Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niezidentyfikowana sieć na Windows 7 32 bit - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Niezidentyfikowana sieć na Windows 7 32 bit (/niezidentyfikowana-siec-na-windows-7-32-bit-8540-t)



Niezidentyfikowana sieć na Windows 7 32 bit - joanna_pee - 19.08.2010 12:21

Jestem marnie zorientowaną w kwestiach informatycznych kobietą. Problem przedstawię łopatologicznie:

1)Posiadam internet z Astera. Łączę się bezpośrednio z modem kablem sieciowym.
2)Połączenie miałam konfigurowane przez panów z Astera, wszystko śmigało..
3) Do czasu!;( Po 4 dniach internet, bez wyraźnych przyczyn przestał działać, tj. połączenie ma ograniczoną łączność (niezidentyfikowana sieć)
4)Net przełączyłam do laptopa z XP- i wszystko jest ok.
4)Posprawdzałam wszelkie ustawienia zgodnie z radami na forum (automatyczne wyszukiwanie adresu IP itp.), próbowałam włączać i wyłączać kartę sieciową i NIC.

Pomożecie?


RE: Problem z internetem przewodowym w Win7 32 - bodziulla - 19.08.2010 13:29

Hej.
U Ciebie prawdopodobnie sieć nie działa, ponieważ w sieciach lokalnych jak u Ciebie internet jest przypisany dla jednego z komputerów a bardziej chodzi tutaj o adres mac w karcie sieciowej. Może ściągnij sobie program SIW (będzie to dla Ciebie najbardziej proste). Link do programu:
http://www.dobreprogramy.pl/System-Info-for-Windows-SIW,Program,Windows,13062.html
Gdy masz już program wgraj go najpierw na komputerze gdzie masz sieć czyli na XP. Uruchamiasz program SIW. Przechodzisz na zakładkę Tools/ Mac Adress Changer. Klikasz na Mac Adress Changer wyskakuje okienko i teraz wybierasz odpowiednią kartę czyli kartę Ethernet nie wireless (oczywiście gdy masz dwie karty w komputerze). Musisz wybrać tę, która daje sieć czyli jak wcześniej wspomniałem kartę Ethernet, Realtek bądź inna może być nazwa, ale prawdopodobnie będzie nazwa z tych dwóch. W okienku poniżej będziesz miała przypisany adres MAC dla karty. Teraz ten adres sobie spisz bądź skopiuj do Notatnika. Gdy to masz program SIW wgrywasz na drugim komputerze. I tutaj to samo wybierasz kartę jak powyżej wspomniałem. Tutaj będziesz musiała zmienić adres MAC czyli wpisujesz ten przepisany z tametgo komputera (ówcześnie skopiuj sobie adres MAC, który będziesz zmieniać). Gdy wpiszesz adres nowy karta sobie go przypisze wkładasz kabel i powinno już działać.Cwaniak
Jeżeli nie pisz i będziemy myśleć.
Pzdr


RE: Niezidentyfikowana sieć na Windows 7 32 bit - ihatebuffering - 19.08.2010 13:39

Wejdź w menedżer urządzeń, wyszukaj swoją kartę sieciową, klinij PPM i kliknij Usuń (nie wyłącz). Potem reset komputera. System powinien sam zainstalować sterowniki do karty sieciowej. Spróbuj jeszcze zresetować modem.