Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać (rozwiązany) (/blad-pes-10-pes-09-i-inne-nie-moge-normalnie-grac-rozwiazany-8627-t)



Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać (rozwiązany) - majew - 23.08.2010 10:27

Witam, mam pewien problem, mianowicie podczas włączania gry Pro Evolution Soccer 2010 czy też 2009 wyskakuje mi pewien błąd (screen będzie niżej), kontynuując, Call Of Duty 2 strasznie dziwnie chodzi, mam nowy sprzęt a mam tylko 100FPS, wie ktoś co może być tego przyczyną? Bardzo proszę o pomoc, mam grafikę: GeForce 310M 1GB, Windows 7 64bit.

[Obrazek: bdpes.jpg]


RE: BÅ‚Ä…d PES 10, PES 09 i inne - House - 23.08.2010 10:37

Odpowiedź prosta. Masz bardzo słabą kartę graficzną jeśli chodzi o granie. Nic z tym się nie da zrobić.


RE: BÅ‚Ä…d PES 10, PES 09 i inne - majew - 23.08.2010 10:40

A nie da rady usprawnić jakoś chociażby gry Call Of Duty? Gdyż mam laptopa, a większość laptopów (przynajmniej te które oglądałem) miały właśnie taką kartę graficzną.


RE: Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać - House - 23.08.2010 10:42

Nic poza ewentualną aktualizacją sterowników nie zrobisz (ale to i tak nic nie da). Chyba, że ktoś inny zna sposoby na "zmienienie tej zintegrowanej karty w potwora do gier".

edit: Możesz też w grze ustawić minimalne detale graficzne/niską rozdzielczość itd.


RE: Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać - majew - 23.08.2010 10:49

Cóż, w takim razie, dzięki za pomoc.


RE: Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać (rozwiązany) - ihatebuffering - 23.08.2010 11:51

Otwieram!!

Że tak powiem jeden wielki LOL. House on ma 2 karty graficzne. Jednego Geforce 310 GT, który wcale taki tragiczny nie jest i pewnie ma z 512 MB ramu! A druga to rdzeń graficzny Intela wbudowany w procesorze Intel Core i3. Gdy nic nie robi, Geforce się wyłącza (bo pobiera więcej prądu), gdy włączy film na YT lub grę Geforece powinien się uaktywnić. I tu pewnie leży problem. Musisz zaktualizować sterowniki do do grafiki (obu), ale i także do chipsetu (bo to on odpowiada za przełączanie się pomiędzy kartami). Zapoznaj się z:
Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada).

Zaktualizuj wszystkie. Wejdź jeszcze do PPM na pulpicie, rozdzielczość ekranu, ustawienia zaawansowane, zakładka karta. I co Ci tam pisze? Najlepiej podaj dokładną nazwę laptopa.

@down House, spoko. W sumie user nawet nie podał modelu laptopa.


RE: Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać (rozwiązany) - House - 23.08.2010 12:00

Zasugerowałem się screenem. Mogłeś to inaczej napisać niż teksty typu "LOL itp". Bzdury i tak czy siak gadasz. Ta karta jest za słaba na gry typu PES 2010.

edit: A po co miał podać model laptopa ?
Widzisz screen, widzisz jakie ma części ? Czego chcesz więcej ?


RE: Błąd PES 10, PES 09 i inne - nie mogę normalnie grać (rozwiązany) - ihatebuffering - 23.08.2010 13:13

Tego, że gra PES wyczytuje mu kartę intela, a nie Nvidii!! Rozumiesz ? Dlatego się nie włącza. Niby dlaczego jest za słaba? Obsługuje Pixel Shadel 4.0, Vertex Shader 4.0 (czyli dx10). A jeśli to obsługuje, to na dzisiejszy stan rzeczy jedynie gry przeznaczone tylko i wyłącznie na dx 11 się nie uruchomią na tej karcie. Co innego wydajność, może będzie mało fps, ale nie uruchomić się nie ma prawa. Chyba, że w pliku ReadMe ta karta jest wymieniona do wyjątków, na której gra nie działa. Model laptopa ? Między innymi dlatego, żeby sprawdzić czy laptop obsługuje Nvidia Optimus. Nie wiem, kto tu bzdury pisze...