Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak przywrócić partycje podstawową? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak przywrócić partycje podstawową? (/jak-przywrocic-partycje-podstawowa-8492-t)



Jak przywrócić partycje podstawową? - Seratex - 17.08.2010 15:16

Witam.

Posiadam Windows 7 home. Wczoraj chciałem sobie zainstalować dodatkowo Windows XP. Jako, że mam dysk 1TB i 3 partycje, to zmniejszyłem sobie ostatnią (dysk E) o 30GB, po czym stworzyłem nowy wolumin prosty o rozmiarze właśnie tych 30GB. Po czym chciałem zainstalować Windowsa, nie mogę gdyż ukazuje mi się komunikat, że dana partycja nie jest partycją podstawową.

Wchodzę w zarządzanie dyskami, i każda partycja C, D oraz E zamienione są w woluminy proste. Jak przywrócić partycje podstawową na te trzy partycje?

Do tego stworzyły mi się jakieś miejsca nie podzielone, gdzie jedno ma rozmiar 1MB, a drugie 2MB.

[Obrazek: 691it1.jpg]


RE: Jak przywrócić partycje podstawową? - bodziulla - 17.08.2010 20:19

Hej.
Najlepiej będzie jak zrobisz sobie to miejsce przydzielone na XP czyli 30 GB nie utworzysz parytcji tylko usuń tę partycję i pozostaw jako miejsce nieprzydzielone. Te 1MB niestety się tworzy na potrzeby rozruchu partycjiCwaniak
Pzdr


RE: Jak przywrócić partycje podstawową? - marek21 - 13.05.2011 15:35

(17.08.2010 20:19)bodziulla napisał(a):  Hej.
Najlepiej będzie jak zrobisz sobie to miejsce przydzielone na XP czyli 30 GB nie utworzysz parytcji tylko usuń tę partycję i pozostaw jako miejsce nieprzydzielone. Te 1MB niestety się tworzy na potrzeby rozruchu partycjiCwaniak
Pzdr

mam podobny problem jak opalic gre z drugiej patrycji bo na pierwszej jest system a druga jest zuelnie pusta


RE: Jak przywrócić partycje podstawową? - artu31 - 16.06.2011 17:42

Witam!
Mam podobny problem! Wszystkie woluminy są proste, a ja chciałbym żeby znów były jako partycje podstawowe!
Kupiłem laptopa z zainstalowanym systemem bez podziału na partycje. Chciałem, z dysku C stworzyć drugi dysk no i zrobiłem to, tylko, że zmieniły mi się Partycje Podstawowe na woluminy proste. I teraz jestem w kropce! Boje się, że jak wyłączę komputer to już go nie uruchomię!
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam