Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nieprawidłowe znaki podczas pisania (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nieprawidłowe znaki podczas pisania (rozwiązany) (/nieprawidlowe-znaki-podczas-pisania-rozwiazany-8567-t)



Nieprawidłowe znaki podczas pisania (rozwiązany) - jacekp - 20.08.2010 15:37

Nie wiedziałem gdzie ten temat podać i dałem tutaj. Nie chcą działać czcionki polskie. Windows 7 jest w wersji angielskiej. ALT nie zmienia czcionek. W ogóle @ pojawia się po naciśnięciu klawisza " ' Z zamiast Y itp...
Jak to zmienić?


RE: Klawiatura zle dziala - ihatebuffering - 20.08.2010 16:25

Jaki masz w ogóle system? Na zmianę literek y/z jest łatwy sposób. Przytrzymaj lewy CTRL i kliknij lewy Shift. A system możesz spolszczyć, ale najpierw powiedz czy to Win 7, czy inny?


RE: Nieprawidłowe znaki podczas pisania - dziki314 - 20.08.2010 18:39

Ctrl + Shift powinno rozwiązać problem.Cwaniak
ihatebuffering nie doczytałem do końca.


RE: Nieprawidłowe znaki podczas pisania - jacekp - 21.08.2010 03:28

Dzieki za poprawke. Tak oczywiscie to nowy laptop i ma WIN7. Nie mam CD, bo chyba mozna to naprawic po zreserowaniu w czasie reinstalacji. Zrobilem zmiane na nasze czcionki, ale niedziala to.


RE: Nieprawidłowe znaki podczas pisania - DamiaX - 21.08.2010 11:50

Spróbuj nacisnąć Ctrl + Shift
Następnie kliknij na ikonkę języka na pasku zadań.
Wybierz język polski programisty.
Bo Ctrl + Shift naprawia zmianę z/y.
A zmiana języka na polski programistyczny naprawia dodawania znaków Uśmiechnięty
Gdy mi się zmieniły literki kliknąłem Ctrl + Shift ale to tylko pomogło w zamianie literek.
Ale gdy chciałem wstawić buźkę to już nie :/
Więc zmieniłem język i pomogło Uśmiechnięty


RE: Nieprawidłowe znaki podczas pisania - jacekp - 21.08.2010 12:18

Suuuuuuuuuper! Wszystko gra i buczy..... Naprawiło się! Literki z i y są tam gdzie powinny być i polskie ŁÓŻŹĆŚ są........juchu.
Dzięki serdeczne za poradę. A swoja drogą to czy by nie można doda w klawiaturze dodatkowe sześć klawiszy z polskimi znaczkami :-)
W oszołomieniu angielszczyzny zapomnieliśmy że powinniśmy mówić i pisać po polsku jak i wykonywać urządzenia dostosowane do naszego języka...