpić.

hasło, które tak mi nie daje spokoju muszę wpisać wcześniej. Jak pisałem po pokazaniu się planszy Toshiba Leading pojawia się czarny ekran z niebieskim polem do wpisania hasła. Czy to chyba co innego?


RE: Problem z hasłem dostępu - stingear - 24.08.2010 22:21

A to te hasło masz na BIOS'ie. Żeby je usunąć, wystarczy zrestartować BIOS, najlepiej odłączyć od prądu(wyjąć baterię) i wyjąc bateryjkę z płyty głównej.


RE: Problem z hasłem dostępu - MR.GC - 24.08.2010 22:24

(24.08.2010 22:21)stingear napisał(a):  A to te hasło masz na BIOS'ie. Żeby je usunąć, wystarczy zrestartować BIOS, najlepiej odłączyć od prądu(wyjąć baterię) i wyjąc bateryjkę z płyty głównej.

Wybacz że pytam, ale to napewno pomoże? Nie chce mieć znowu problemu z uruchomieniem go. Powiedz mi jeszcze skąd ono się wzięło? gdy go pierwszy raz włączyłem wszystko grało, problem pojawił się po drugim uruchomieniu.


RE: Problem z hasłem dostępu - stingear - 25.08.2010 08:58

To jest laptop Toshiby, a miały one takowe problemy nie wiadomo skąd. Prawdopodobnie fabrycznie coś jest w sofcie BIOS'u dorzucone od producenta. Pamiętaj też, aby sobie wszystko poustawiać na nowo po restarcie BIOS'u, tj datę, godzinę itp. Możesz też sobie ustawić własne hasło na BIOS i żeby pytał tylko w przypadku wchodzenia do niego. Obecne hasło równie dobrze może być założone na dysk twardy. To możesz całkowicie wyłączyć.