Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) (rozwiązany) (/zapora-sieciowa-zapora-systemu-windows-rozwiazany-8641-t)



Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) (rozwiązany) - janekhamek - 23.08.2010 18:36

Panel sterowania -> Centrum akcji -> Zabezpieczenia -> Zapora sieciowa i to ta zapora po wyłączeniu komputera i włączeniu w kolejnym dniu sama się wyłącza, gdyż przy próbie połączenia z Internetem na nowo trzeba ją włączyć (wyskakuje komunikat w centrum akcji że trzeba ją włączyć bo jest ... wyłączona ... a włączyłem ją dzień wcześniej). Dzieje się tak od początku użytkowania Windows 7 home basic. Jakieś pomysły na fix?


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - Nostromo - 23.08.2010 18:58

Panel sterowania>Zapora systemu Windows>Włącz lub wyłącz... i ustaw, zatwierdź OK.

[Obrazek: zapora.th.png] , przykładowo u mnie jest tak od początku i zero problemów.


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - janekhamek - 23.08.2010 20:08

Nie zrozum mnie źle, ja zrobiłem te ustawienia na WŁĄCZ i zapora włącza się tylko na teraźniejszą sesję. Po ponownym uruchomieniu kompa i włączeniu Internetu pojawia się z centrum akcji komunikat że trzeba włączyć tą zaporę bo jest ... wyłączona. Jakiś błąd musi być.


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - House - 23.08.2010 20:40

Posiadasz inne "zewnętrzne" antywirusy ?


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - stingear - 23.08.2010 21:13

Jakiego programu antywirusowego używasz? Masz uprawnienia administratora?


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - janekhamek - 23.08.2010 21:44

no fakt może blokuje ją antywirus. Mam pc tools firewall plus + avast.


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - janekhamek - 24.08.2010 06:42

jak mam włączonego firewalla (pc tools firewall plus) zaporę systemu Windows trzeba włączać po każdym nowym uruchomieniu komputera. Avast nie zawadza. Jak wyłączę firewalla to zapora systemu uruchamia się normalnie ale zaporę firewalla trzeba analogicznie za każdym razem włączyć po wyskoczeniu komunikatu że trzeba włączyć firewalla. Może coś trzeba w ustawieniach firewalla zmienić aby zapora systemu była zawsze włączona, tylko co i jak. Jakieś pomysły na fix?


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - House - 24.08.2010 08:38

Nie. 2 działające zapory to tak jak by był jej brak. Nie uruchamia się 2 zapór/antywirusów jednocześnie, bo jedna wadzi drugiej. Zatem problemu nie rozwiążesz (w zasadzie moim zdaniem w ogóle go nie masz). Chyba, że w ustawieniach zapory posiadasz opcję "Nie wyłączaj windosowskiego firewalla".


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - janekhamek - 24.08.2010 10:14

czyli zapora systemu Windows to firewall taki jak te, które są w necie do pobrania (np. pc tools firewall plus, outpost firewall)?


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - LadyInBlue - 24.08.2010 10:38

Tak, to taki sam program [choć podobno trochę gorszy w działaniu Cwaniak ].


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - House - 24.08.2010 11:22

Tak. Każdy zewnętrzny antywirus gdy go instalujesz sam wyłącza zaporę systemu Windows. Powód już Ci opisałem takiego działania Uśmiechnięty


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - ihatebuffering - 24.08.2010 12:05

Musisz wyłączyć zaporę systemową na stałe, lub odinstalować zewnętrznego firewall-a. W menu start wpisz services.msc, wyszukaj tam Zaporę, kliknij PPM, właściwości. Zmień tryb uruchamiania na "wyłączony".


RE: Zapora sieciowa (zapora systemu Windows) - janekhamek - 24.08.2010 12:56

Dzięki za info i rozwiązanie, faktycznie albo zapora systemu albo zewnętrzny firewall. Ja jestem zwolennikiem zapory systemu Windows 7, skoro już jest.